élettárs+vagyonmegosztás


monalisa1 # 2008.08.14. 21:24

sancsi

Aki a másik helyett kényszerűen többet fizetett a mindenkori hiteltörlesztéskor, utóbb követelheti a különbözet megtérítését, illetve a majdani eladási árból azt eleve levonásba helyezheti saját javára. (Ha sehogy másképp fizetési meghagyás útján próbálva hozzájutni a pénzéhez.)

sancsi # 2008.08.14. 21:28

Köszönöm a válaszokat, azért most már van valami fogalmam hogy mihez is tudok kezdeni! Akkor úgy nem mehet el hogy viszi a kocsit és kész!

nandy # 2008.08.14. 21:30

monalisa:

Két ember x idő óta egyazonos lakcímen él, érzelmi nincs köztük csak a számító anyagi érdekek, akkor ők életársak tán?

Nem. Érzelmi ÉS gazdasági. Mindkettő kell hozzá. Az viszont nem feltétlenül kell, hogy azonos legyen a lakcímük.

Kár vitatkoznunk. Én is laikus hozzászóló vagyok - akárcsak te. A különbség kettőnk között az, hogy én befogom a számat, ha valamiben nem vagyok biztos. Te meg új törvényeket alkotsz - vö. Lex-Monalisa...

nandy # 2008.08.14. 21:32

sancsi: Kinek a nevén vagy egyáltalán az autó?

monalisa1 # 2008.08.14. 21:33

Elfogadom és befogom...

sancsi # 2008.08.14. 21:35

Az (volt) élettársamén

nandy # 2008.08.14. 21:35

Más. Az autóval kapcsolatban az én olvasatom szerint (…) nem lett szamarság leírva.

De igen, szamárságot írtál. Nem az számít, hogy melyik fél mikor, miből és mennyit fizetett ki, hanem a szerzésben való közreműködés. Feltéve, hogy egyáltalán sikerül bizonyítani az élettársi közösség fennállását.

sancsi # 2008.08.14. 21:36

De ezen ne vesszetek össze én csak segítséget szerettem volna kérni

monalisa1 # 2008.08.14. 21:37

No lám,, a pasasnak volt a kevesebb pénze, és a hiteltörlesztésekből is ő a kevesebbet, oszt mégis vitte a kocsit...

sancsi # 2008.08.14. 21:38

Ezért kérdeztem hogy van e valamilyen jogom?

monalisa1 # 2008.08.14. 21:39

Nandyval nem vagyunk összeveszésben, ez mondhatni "szakmai" vita - ő az erősebb...

sancsi # 2008.08.14. 21:40

Értem! Tehát akkor ti mit tanácsolnátok mit csináljak?Merre tudok lépni ez ügyben?

nandy # 2008.08.14. 21:45

Mint laikus:
Mivel a volt párod az autó tulajdonosa, ezért jogosan vitte el az autót.

Az adóstárs követelheti az adóstól az általa megfizetett törlesztések megtésítését.

Az élettárs követelheti az őt megillető rész kifizetését. És itt jön a szerzésben való közreműködés aránya...

sancsi # 2008.08.14. 21:47

Rendben. Köszönöm a válaszotokat!

monalisa1 # 2008.08.14. 21:51

Az hogy az ő nevén van az autó, attól neked még tulajdoni részed van benne - a szerzéskori százalékosság arányban.

Próbáld visszakérni- szerezni tőle, de legjobb lenne ha közös elhatározásból mielőbb el lenne adva a kocsi.

sancsi # 2008.08.14. 21:56

Rendben, megpróbálok megegyezni vele ez ügyben. Mégegyszer köszönöm a segítségeteket

monalisa1 # 2008.08.14. 21:57

nandy is, én is szívesen.

nandy # 2008.08.14. 22:15

Ha nem sikerül megegyezni vele, akkor neked kell pert indítanod közös tulajdon megszüntetése iránt.

Plusz az anyukádnak (mit adóstársnak) az általa kifizetett összeg megtérítése érkekében.

Én mindenképp megpróbálnék egyezkedni, és az egyezkedés során felhívnám a volt élettárs figyelmét az esetleges következményekre (per, perköltség, vh. költség stb.). Hátha észhez tér.
De azt tudnod kell, hogy az élettársi viszony meglétét nem mindig egyszerű bizonyítani.

monalisa1 # 2008.08.14. 23:14

Annyit tennék még hozzá, hogy a párod nem 100%-ban tulajdonosa az autónak, mégha a kocsi papírjain az ő neve van feltüntetve "tulajdonos" címszó alatt.

A tulajdonjog megosztott, azt hogy százalékosan milyen arányban azt csak ti tudjátok.

Ez olyan mint ha egy házaspár vesz egy lakást/és vagy házat, az adásvétel a férj nevén fut, azonban a feleség "földhivatalon kívüli bejegyzés fogalmaként" fele részben tulajdonosa az ingatlannak. (Aki ezt tőle vitatja, annak kell azt bizonyítani.)

zeon # 2008.08.21. 15:48

Kedves Szakértők!

Élettársi vagyonmegosztásnál beleszámítja a bíróság a "borítékos" fizetést és az ajándékba kapott pénzösszeget? Tanukat elfogadnak bizonyítékként?

Előre is köszönöm!

zeon # 2008.08.21. 15:58

Mármint a szerzési arányba...

ObudaFan # 2008.08.22. 09:47

Ha lehet bizonyítani, bele. El.

Lolita # 2008.10.04. 09:46

sziasztok
Élettársam ellen vagyonmegosztási pert adtam be a bíróságra, másfél éve, mióta elköltözött, megnősült, de rendszeresen idejárt. A házat nagyobbrészt az én pénzemből vettük, de a tul.lapon fele fele van:.(( Azóta volt két tárgyalás, most lesz a harmadik, ha lesz. A tárgyalás előtt pár héttel elkezdett kedveskedni és kérte egyezzünk meg, mert neki elege van a bíróságból. Sajnos nem tudom hogy volna jobb nekem, ezért beleegyeztem, megegyeztünk 65-35 % a javamra, de mondtam hogy a költségeket osszuk meg. Erre mondta hogy jó azt is ebben az arányban. Mondtam jó, de a perköltséget viszont fele-fele. Bele is egyezett, de most azt mondja az ügyvédem hogy az egy elég nagy %, de hirtelen nem tudta meg mondani mennyi, ha most fél évre szüneteltetjük a pert.Nem akarok további vitát, de lakást kell vennem és alig marad valamim. Szal hány százalék lehet a perköltség?
köszi a választ

Kovács_Béla_Sándor # 2008.10.04. 09:51

Van ügyvéded.

Lolita # 2008.10.04. 10:02

Van de hétvége van. és nem tudok vele beszélni és szeretnék hétfőig gondolkodni azon, mit csináljak.
köszi