Gyerektartás


ObudaFan # 2014.02.15. 09:35

A magyar állam akkor előlegezi meg ebben az esetben, ha jogsegélyegyezmény alapján be is tudja hajtani. Mondjuk, Ausztrália esetében ez vélhetően így is van.
A gyámhatóság a bíróság által a tartásdíj megfizetésére kötelező határozatában megállapított összeget, százalékos marasztalás esetében az alapösszeget előlegezi meg azzal, hogy a megelőlegezett gyermektartásdíj összege nem haladhatja meg gyermekenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át.
A folyósítás időtartama a kérelem benyújtásának napjától az alapul szolgáló ok előrelátható fennállásáig, legfeljebb azonban három évig tart. A feltételek fennállása esetén - függetlenül az adók módjára történő behajtás eredményétől - ugyanazon gyermekre tekintettel, egy alkalommal, legfeljebb további három évre a megelőlegezés továbbfolyósítható, illetve ismételten elrendelhető.

Katyika # 2014.02.15. 09:26

Koszonom a valaszt. Csak fel evet fizetnek tovabb nem? Ha nem tudom a pontos cimet es a munkahelyet nem lehet valahogy kerestetni kulfoldon?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.15. 07:45

Van. Ha igazoltan behajthatatlan a tartásdíj, lehet állami megelőlegezést kérni. Ha jól emlékszem, egy fél évre.

Katyika # 2014.02.15. 06:15

Ha nem tudom az exem cimet Ausztraliaba ment valoszinuleg, azt sem tudom ott dolgozik-e, akkor is be tudjak a hatosagok hajtani rajta agyerektartast amit megiteltek? Hallottam olyat is ,hogy a magyar allam kifizeti a gytartast es behajtja az apan ha esetleg megtalaljak ok, hogy hol lakik kulfoldon. Van ilyen?

ObudaFan # 2014.02.14. 06:59

Katyika

Ez valószínűleg akkor is kötelező, ha egyébként nem sikerül behajtani.

Katyika # 2014.02.13. 14:02

koszonom a valaszt, az lenne meg a kerdesem, ha sikerulne kiharcolni, hogy fizessen az apa a tengeren tulrol gyerektartast, akkor kotelezo lenne nekem a gyereket kiengedni apai lathatasra egy masik orszagba?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.12. 16:25

Hogy vannak üzletei, ha semmi sincs a nevén? Az autók kinek a tulajdonában vannak?

Ilyen esetekben egy büntetőfeljelentés könnyebben célt ér.

szibilla # 2014.02.12. 14:29

Tanácsot szeretnék kérni. 2 kamasz lányt(14 és 17) nevelek egyedül, 14 éve. Az apjuk nem tartja velük a kapcsolatot, sem karácsony, sem születésnap, Gyerektartást is csak akkor fizet amikor kedve van. Gondolkodtam már azon, hogy bírósághoz fordulok, de: nincs semmi apuka nevén, vállalkozóként a legminimálisabb összegre van bejelentve. Attól tartok, hogy ennek alapján állapítanák meg a gyerektartást, holott hatalmas házat bérel, 3 autóval jár (Mercedes,+ 2 Volvo, és üzletei vannak)stb,stb. Nem vagyok egy pereskedő fajta, jobban kedvelem, ha hatóság nélkül oldódnak meg a gondok. Most mégis tanácstalan vagyok.

ObudaFan # 2014.02.12. 13:39

Ha van jogsegélyegyezményünk az adott országgal, vagy az adott ország része olyan multilaterális egyezménynek, amelyik a gyermektartás behajtását célozza, akkor azért be lehet.

Katyika # 2014.02.10. 21:44

Ha valakinek nem EUs orszagban van jövedelme, akkor, hogy lehet rajta behajtani a gyerektartást?

monalisa1 # 2014.02.10. 11:11

Elmaradt t.díj legfeljebb 6 hónapra visszamenőleg követelhető.

monalisa1 # 2014.02.10. 11:08

A leírtak alapján tovább nem odázható el a probléma, tessék bírósághoz fordulni a t.díj meghatározása végett. A jogerős ítélet alapján letiltást lehet majd kérni a munkáltatótól. / A múlt évi -egész évi- nettó jövedelemigazolását kell majd letennie a bírói asztalra.

A gyerekekkel való kapcsolattartás alapvetően érzelmi kérdés...

----
  • laikus hozzászóló
-Gitta- # 2014.02.10. 09:43

Tisztelt Ügyvédek , kedves fórumozók!

Volt párommal immár 10. éve élünk külön, előtte élettársi kapcsolatban éltünk. Két kiskorú gyermeket én nevelem . Amikor különváltunk megegyeztünk a gyermekek után fizetendő összegről. Kisebb zökkenőkkel , de de rendszeresen fizetett. Vállalkozóként dolgozik és akkor 30.000 ft-ban állapodtunk meg. Ez az összeg jóval kevesebb volt már akkor is , mint amennyi a tényleges jövedelmének a 15-15 %, de "jó könyvelője" volt... Mivel nem voltunk haragban és a gyermekek miatt is törekedtem a békés megegyezésre így elfogadtam , hogy ezt az összeget utalja ... A gyermekek növekedésével és igényeik változásával sem emelte az összeget, 10 éve ugyanannyit fizet. Többször kértem ,hogy emelje az összeget, de elzárkózott tőle és az elmúlt 3 évben már hagyott ki utalást. 2 éve nem látogatja a gyermekeit egyáltalán. Kapcsolatot nem keres velük...
Az lenne a kérdésem, hogy mivel nincs bírósági végzés a gyermektartás összegének megállapításáról és a volt párom ismételten nem fizetett mit tudok tenni és mekkora az az összeg amit ilyen esetben minimálisan megítél a bíróság gyermekeknek (ha erre lenne szükség...)

Válaszokat előre is köszönöm

  • Gitta-
Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.04. 17:41

Ha tárgyaláson mondta, akkor az jegyzőkönyvben van. Ha nincs a jegyzőkönyvben, akkor rosszul hallottad vagy félreértetted.

kicsisissy # 2014.02.04. 17:27

ObudaFan

Az nagy baj lenne, mert abban beismerte a valós jövedelmét!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.04. 13:20

Nem lett volna baj, ha elárulod, hogy a három gyereknek nem ugyanaz az apja.

ObudaFan # 2014.02.04. 12:47

csemigabi

Szerintem úgy 15e körül.

ObudaFan # 2014.02.04. 12:46

kicsisissy

A hanganyag az aligha lesz meg.

csemigabi # 2014.02.04. 12:22

Bocs, röviden akartam... 25 000 ft a gyerektartás, amit gyerekenként nekem fizet a volt férjem a 3 gyerekre. Összesen 75 000. Most, hogy az egyik elment hozzá, nem ő fizet nekem gyt-t arra az egyre, hanem én neki. Ennek nagyságrendje iránt érdeklődnék.

kicsisissy # 2014.02.04. 11:07

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Eddig semmit sem kaptam a bíróságtól, csak egy fenyegető hangú levelet, ami arról szólt, hogy az új munkahelyem és fizetésem igazoljam, különben megbüntetnek. Pedig én vagyok a felperes.
Első fokon a remélhetően utolsó (ötödik)tárgyalásom február 25-én lesz. Amennyiben a bíró helyt ad az alperes 37 ezer forintos nettó jövedelem igazolásának, másodfokon szeretném folytatni. Ehhez van szükségem a peranyagra.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.04. 09:27

Csamigabi, nem értem a kérdést. Magad írod, hogy gyerekenként 25 ezer a gyerektartás. Akkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.04. 09:25

kicsississy: az iratokról oldalanként száz forintért kapsz másolatot. De amit eddig kaptál, azt hova tetted?

csemigabi # 2014.02.04. 07:09

Kedves ObudaFan!

Elváltam, 3 kiskorú gyereket neveltem eddig, a legnagyobb, a 17 éves az apjához költözött, a másik 2 nálam maradt 25 000 a gyerektartás gyerekenként. Én közmunkás vagyok, 77 300 bruttóval. Mennyi gyerektartást ítélhetnek meg? Számít-e a párom fizetése ebből a szempontból, vagy csak az enyém? A páromnak 140 000 a jövedelme, de 75 000-t fizet egy hiteltartozásra, meg gyerektartást is...
Köszönöm a választ.
Gabi

kicsisissy # 2014.02.03. 14:00

Kedves Ügyvéd Urak!

Egy lényeges kérdés: A bírósági teljes peranyag számomra csak elérhető ( pl. helyben, a bíróságon elolvashatom) vagy ki is kérhetem annak teljes hang és írott anyagát magamnak?

ObudaFan # 2014.02.03. 10:21

Nem jár neki.