Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Gyerektartás és láthatás

V.Máté #   2018.04.11. 15:39

A kapcsolattartást akadályozó körülményekről a felek késedelem nélkül kötelesek tájékoztatni egymást, ebből szükséges kiindulni. Amennyiben terhes ez a helyzet azt mindenekelőtt a másik szülő tudomására kell hozni.Hogy a szülőknek elsődlegesen az a feladata, hogy ezt a helyzetet próbálják orvosolni.

Amennyiben a bíróság alapította meg a kapcsolattartás rendjét, úgy két éven belül kérhető a bíróságtól, hogy változtasson a kapcsolattartás rendjén. Két éven túl Amennyiben erről a gyámhatóság döntött úgy ő lesz az illetékes.

Persze az is kérdés, hogy a rajta kívül álló ok a valóságban mit takar.

dr. Végh Ügyvédi Iroda - Budapest
vekony@drveghistvan.hu

Tündérbogár81 # e-mail 2018.04.10. 09:22

Üdvözlöm,
a szituáció a következő:
férjem előző házsasságából van 2 gyermeke, akikkel kéthetente csütörtöktől hétfő reggelig van kapcsolattartása. Rajta kívülálló okok miatt ő csak a vasárnapi napot tudja igénybe venni. Nagymama nem vállalja az unokáit.
A kérdésem az lenne, hogy én ,mint az új feleség köteles vagyok vállalni a férjem helyett az ő kapcsolattartását? Nekem is van gyermekem, a férjem gyerekei nem fogadnak el engem egyébként. Egyedül, rendszeresen ennyi gyerek mellett ezt nem tudom teljesíteni, főleg hogy nem felhőtlen a kapcsolat! Nekem mi ilynkor a feladatom illetve kinek kell törvény szerint apuka helyett lenni ha ő nem tudja megoldani a kapcsolattartást csütörtöktől hétfőig, csak a vasárnapi napon?

ObudaFan # e-mail 2018.04.08. 11:19

Ha huzamosabb ideig nem veszik fel, akkor majd megszüntetik a tartásdíjat, de addig jár.
A tartásdíj nem olyan jellegű követelés, amit utólag lehetne követelni, 6 hónapnál régebbi részletet pl. általában nem lehet.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Rózsa79 # e-mail 2018.04.07. 19:57

És az alkalmi munka ebbe nem zavar bele?Visszamenőlegesen követelhetné ha nem jár iskolába?

Immaculata # e-mail 2018.04.07. 19:33

Várjátok ki, hogy sikerül-e az egyetem. Az érettségi még nem minősül szakma megszerzésének. A folyamatos készülés pedig bizonyítható a pótérettségivel.

Rózsa79 # e-mail 2018.04.07. 16:49

Tisztelt Szakértő!
Fiam nyáron lesz 20 éves,tavaly érettségizett gimnáziumban ősztől esti tagozaton tanult szakmát,de ez év februárban kiiratkozott az iskolából,és újra beadta a jelentkezését az egyetemre ahonnan lecsúszott tavaly,illetve most májusban két tantárgyból újra érettségizik a több pontért.Jelenleg az apától vonják a tartásdíjat.A gyerek alkalmi munkázik.Az apa nem akar már fizetni és fenyeget,követeli vissza a tartásdíjat.Mit tehetek?A gyermeket az elmúlt 7 évben nem látta,elköszönt tőle és lelépett,azt se tudtuk hol lakik.A tartásdíjat vonják tőle 20 %ot.Követelhet tőlünk bármit is?Kell fizetnie továbbra ia a tartásdíjat,megszüntethetik?Vagy ki kellene várni hogy sikerül-e az egyetem?Köszönöm a válaszát!

Palcsi24 # e-mail 2018.04.03. 15:31

2015 július- 2016 Júliusig volt pártfogó,az volt amiről irt.De én jeleztem a pártfogónak akkor hogy 2016 Februártól fizetem neki aamibe megeggyeztünk,és aztis mondtam neki hogy Polgári perbe megeggyezünk.De mivel volt elmaradás így a pártfogó lejárata után továbitotta az ügyésznek...Akkor Februárba én és volt éllettársam irtunk egy papírt két tanú aláirásával ellátva hogy megeggyeztünk,Ezt vittem is a Pártfogónak,de neki csak a bírósági papír kellett volna,mert az hivatalos azt mondta.A bírósági tárgyalás,és végzés csak késöbb lett,amikor a pártfogóval már nem tartottam a kapcsolatot.Azt mondta volt élettársam hogy jelezte az ügyésznek hogy megeggyeztünk,igy nem aggódtam rajta.De kiderült hogy nem,amikor küldte az ügyész nekem, hogy vádemeléssel megküldte a bíróság felé a dolgokat...

ObudaFan # e-mail 2018.04.03. 06:40

A leírás alapján azt gondolom, hogy ez az egy év halasztás már megvolt, úgyhogy most már résen kell lenni, mert a tárgyaláson könnyen lehet, hogy ítélet is lesz, és akkor a lehetőségnek is annyi.

tarczayaron@freemail.hu

Palcsi24 # e-mail 2018.04.02. 20:29

Köszönöm válaszod!Megvan az összes csekk,amit fizetek neki,ugyhogy visszamenőleg kilehet számolni mennyi lehet a hátralék.
Csak azt nemértem ha egyszer mi megeggyezünk és nyilatkozik a polgári perbe hogy nincs elmaradásom felé,akkor avval nemlehet érvelni büntetőügybe?Mivel mondhatom aztis hogy azért nemis fizettem hátralékot,mert nincs,és ő ezt elis mondta a tárgyaláson.Remélem érthető számodra

facsiga77 # e-mail 2018.04.02. 20:06

Palcsi24:

Ez büntetőügy, a kifizetendő összegről már a polgári ítéleted megvan.

Ha van elmaradásod akkor még a büntetőügy alatt vállalhatod, hogy a hátralékot 12 hónap alatt megfizeted.
Ekkor megállapítják, hogy a havi esedékesen felül mennyit kell fizetned havonta, ha megfizeted akkor megszüntetik az ügyet.

Az hogy mennyi a tartozás azt nagyon járjátok körül, mert ha nem teszed akkor az ügyész indítvány lesz felosztva 12 hónapra (300eFt), ha meg sikerül bizonyítani hogy csak 90eFt a tartozás akkor az ügyész módosít és akkor az lesz felosztva.
Szerintem nem mindegy.

Ha megfizeted az elsőfokú ítéletig, vagy van remény hogy 1 év alatt megtérül a hiány akkor az eljárás megszűnik.
Tehát nem ítélnek el és a bűnügyi költséget se kapod a nyakadba.

Egyébként a 90eFt nem egy akkora összeg hogy érdemes legyen érte priuszt szerezni.

Palcsi24 # e-mail 2018.04.02. 19:21

Köszönöm válaszát!
Nemtudom igy milesz,mert így csak a bíróságon tisztázodhat az ügy.Az ügyész szerint már vagy 300al tartozok(mivel nemtudják hogy én már rég fizetem) de éncsak kb 90röl tudok.Még annyit hadj kérdezzek már meg hogy ha lesz tárgyalás,és nem nekem lesz igazam és kiakarják hogy fizessem az elmaradást,akkor kérhetem azt hogy a megitélt tartásdíj mellet fizetem részletbe az elmaradottat?Nem állapítanak meg közmunkát ha ezt válalom? Köszönöm,további szép estét!

ObudaFan # e-mail 2018.04.02. 08:47

Van olyan, hogy beteg a bíró és elhalasztják a tárgyalást.
Van olyan, hogy egy év türelmi időt kapsz a fizetésre.
Van olyan, amikor hoznak egy végzést tárgyaláson kívül, de jelen esetben úgy tűnik, hogy tárgyalás lesz.
Abban nem egyértelmű a helyzeted, hogy ha nem fizetsz, akkor megszüntetik-e az eljárást, mert a törvény csak a kifizetést említi, hogy abban az esetben megszüntetik.

tarczayaron@freemail.hu

Palcsi24 # e-mail 2018.04.01. 23:01

Kedves Fórumozok!Segitsetek légyszives!
3éve fizetem a megitélt gyerektartást,de elötte let kb 90ezer elmaradásom!Akkor ö feljelentett mert kevesebbet fizettem,de utána lett bírósági papír,amibe közösen megeggyeztünk az összegbe,és hogy nekem NINCS elmaradásom, tartozásom felé!(Polgári perbe)
A feljelentés nem lett visszavonva(Büntetőügy az)az ügyészségnél nem jelentette,hogy mi megeggyeztünk.A Polgári bírósági papirral védekezhetek a büntetö ügybe?Miért fizettem volna neki vissza a 90et,mikor utánna nemkérte, megeggyeztünk,és papír is van rólla?
Tavaly lett volna Májusba a tárgyalás,és elmaradt,felhivtak a bíróságrol hogy beteg az bíró!Ilyen van...?Aztmondták Júlisba lesz,vártam se papír semmi.Majd felhivtam őket és közölték velem hogy 1évre eltedték a tárgyalást,majd csak Szeptemberbe lesz...nemértem,
Olyan lehet hogy tárgyaláson kívül hoznak itéletet?Köszönöm a válaszokat!Elnézést ha hosszú voltam

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.21. 15:59

A közös szülői felügyelet megszüntetését is kérheted a bíróságtól. Meg is fogják szüntetni.

www.kbs-ugyved.hu

Éva_73 # e-mail 2018.03.21. 12:19

Köszönöm a válaszokat, de a lényeg nem a tartásdíj emelése, hanem a láthatás lenne. A tartásdíj emelését akkor kérném, ha nekem kell a gyermekek utaztatását biztosítanom, különben nem hajlandó az apjuk a gyerekeket elvinni láthatásra, mert akkor a tartásdíj negyedét erre költhetem. Én azt szeretném, hogy az apjuk részt vegyen a gyerekek életében, mert egyértelmű, hogy a "nem fér bele" kifogás nem igaz. Ráadásul így úgy tűnteti fel a gyerekek szemében, hogy én miattam nem találkozhatnak, mert én nem vagyok hajlandó elvinni őket.

Éva_73 # e-mail 2018.03.21. 12:18

Köszönöm a válaszokat, de a lényeg nem a tartásdíj emelése, hanem a láthatás lenne. A tartásdíj emelését akkor kérném, ha nekem kell a gyermekek utaztatását biztosítanom, különben nem hajlandó az apjuk a gyerekeket elvinni láthatásra, mert akkor a tartásdíj negyedét erre költhetem. Én azt szeretném, hogy az apjuk részt vegyen a gyerekek életében, mert egyértelmű, hogy a "nem fér bele" kifogás nem igaz. Ráadásul így úgy tűnteti fel a gyerekek szemében, hogy én miattam nem találkozhatnak, mert én nem vagyok hajlandó elvinni őket.

varnyú # e-mail 2018.03.21. 10:49

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdésem lenne:
adott egy gyerek elhelyezés ahol az eddig az édesanyával együtt élő gyerekek az apához kerültek ideiglenesen, mert az anya alkalmatlan és veszélyeztette a gyerekeket.
Az ideiglenes elhelyezésben a láthatás megállapodás szerintiben lett rögzítve a bírósági döntésig. Ellenben a családsegítő javaslatára kértük a gyámhivatalt, hogy határozzák meg a láthatást.Ez meg is történt kéthetenkénti felügyelet melletti 1,5 órás időszakban. De a gyámhivatal a határozat meghozatala előtt szóban azt nyilatkozta, hogy mivel már bíróságon van az elhelyezés így nem nyúlhat a korábban megállapított láthatáshoz. A kérdés csak annyi lenne, hogy tényleg nem módosíthat vagy, ha nyomós érv szól mellette akkor mégis megteheti?
Köszönöm a segítséget!

Sammrita # e-mail 2018.03.21. 10:18

Nem is kevés helyett nem is sok akart lenni.

Sammrita # e-mail 2018.03.21. 10:16

a gyerekenkénti havi 40 e nem alacsony, de nem is kevés. Mi szülők jövedelme, mi a gyerekekre eső költség, tartásukhoz szükséges fedezet. Egy jobban kereső szülő gyermekének tartása, a neveltetési költsége azért nem azonos a munkanélküliével, minima béren lévőével...
Valszeg nem lenne könnyű az emelés, de nem lehetetlen, ha van alapja és a körülmények változtak.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.20. 16:11

Ez nagyrészt nem jogi kérdés.

A tartásdíj emelését kérheted, de túl nagy reményeket ne fűzz hozzá. Gyerekenként és havonta 40 ezer forint egyáltalán nem alacsony.

www.kbs-ugyved.hu

Éva_73 # e-mail 2018.03.20. 15:16

Tisztlet Szakértő!
A férjemmel nem egész 2 éve váltunk el. Mivel a pénzbeni megtakarításainkat átengedtem neki, hogy saját lakást vehessen, amihez hitelt is vett fel, a 2 gyermek után összesen 80.000 Ft tartásdíjban állapodtunk meg, és közös felügyeletben. A cél az lett volna, hogy bármikor láthassa a gyermekeket, és vállalta, hogy extra kiadások (iskolakezdés, betegség stb. esetén) segíteni fog. Mi Bp. mellett éltünk, dolgozni a fővárosba jártam, ahogyan a volt férjem is, s bár csak egy településsel a gyermekek iskolája mellett vett lakást, hamar közölte, hogy neki "nem fér bele", hogy bármilyen részt vállaljon a gyermekek iskolába, edzésre szállításából, ami három települsét ölelt fel. Egy éve, mivel ezt fizikailag, időben nem tudtam egyedül megoldani, szülővárosomba költöztünk a gyerekekkel, ahol városon belül tudnak iskolába, edzésre járni. Viszon így a keresetem java az albérletre megy el. Kiderült az is, hogy a közös felügyelet azért kellett a volt férjemnek, hgy ne kelljen rendszeresen látogatnia a gyerkeket. Most azt is közölte, hogy neki havont egyszer "sem fér bele", hogy eljöjjön és vissza is hozza a gyerekeket. Azt akarja, ha legalább az egyik utat én álljam, akár autóval, akár úgy, hogy fizetem a busz utat a gyerekeknek, akik még egyébként sem utazgathatnak egyedül, hiszen csak 10 és 9 évesek, és egyáltalán nem ismerik Budapestet, ahova az apjuk felköltözött a barátnőjéhez. Ráadásul az extra költségekhez sem járul hozzá az apa, és továbbra sem számíthatok rá, még akkor sem, ha a gyermeket egy sport verseny miatt éppen két utcára az ő új otthonától kell vinni. Minden hétvégén más szállodából, sokszor külföldről küldözget képeket magáról a gyerekeknek, akik így még kevésbé értik, miért nem fér bele, hogy értük is eljöjjön néha az apjuk.
Azt szeretném megtudni, van-e lehetőségem valahogyan elérni, hogy kötelező láthatást állapítsanak meg, és, hogy esetleg a tartásdíj viszonylatában is emelést eszközöljenek, mivel mi azóta albérletbe kényszerültünk, a gyerekek sport tevékenysége egyre több erőforrást igényel, ő pedig munkahelyet váltott, magasabb pozícióba került, és valószínűleg a nála maradt családi autó hiteltörlesztése is véget ért. Hova fordulhatok ezzel?
Válaszát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.15. 18:41

Annyira azért nem nyilvános.

www.kbs-ugyved.hu

maci66 # e-mail 2018.03.15. 13:15

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy egy nyilvános gyerekelhelyezési ügy tárgyalási jegyzőkönyvét bárki kikérheti-e?
Üdv.

groszfater@gmail.com # e-mail 2016.11.23. 22:14

kérj soron kivűli eljárást

merojuzo # e-mail 2016.11.23. 21:40

Kedves Groszfater,

Kérvényt adjak be a bíróságra mielőtt elmegy, hogy szeretném hogy nálam legyen elhelyezve addig? Mire elbírálnák, már kint lenne rég, rosszabb esetben már vissza is jönne és a helyzet nem lenne jobb. :(