Apaság vélelmének megdöntése


bob210 # 2010.08.02. 18:37

kovacsz

Te egy igazán rendes ember vagy.
Rúgjál még egyet azon aki már amúgy is bajban van.

Pimpőke

Ezt rosszul tudod, mivel ha végrendeletet írok abban simán kitagadhatom az örökségből.
Már pedig azt 1 évvel ezelőtt írtam a fiam javára.
Bár így se sok mindent kapna a hiteltartozáson kívül.

kovacsz # 2010.08.02. 18:21

Nekem nincsenek jogaim?
De vazzeg. Pl. nem kötelező olyanról nyilatkozatot adni ami nem valós. Ha megtetted, akkor vállald a következményeit. A többi jogi lehetőségről az infót pedig már megkaptad.

Pimpőke # 2010.08.02. 18:14

Attól csak elméletileg kell tartani, hogy a gyermeket nálad helyezik el.
Ha felkötöd magad, utánad a gyerek örököl mindent.

bob210 # 2010.08.02. 17:36

Én nem akarom, hogy nekem ítéljék a gyereket.
Én élni szeretnék tovább.
Ha ez bekövetkezik és teljesen mindegy, hogy mennyit de megítél ellenem a bíróság azzal ellehetetlenítenek.
Egyszóval akár fel is köthetem magam, akkor meg nem kap semmit.
Tényleg nem dramatizálom a helyzetet, hanem ezek a tények.
Jelenleg 5.000.- kiesés is tönkretenné az életemet.
Egy vadidegen gyermek és a rafinált édesanyja miatt.
Nem hiszem el, hogy az én életem nem számít.
Nekem nincsenek jogaim?
Én talán nem egy ugyan olyan ember vagyok mint bárki más, azon kívül, hogy egy jóhiszemű balek vagyok akit jól ki is használtak a jelen esetben?

ObudaFan # 2010.08.02. 17:09

Kiskorú gyermek esetén pusztán a nehéz helyzeted miatt nem fogsz tudni mentesülni a tartásdíj-fizetési kötelezettség alól.

ObudaFan # 2010.08.02. 17:06

Az átlag inkább a 20%, a törvény is azt mondja, hogy általában 15-25% között.
Arra, hogy neked ítéljék a gyereket, azok után, hogy három évig felé sem néztél, csak akkor van esély, ha az anya pszichopata.

bob210 # 2010.08.02. 17:02

A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:
• a gyermek tényleges szükségleteire,
• mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,
• a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,
• a gyermek saját jövedelmére is.
A tartásdíj alapja főszabályként a "bérköltség címén juttatott járandóság".

A családjog kizárólag a szülői tartási kötelezettség minimumának a meghatározására szorítkozik.
A tartásdíj megállapításánál a gyermeket a saját háztartásában nevelő szülő jövedelmét is figyelembe kell venni.

A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. A tartásdíj százalékos megállapítása esetében meg kell jelölni a tartásdíj alapösszegét is.

  • Gyerektartás megváltoztatása

Ha a közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel megállapított gyermektartás megállapításának alapjául szolgáló körülményekben lényeges változás állott be, a tartás mértékének megváltoztatását vagy a tartás megszüntetését lehet kérni!
Főszabályként az egyezségkötést követő 2 év elteltével lehet pert indítani.

A vastag rész alatt mit értenek meg lehet szüntetni milyen körülmény ez?
Illetve a 4 órás munkabéremből ha van egy saját gyerek aki után fizetem a tartásdíjat, akkor menyit kaphat a számomra vadidegen gyerek?
44.750.- a rendszeres havi fizetésem.
Csak hogy lássátok nem véletlen sírok.
Tényleg szar helyzetben vagyunk a jelenlegi párommal.
Ha anyám meg az ő anyja nem segítene komoly bajban lennénk.

bob210 # 2010.08.02. 16:45

Ennek nagyon örülök.
Szóval készüljek fel rá, hogy a fizetésem 25%-át meg fogják neki ítélni igaz?

Pimpőke # 2010.08.02. 16:16

Azt az egyezséget a bíróságnak is jóvá kell hagynia,azt pedig a bíróság akkor hagyja jóvá, ha megfelel a hatályos jogszabályoknak és a felek jogos érdekeinek, elsősorban a gyerekének.
Hááát megnézném azt a bíróságot, ami önmagában havi 1000 Ft-os tartásdíjat jóváhagy.
Eddigi páélyafutásom alatt egy olyan esttel találkoztam még 2007-ben, hogy 4 gyerek utána bíróság az apával szemben gyermekenként 2000 Ft/hó tartásdíjat állapított meg, de ott az apa rokkantsági járadékos volt, egyedülálló, és gondnokság alatt is állt, már így is a megélhetése rovására ment ez a csekély összeg is.

De ekkora butaságot, hogy haveri alapon elismerem a más gyerekét a magaménak... ezért fizetni kell.

bob210 # 2010.08.02. 16:11

Az a baj, hogy az anya is tudja el is ismeri, hogy nem tőlem követel gyerektartást még is rajtam fogják bevasalni.

Bár azt nem tudom, hogy ha aláíratok vele egy papírt, hogy semmilyen anyagi kötelezettséggel nem él az irányomban azt a bíróság elfogadja-e illetve ha a vér szerinti apát előkerítem aki el is ismeri a gyereket akkor mi a helyzet.

Bár lehet ha csak ezt megemlítem neki, hogy előkerítem a vér szerinti apát és a nyakára eresztem akkor eláll rögtön mindentől.

Azt, hogy beadta-e a kérelmet nem tudom, mert szerintem valami nem kóser abban amit mondott.
Hiszen ő azt mondta nekem telefonban, hogy az állam felé beadott egy kérvényt gyerektartásért.
Ilyen meg nincs! Az Állam nem fizet gyerektartást.
A bíróság ítél meg gyerektartást annak meg hogy pert indítson annak költsége van ahhoz meg ő smucig.
Szóval valami az egész dolog körül nem oké.
Az biztos, hogy most ha már így ez a dolog felvetődött akkor végig zongorázom, remélem sikerül elérnem, hogy lekerüljön a nevemről a gyerek.
Bár egyre inkább úgy érzem ehhez nagyon nagy mázlira lesz szükség, meg ügyészségi jóindulat.

nandy # 2010.08.02. 15:48

Most látom, hogy már megindította a pert... Az baj. Az anya jog szerint nem mondhat le a tartásdíjról, mert az nem őt illeti, hanem a gyermeket.

Akkor pedig egyezetek meg a bíróság előtt mondjuk havi 1.000,- forintban.

nandy # 2010.08.02. 15:45

Köszönöm ez nem egy rossz ötlet, de mit csinálok, ha nekem ítélik a gyereket?

Szerintem ha csak megemlíted ezt a végső lehetőséget, már attól is megijed kellőképpen, és inkább nem perel a gyerektartás miatt :)
De lehet, hogy már az is sok lesz neki, ha tényleg heti rendszerességgel becsöngetsz, hogy akkor most vinnéd a gyereket.
Mondd meg neki, hogy te nem ragaszkodsz a gyerekhez, láthatáshoz, de akkor ő se ragaszkodjon a gyerektartáshoz. Valamit valamiért :)

bob210 # 2010.08.02. 15:21

Köszönöm ez nem egy rossz ötlet, de mit csinálok, ha nekem ítélik a gyereket?
Vad idegen gyereket nem szeretnék nevelni.

Viszont arra adja meg nekem valaki a választ, mert most azt találtuk ki a párommal, hogy peren kívüli megegyezésben neki fogok gyerektartást fizetni. Hogy ha már egy gyerektartást fizetek akkor mennyit kaphat ő?
Illetva lakáshitelem is van, de gondolom ez nem fogja érdekelni a bíróságot, hogy konkrétan, elveszíteném a lakást egy gyerektartás fizetése miatt.

Viszont ha egy gyereknek már gyerektartást fizetek, akkor annak a gyereknek nem veszélyeztethetik az ellátását ezt jól tudom ugye?

Mert akkor megállapodunk a párommal, hogy az egész fizetésemet a gyereknek utalom át én pedig az anyámtól kapott segítségből fogok megélni.

Nem tudom mit csináljak komolyan mondom teljesen tanácstalan vagyok, de most már azon filózok, hogy hogy tudom elérni, hogy ha kap is valamit akkor az minél kevesebb legyen.
Segítsen valaki, hogy azért a törvényes keretek között de a lehető legolcsóbban ússzam meg ezt a dolgot.

Minden ötlet jól jöhet illetve minden jogszabály amibe kapaszkodhatok.
Nem akarom elhinni, hogy a fiam fogja meginni annak a levét, hogy egyszer elkövettem egy ekkora hibát.

nandy # 2010.08.02. 14:53

Sőt, még jobb, ha innentől hetente szépen becsöngetsz, hogy jöttél elvinni a gyereket. Lehetőleg vigyél magaddal egy-két tanút is.
És ha nem adja oda az anya, mondd meg neki, hogy feljelented a gyámhatóságnál a kapcsolattartás akadályozása miatt.

Sőt, ha rendszeresen akadályozza a láthatást, kapcsolattartást, akkor bíróságra is elmehetsz, és jó eséllyen neked ítélik meg a gyereket.

Szóval mondd el neki, hogy ha ő gyerektartást kér, akkor te is élni fogsz a jogaiddal... :)

nandy # 2010.08.02. 14:50

Nem tudom, mi értelme volt ekkora szívességet tenni... ma már nem szégyen a leányanyaság, meg az sem, ha a gyermek apjának neve ismeretlen (max. beírnak egy fiktív nevet úgy három év múlva...).

Talán annyit még megtehetsz, hogy ha anyuka nagyon kéri a gyerektartást, akkor te meg kérjed a gyereket.:)

bob210 # 2010.08.02. 14:46

Ez nem felháborodás ez elkeseredés.
3napja nem alszom tiszta ideg vagyok.
Tönkremehet az egész életem egy jó pár évvel ezelőtt elkövetett "hülyeségem" miatt tudom, hogy csak magamat hibáztathatom, de, hogy lehet valaki ilyen, hogy kijelenti segíts nekem vedd a nevedre utána meg gyerektartást követel. Annak ellenére, hogy a gyerek már 6 éves és mindig azt hangoztatta ő nem akar gyerektartást az ő fiát senki ne vigye el tőle egy percre se.

Ráadásul pont azon gondolkozom, hogy ha ez bekövetkezik nem lesz állásom, aminek következtében nem lesz miből letiltani a gyerektartást.
Akkor mire megy az egésszel?
Csak tönkreteszi egy "vadidegen család életét" hát mindenki tanuljon a példámból nem szabad jóindulatúnak lenni, mert ráfázik az ember.

ObudaFan # 2010.08.02. 12:47

A gyermektartást perben állapítja meg a bíróság, így nem csak értesítés fogsz kapni, de tárgyalás is lesz. Csak itt azzal nem tudsz érvelni, hogy nem te vagy az apa, amíg ezt perben nem állapítják meg. (Azt a pert pedig most már az ügyészség indíthatja meg.) A perben leginkább a jövedelmi-vagyoni viszonyaid, a másik szülő jövedelmi-vagyoni viszonyai és a gyermek szükségletei lesznek fontosak. Idejében lépj az ügyészség felé, hogy valóban felfüggesszék a gyermektartási pert.

Szvsz. saját magadon kívül senkit nem hibáztathatsz. A szabály már akkor is ez volt, amikor az elismerő nyilatkozatot tetted, célszerű lett volna tájékozódnod. És azon meg csak ne háborodj fel, hogy ha egyszer te magad írod alá, hogy a gyermek apja vagy, akkor az állam ezt úgy fogja értékelni, hogy azt a gyermeket te felvállalod.

bob210 # 2010.08.02. 12:40

Jó ez egyértelmű, de most aztán tényleg elkeseredtem.
Miért teszik tönkre egy ember életét, aki békességben él?
Azért mert rendes volt és nem bunkózott, hanem aláírt egy papírt.

Ezek szerint már csak és kizárólag abban bízhatok, hogy az ügyészség jóindulatú lesz.

Még egy kérdés azért megfogalmazódik bennem.
Arról, hogy nekem gyerektartást kell fizetnem kapok valami értesítést mielőtt vonni kezdik a fizetésemből ugye?

Illetve ha beadom a pert akkor amíg a tárgyalás folyik addig nem vonhatják tőlem a gyerektartást ezt jól tudom?

(Istenem, hogy minek voltam már megint én a rendes, hogy persze aláírom, ne kelljen azzal a bunkó agresszív apjával viaskodni.)

Ez elkeserítő, hogy tönkretehetik egy ember életét ilyen egyszerűen.

ObudaFan # 2010.08.02. 12:17

Pedig nyugodtan elhiheted. Mondjuk célszerű nem aláírni a valósággal ellentétes nyilatkozatokat, és akkor nincs probléma.

Ezzel együtt igen egzotikus országba kellene költöznöd ahhoz, hogy gyermektartásdíjat ne lehessen tőled behajtani, ezért én inkább azt javaslom, hogy tegyél egy próbát az ügyészségen.

bob210 # 2010.08.02. 12:15

Ezt nem hiszem el, ha bebizonyítom, hogy nem én vagyok az apa akkor milyen jogon követelnek rajtam bár mit is.
Úgy hogy ráadásul az anya is elismeri sőt ott a bizonyíték is.
Ezzel az erővel a világ összes gyermekének gyerektartást kéne fizetnem.

Ha ez tényleg így van akkor azt hiszem eljött az ideje, hogy itt hagyjam ezt az országot az összes el...ott törvényével és törvénytelenségével.

Aztán hajtsák be az eredeti vér szerinti apján vagy akin akarják.
Jó nagy balekot fogott ki a személyemben a lány ezek szerint.:-(

ObudaFan # 2010.08.02. 12:11

Annak ellenére.

bob210 # 2010.08.02. 12:09

Annak ellenére, hogy az anya is és én is papíron kijelentjük, hogy nem én vagyok a gyermek vérszerinti apja?
Meg hogy ha odáig fajul akkor akár dns vizsgálattal is bebizonyítom?

ObudaFan # 2010.08.02. 12:04

Egy éven belül indíthattál volna pert. Most már csak az ügyészségtől kérheted töredelmesen, hogy indítsa meg a pert, aztán ők vagy megteszik, vagy fizetheted a gyermektartást.

bob210 # 2010.08.02. 10:28

Sziasztok / Jó napot.
Apaság vélelmének megdöntését az anyakönyvbe bejegyzett apa is megindíthatja ha az anya elismeri, hogy nem ő az apa?
Illetve mit kell ilyenkor tenni?
Gyámügyre vagy bíróságra kell menni?
Ez peres eljárás vagy csak valami kérelmet kell beadni?
Anno aláírtam egy apasági nyilatkozatot.
A lány most az állam felé gyermektartási kérelmet adott be??? /de ez szerintem bíróság nem állam:-) / Viszont szólt, hogy intézzem el, hogy az anyakönyvről lekerüljek mivel nem én vagyok az apa.
Na akkor most mit is tegyek?
A gyermekkel és Anyjával idestova 3 éve nem tartom a kapcsolatot.
Mivel az első perctől fogva tiszta ügy volt, hogy nem én vagyok az apa.
Akkor követtem el ostobaságot amikor a papírt aláírtam.
Mit tegyek mit tehetek?
Vadidegen gyermek neveltetését nem szeretném fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.30. 07:06

Monyk, a haszonélvező jogosult az ingatlant birtokolni, használni, hasznosítani.

A másik ügyben meg már folyik a per, ügyvéded is van. Így ahhoz sokat hozzátenni nem lehet, nem is lenne etikus.