Gyerektartás


vidi # 2011.01.28. 14:22

ObudaFan köszi!

ObudaFan # 2011.01.28. 13:58

guugly

Igen.

vidi

Igen.

vidi # 2011.01.28. 13:30

Tanácsot kérek hozzáértőtől!
Nagyobbik fiam (22) érettségi után az államilag finanszírozott sikertelen főiskolai egy év után visszairatkozott az előző szakközépiskola állami tantervben szereplő szak- és technikusképzésére (2 év), amit főiskolai kitérő nélkül folytathatott volna automatikusan (ex ráhatás). Idén végez, most küldöm a gyt. megszüntetésére vonatkozó keresetemet a bíróságra.
Kérdésem: Kisebbik fiam (18) ugyanabba az iskolába jár jelenleg harmadikos. A benyújtandó keresetet összevonhatom-e úgy, hogy a nagyobbikra megszüntetést kérek, a kisebbikre rokontartásra módosítást a %-os megállapítás csökkentésére vagy meghatározott kisebb összegben való megállapítására nagykorúságra hívatkozással.
Egy városban lakunk, kapcsolatom jó a fiukkal.
köszönettel előre is vidi

guugly # 2011.01.28. 06:37

Tisztelt Fórumozók

Elvált szülőként gyermektartási díjat állapított meg a
bíróság, két gyermekem után, részemre.
Kérdésem,2010 évi adójóváírásból, amit volt feleségem
egy összegben igényel vissza az APEH-tól,levonható e a
gyermektartás összege?

Köszönöm válaszaikat!


strang

ObudaFan # 2011.01.17. 15:07

Kérhet. A gyermektartásról ugyanis csak a gyámhatóság, vagy a bíróság hozzájárulásával lehet érvényesen lemondani.

Verus76 # 2011.01.17. 11:40

Tisztelt Fórumozók, Ügyvéd Úr!

Tanácsra lenne szükségem! 2009 májusában megszűnt élettársi kapcsolatom, amelyből született 2001-ben egy kislányunk. Mivel nekem köztartozásom volt, a volt élettársam felvett kölcsönt 2009 tavaszán, és csak úgy adta oda, ha én ügyvéd előtt lemondok a gyerektartásról, pedig a házat az együttélésünk idején (2003-ban) vettük, benne volt az Ő és az én szüleim nem kevés pénze. Azért nem lett az én nevemre is íratva, mert ott volt a tartozásom.
A lányom nálam van, akikkel eddig beszéltem azt mondták, nem kérhetek gyerektartást mert aláírtam a papírt ügyvéd előtt, hogy ha Ő kifizeti a tartozásom, akkor én gyermektartás címén, sem más jogi indokkal nem támasztok igényt irányában. De megegyeztünk abban is igaz szóban, hogy fizet és a házat a gyerekre íratja. Hát ezek nem történtek meg. A papírt sajnos alá kellett írnom, mert nem tudtam volna eltartani 50% os levonással a fizetésemből kettőnket, ráadásul még albérletben is lakunk. Úgy gondolom még így is a jobbik rosszat választottam.
Önök szerint kérhetek ezek ellenére gyermektartást, vagy nyugodjak bele, hogy nem?

ObudaFan # 2011.01.16. 11:09

Ha nem viszed el a gyereket a szakértőhöz, addig bírságol a bíróság, amíg mégis elviszed. Ha úgy érzed, nincs már értelme vitatni a felperes keresetét, akkor vagy köss vele egyezséget, vagy jelezd ezt a bíróságnak, és akkor nem kell, hogy sor kerüljön a szakértői bizonyításra.

erika8033 # 2011.01.16. 10:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Szeretném megkérdezni, hogy milvel gyt. csökkentése iránti per van nálunk folyamatban, de az ügy már volt II. fokon, és a II. fok visszatette I fokra, annyit írt elő, hogy a felperes bizonyítsa, hogy a vállalkozása nem önhibájából szünt meg, ha ez bizonyítást nyert,csak akkor kérhetem az emelést a gyerekek betegségére hivatkozva ( allergia, amihez becsatoltam a szakorvosi leletet ).
Kérdésem az lenne, hogy ha a II. fok elfogadta a szakorvosi leletet, akkor az I foknak joga van-e a gyerekeket, igazságügyi orvos szakértőhöz küldeni.
A 2. kérdésem ha nem viszem el őket akkor milyen szankciókra számíthatok.
Indoklásom:

  • már ezt a pert elvesztettnek látom, és a volt férjem 5000,-ft/fő gyt ajánlott fel, és tudom,hogy ez lesz megállapítva, mert sehol sem dolgozik és még munkanélkülit sem kap, sem szociális segélyt, semmit.
  • Nem szeretném a perköltséget ezzel a szakértői viszgálattal is emelni, mert felesleges.
  • születik 3 hónap múlva a 3. kisbaba ( még lehet, hogy ennyit sem fog fizetni)
  • Úgysem tudnám bejajtani, mert nincs a nevén semmi, csak a lakása amit, ha megszületik a kisbaba az ő nevére fog iratni.
  • Ha véletlenül nem iratná rá, akkor sem lehet behajtani egy olyan lakást árverezni ahol kiskorú lakik? Vagy igen?? Ez lenne a 3. kérdésem.
  • Feleslegesen nem akarom vinni a gyerekeket orvoshoz, félnek az orvosoktól, és én nem akarom hogyolyan sokszor megszúrják őket (allergia viszg. ), valamit kimaradnak az iskolából is.
  • Szerintem semmi értelme, főleg így hogy a II. fok a szakorvosi leletet elfogadta.

Köszönettel:
Erika

monalisa1 # 2011.01.15. 14:06

Jogilag nincs difinálva, a gyakorlat nevesíti meg.

Nem itélem el, mármint az alkalmi kapcsolatot, mert mindenkinek az életében lehet egy olyan pillanat, hogy úgy látja, hogy ezt nem szabad kihagyni., nem más mint szex.

A tartós kapcsolat elsősorban érzelmi kötödés., egy több éve tartó kapcsolatban a szexualitás -mint az ujdonság varázsa- idővel háttérbe szorul.

Ennél "okosabb" nem tudok lenni.

Zippy # 2011.01.14. 18:25

Esetleg ez valahol le van irva? Vagy a gyakorlat teszi... :)

Zippy # 2011.01.14. 18:24

köszönöm!

monalisa1 # 2011.01.14. 18:18

Alkalmi = egyéjszakás.
Tartós = évek óta meglévő.

Zippy # 2011.01.14. 18:15

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy mit neveznek alkalmi kapcsolatnak pontosan?

Ha valaki nem együtt él valakivel, de évekig tart a kapcsolat az alkalmi?

Köszönöm

ObudaFan # 2011.01.14. 17:57

Figyelembe veszik, de ennyi információ alapján nem lehet megmondani, hogy milyen eredménnyel.

szabri # 2011.01.14. 17:07

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Párommal élek, aki elvált, és van egy kislánya. Váláskor a közös hitelt párom fizette tovább, ezért gyermektartást nem kellett fizetnie egy meghatározott ideig. Amikor anyagilag jó helyzetbe volt, mindig fizetett ennek ellenére. Már egy ideje kellett volna fizetnie a hitel és a fizetésének 25%-a közötti különbözetet, de mire a saját hiteleinket kifizetjük, alig marad a megélhetésre. A volt feleség bírósághoz fordult. Kérédésem az lenne, hogy a bíróságon figyelembe veszik-e a mi fizetnivalónkat, hiteleinket? A jövedelme nem lett kevesebb, ennek ellenére lehet-e kérni a csökkentést? Pont a fizetése 25%-a marad megélhetésünkre. Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2011.01.13. 10:26

Nincs mit.

Zippy # 2011.01.13. 06:33

köszönöm! :)

ObudaFan # 2011.01.11. 22:04

Az apasági perben is lehet érvényesíteni tartásdíjigényt, így ebben az esetben azt kell megnézni, hogy az anyukának az apasági pert módja lett volna-e korábban megindítani.

Zippy # 2011.01.11. 17:26

Tisztelt Obudafan!

"Tartásdíjat 6 hónapnál régebbre csak akkor lehet követelni, ha igazolni tudod, hogy nem terhel mulasztás azért, mert nem követelted időben."

Mondana néhány példát???
Például, ha az apa nem ismeri el a gyermeket és apasági per is folyamatban van, akkor nem lehet igényelni.
Születési anyakönyvi kivonat nélkül nem is lehet elinditani a pert.

Köszönöm

anyuka05 # 2011.01.11. 15:48

sagit köszönöm szépen. csak ezzel az a helyzet hogy ő lemondott róluk azaz nem látogatja nem jön hozzájuk se szülinapra se karira se semmikor. egyedül iskoláztatom a 4 sulisomat, öltöztetem, táborok, osztálypénz szóval csak Én vagyok nekik. Tudom ott a gyerektartás. Nem is replikáznék de ha csökkenteni fogják akkor már igen. Mert totál egyedül gondoskodok róluk. Ő semmiben sem csak abba hogy utalnak tőle de ha nem utalnának akkor még pénzileg sem. utcán (egy kerületbe lakunk közel egymáshoz)a gyerekeknek sem köszön. Együtt vállaltuk a gyerekeket.

sagit # 2011.01.11. 13:28

Hát pedig csökkenni fog mivel neki már 6 gyerekről kell gondoskodni így az 50% megy annyifelé ahány gyerek van. Ez az alapeset. Lehet eltérés de TE mindenféleképpen kevesebbet kapsz majd kézhez. Az hogy kivel él együtt a nem játszik mert az 5 gyerek a tied meg az övé és nem az ő feleségéé. Ötükről nektek kell gondoskodni!

anyuka05 # 2011.01.11. 12:12

közben értekeztem valakivel és ő azt mondja hogy maga az összeg nem csökkenthető mert az a gyerek közös háztartásban van két keresővel míg én egyedül vagyok 5 gyerekkel. Valami természetbeni dolgot mondott arra a féltestvérre de este tudom meg konkrétan hogy is van ez.

anyuka05 # 2011.01.11. 11:46

ezt értem úgy egy példában hogy most kapok mondjuk 55-ezret akkor ha belevonják a 6-ik gyerekét akkor az én gyerekeim kapnának 48 ezret ha továbbiak születnének mondjuk még kettő akkor az enyémek kapnának 20 ezret?? Hol itt a semelyik gyerek ne csorbuljon dolog? mert így az enyémek csorbulnak azzal hogy én egyedül nevelem őket míg ott két kereső van.

anyuka05 # 2011.01.11. 11:42

igen ezt értem de az amúgy is iszonyat kevés gyerektartás emiatt még csökkenne nem? mert most kapok kb 10%-ot gyerekenként és akkor fogok kapni ha azt is belevonják 8%-ot? és ha lesz még 3 akkor csak 2%-ot gyerekenként?

marcika # 2011.01.11. 11:28

Mindenképpen fizet, mert a fizetésének az 50% oszlik el a gyerekek közt.