apasági nyilatkozat megtagadása


Kogeza # 2022.05.01. 21:57

Bár minden ilyen egyszerűen menne az életben... :)

Sandordavid # 2022.05.01. 14:53

Köszönöm a választ! További szép napot.

Majordomus # 2022.05.01. 13:47

Lehet

Sandordavid # 2022.05.01. 12:40

Tiszteletem mindenkinek azt szeretném még kérdezni hogyha megszuletett a kislányom de apasági nyilatkozat nem lett meg téve az anyja meg nem akarja hogy közom legyen hozzá mert ő neki most ilyen kedve van szeretném még tudni mit lehet tenni hogy a kislányom hivatalosan is az én lányom legyen ha bíróságra megyek akkor ott lehet esélyem ezt el intézni?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.30. 18:16

Esetleg.

BénaBéla # 2019.07.30. 17:26

Üdvözlök mindenkit!
Belekerültem egy számomra furcsa helyzetbe.
Születendő gyermekemnek, párom nem szeretne engem apának jelölni.
Egész pontosan, a volt párjához visszament, kitől neki máe van egy közös gyermekük.
A volt párját szeretné apának megnevezni, aki vállalja is.
Így engem, aki a vér szerinti apa vagyok, kizárnak mindenből.
Ha így tesznek, akkor tartásdíjat, követelhetnek-e valaha tőlem ?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.13. 05:13

Mennyi idős az a gyerek?

Montoya77 # 2018.09.12. 19:39

Tisztelt Fórumozók!

A volt feleségem a válás alatt terhes lett .Nem én vagyok az apja mert én már nem laktam ottho kb 1,5 ève .Mivel a válàst addig nem mondták ki az èn nevemre került a gyerek. A volt felesègem kézzel írt egy nyilatkozatot ,hogy nem èn vagyok az apja a gyereknek . Most ki akar menni külföldre .Lehet nekem valamikor valami hárányom ebből pl gyerektartás kèrése stb. De ha perre kerülne a sor akkor a dns vizsgálatot kérnék és kiderülne,hogy nem én vagyok az apja . Az még hozzá tartozik ,hogy a igazi apja nem akarja a nevère venni illetve a gyerektartást sem akar fizetni .

Válaszukat elöre is köszönöm .

eri1982 # 2018.07.26. 14:03

Lenne egy olyan problémám,hogy fiamnak a volt barátnője terhes lett a fiamtól a baba 1 hete meg is született.
Fiam szeretné nevére venni a picit,de a lány nem akar beleegyezni,viszont fiam nem szeretne lemondani a babáról és ha nem veheti a nevére
az alapvető apai jogoktól is elesik pl: láthatás!
Ráadásul az anyukának nincs is hova mennie a picivel állítólag egy anyaotthonba megy,mi szeretnénk mindent megadni a babának !Felmerült az is,hogy a gyámhatóság el veheti tőle a picit,ha olyan a lány helyzete magunkhoz is vennénk a picit!Sejtésem szerint ezért nem járul hozzá az apasági nyilatkozathoz,mert fél hogy hozzánk kerül a pici,mivel mi rendezett körülmények között élünk.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Nagyon sűrgős lenne a dolog!

ObudaFan # 2013.10.08. 16:35

Klaudia10

Akkor egyelőre nem lesz bejegyzett apa. De a gyámhatóság így azért meg fogja indítani az apasági pert.

ObudaFan # 2013.10.08. 16:34

k.anyuka

Bármikor indíthat pert az apaság megállapítása iránt, amíg nem lesz hivatalosan a gyereknek apja.

k.anyuka # 2013.10.08. 10:39

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kérdésem az lenne.. hogy ha nem lesz apasági nyilatkozat téve,mert nem élünk együtt,mert az apa barátnőzik rendszeresen /mindig más/,s nem tud felelősséggel viselkedni a mindennapokban /verekedések,korcsmázás,gyűlölködés a fajok iránt,s ennek hangot is adva/ ...de egy multinál középvezetőként helyt állva dolgozik /tudathasadásos, 5 éves korában meghalt az édesanyja leukémiában/ őt kezelték,még most kb másfél éve is a munkahelyéről haza kellett mennie,mert "elborult". A keresztanyjánál lakik 17 éves kora óta,aki eltartja őt. Én a barátnőm lakásában élek,rezsit kell fizetnem csak,ugyan úgy a multitól mentem TP-re,vesz. várandósan,s mindent megvettem már a gyermekemnek,s szép környezetbe várom Őt. Mi tehetek azon felül,hogy nem lesz a nevén a fiam,hanem az enyémet kapja... Követelheti-e az apai jogait,ha sehol nincs ő megnevezve/védőnő,orvos/? s úgy,hogy semmit nem kérek tőle!

Válaszát előre is köszönöm. Üdv.: k.anyuka

Klaudia10 # 2013.09.25. 18:17

Azt szeretném megtudni mi a teendő a következőkben:
Az élettársam szakított az akkori párjával de terhes lett a tudta nélkül. Az apa nem akarta és most sem akarja a gyereket,de az anya megtartotta. Az apa nem szeretne gyerektartást fizetni és a láthatóságra sem tart igényt.Teljes mértékbe lemond róla. Decemberbe születik meg a gyerek. Anya azt ígérte,hogy nem az apa nevén lesz a gyerek.
Nem írja alá az élettársam az apasági nyilatkozatot. Akkor kinek a nevére kerül a gyerek?

ObudaFan # 2013.09.10. 13:57
  1. Befáradsz a gyámhatóságra, hogy rendeljenek ki eseti gondnokot az apasági per megindítására.
  2. Ugyanebben a perben.

Nem árt minél hamarabb intézkedni, ha megszületik a gyerek, mert a 6 hónapnál régebbi lejárt részleteket nem lehet érvényesíteni főszabály szerint.

Hubilla # 2013.09.06. 15:33

Tisztelt Ügyvéd Úr, Szakértők!

Két kérdésem lenne: 3 év együttélés alatt varandós lettem. Most 8 hónapos vagyok. Az apa elhagyott a 4. hónap végén, mert ő nem akart gyereket. Néha keres, néha nem. Már van új kapcsolata. Kérdésemre, hogy vállalja e az apaságot, igennel felelt. Ezidáig.
1.
Ám mi van akkor, ha meggondolja magát? (Apaságot megállapító per? ha igen, azt mikor, kinek kell indítania?)
Milyen lehetőségeim vannak, hogy a kisfiam az apja nevét kapja.
2.
Majdan az esetleges gyermektartást hogyan intézhetem, ha ő erről hallani sem akar?

Köszönöm, üdv., H.

wers # 2013.05.08. 12:35

sszilvi1, útlevelet csak veled együtt csináltathat, ha nem járulsz hozzá, nem lehet útlevele

sszilvi_1 # 2013.05.08. 12:23

Hova viheti a gyereket és hova nem? A Hágai egyezményt aláírt országokba viheti csak?

ObudaFan # 2013.05.08. 08:21

És ha teljes jogú szülői felügyelete van, akkor oda viszi a gyereket, ahova akarja, nem?

Hát azért nem. A bírói gyakorlat szerint csak a Hágai Egyezmény tagállamai esetén van ez így.

Újra felteszem a kérdést: kötelezhető vagyok DNS vizsgálatra az apaság megállapításához? Vagy ehhez az kell, hogy ő bíróság elé vigye az ügyet? Ha ezt megtegszi, akkor van-e esélye nyerni?

Ha pert indít, kötelezhető vagy. Akkor van esélyed nyerni, ha nem ő a biológiai apa.

sagit # 2013.05.08. 08:14

Ha bíróságra viszi az ügyet (és mert még nincs betöltve az apai státusz) akkor nagy valószínűséggel meg is nyeri.

sszilvi_1 # 2013.05.08. 07:58

Köszi a válaszokat az apasági vizsgálattal kapcsolatban.
Félreértés ne essék, nem akarom az apát kizárni az életemből meg a gyerekéből, mert egyelőre jól megvagyunk, csak szeretném levédeni a gyermekünket, mivel a párom egy muzulmán országból jött, ahol teljesen más a jogi gyakorlat, mint Európában. Ott minden jog a férfit illeti. Ezért félek apasági nyilatkozatra engedélyt adni, ehhez kell az anya aláírása is. Ki tudja mi lesz köztünk pár év múlva? És ha teljes jogú szülői felügyelete van, akkor oda viszi a gyereket, ahova akarja, nem?

Újra felteszem a kérdést: kötelezhető vagyok DNS vizsgálatra az apaság megállapításához? Vagy ehhez az kell, hogy ő bíróság elé vigye az ügyet? Ha ezt megtegszi, akkor van-e esélye nyerni?

ObudaFan # 2013.05.08. 07:10

Nem is feltétlenül komoly tanács volt ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.07. 20:27

De ő más apát sem akar. Nem beszélve arról a kockázatról, amelyet a magát apának valló másik személy vállal.

ObudaFan # 2013.05.07. 20:15

A megoldás egyszerű: kell találni valakit, aki bevállalja az apaságot. Ismerve a gyámhatóságok gyakorlatát az eseti gondnok kirendelése terén, nem lesz egyszerű mit kezdenie ezzel.

Sherlock # 2013.05.07. 14:53

Regisztrált élettársi kapcsolatban azonos nemű párok élhetnek.

A gyereknek joga van ahhoz, hogy családban nőjön fel és ismerje az apját, valamiért ilyen hülye filozófiát követett a törvényalkotó, hogy ne magának szüljön az ember.

sszilvi_1 # 2013.05.07. 14:31

Kedves kbs ugyvéd!

Köszönöm a válaszod!
Először is nem értem, hogy mi az hogy vagy én nem vagyok az anyja vagy ő nem az apja? Élettársi szerződésünk van.

Másodszor kifejtenéd bővebben: van joga DNS vizsgálatot kérni tőlem a magzattól vagy később a gyerektől ha én azt nem szeretném?

Ha igen, és genetikailag ő is az apa, akkor milyen esélyekkel kaphat szülői felügyeletre jogot egy ilyen perben? Ha pl nincs munkája? Vagy kiutasítják az országból?

Köszi!