gyermektartásdij 18 év felett


kaméleon # 2011.06.24. 10:51

Most én leszek „kérges”, de miután nem először találkozom vele, nem tudom megállni a költői kérdést: milyen főiskola lehet az, aminek – vélhetően állami finanszírozású, hiszen a pénztelenségről hosszú panasz szólt – nappali tagozatán való tanulásra annyira alkalmasak azok a huszonévesek, akik ennyi hibával fogalmaznak és írnak, hogy a szülőnek kötelező őket még évekig tartani?
(Hogy a levelező tagozat – követelőzés és siránkozás nélkül – miért csak a teljes családban élő nagykorú gyermek számára alternatíva (még jobb képességek esetében is), az is egy érdekes kérdés.)

végrehajtó1 # 2011.06.24. 10:46

Közvetlen bírósági felhívás kibocsátását kell kérni ha van munkahelye az adósnak

kriszta91 # 2011.06.24. 10:31

Tisztelt Obudafan!

Igen, már esedékes az e havi rokontartás fizetése. A végre hajtáshoz kell valamilyen papírt leadni, kitölteni vagy ezt teljes egészében a bíróság végzi? Nekem csak "jelezni" kell, hogy szeretném... ezt? Ha elindult a procedura kb. mennyi idő még tényleges végrehajtás meg történik?

Köszönöm az előző gyors válaszát is!
Kriszta

ObudaFan # 2011.06.23. 13:37

A bíróságon az aktába be tud tekinteni, ott kiderül, hogy kért-e részletfizetést. Az ítéletből kell(ene) kiderülnie, hogy esedékes-e már az első részlet, de valószínűleg igen, így végrehajtást lehet kérni a bíróságon.

kriszta91 # 2011.06.23. 12:25

Tisztelt Fórumozok!

"Végre" sikeresen lezárult a rokkontartási perem... (én mint 20 főiskolai hallgató bepereltem "édesapámat", hogy legyen kedves a havi nettó 340.000 ft fizetéséből támogatni a tanulásomat, ugyanis anyukám rokkantnyugdíjas 70000ft kap havonta, úgy hogy egy 60000 ft /havi kiadású lakásban lakunk. Én dolgozni nem tudok, mert naponta ingázok Dunaújváros-Pest között - most júniusban ugyan nem mert csak vizsgák voltak - viszont júliusban és agusztusban szakmai gyakszim lesz ami szintén napi munka lesz. Havi!! 12.000ft ért hozzá kell tegyem hogy nekem ez azt jelenti hogy 3:30kor kellek hogy felérjek pestre 6ra - természetes reggel- és havonta nekem 5630ft a távolsági bérletem és 3850 ft a helyközi; vagyis majdnem 10000 ft szóval én havi 2000ft ért fogok dolgozni. Dolgoznék szívesen több pénzért is de a szakmai gyakorlat mellett nem lehetett hiszen heti 5 nap a és nem felténlenül egymás után van a 2 szabad nap diák melót pedig csak úgy lehet válalni ha hétköznap minimum 3napot tudsz válalni. Suli alatt sem tudtam dolgozni mert minden hétköznap volt olyan órám amire kötelező bejárni, próbáltam olyat is hogy esetleg éjszaka de vonathoz voltam kötve vagyis csak úgy lehetet volna hogy se alvás (amit még kilehet bérni) de az, hogy még egy zuhanyt se tudjak venni, átöltözni azt azért nem... A papír szerint apámat kötelezik arra, hogy 2010 szeptemberétől május 31ig a 30.000ft-ott fizesse ki -ezek a tárgyalás előtti hónapok, van rá törvény, hogy belehet perelni visszamenőleg 6 hónapra - ezért neki 258.000 tartozás gyűlt össze, a papír szerint erre kérhet részlet fizetést... Erre vonatkozik az első kérdésem erről engem értesítenek hogy ő lépet e valamit az ügyben, ha nem akkor én mikor, és hogyan léphetek? A másik kérdés hogy most már június 23 van vagyis az e hónapi tartásdíjra már lehet panasszal élnem? (a papír szerint a tartásdíj ellen nem felebbezhet mert az arra irányuló keresetét a bíróság elutasítaná) úgy gondolom hogy már 7 nap az adott határidő lejárata utána már kellene... A másik kérdésem az hogy a tárgyaláson ő bemutatta hogy "közös megegyezéssel megszűnt" a munkaviszony - persze érdekes hogy amint fizetni kell megszűnik, holott olyan személyről beszélünk aki 55 éves de soha nem rugták még ki, ért a szakmájához... - viszont ő kapott a bruttó 7.447.502 ft amelyből 3.500.000 ft meghaladó része külön adó alás esik 98% adó terheli; de így is maradt a számláján 3.000.000 forint amiből "nyugodtan" tudna fizetni, gondolom ezért is lett megítélve hogy fizessen. Hiszen neki nincs hitele vagy tartozása... Meddig húzothat még el mire én ténylegesen láttok belőle pénzt? hiszen nem várhatok öröké viszont az iskolámat sem akarom otthagyni hiszen egy érettségivel mi az isten csinálnék???? nem gondolom, hogy megérdemlem ezt tőle, hogy ilyen... nem arra kell a pénze: hogy drogozzak, vagy bulizzak ne agy úristen moziban menjekek ELSŐ SORBAN arra, hogy legyen mit ennem esetleg villanyszámlát fizessek ki belőle. Eddig a perből nekem már így is van 10.800ft tartozásom van: A nemzeti adó és vámhivatal eljárási és illeták főosztálya fele... gondolom azért mert az utolsó tárgyalásom édesanyám jelent meg akinek van "jövedelme" -nekem vizsgám volt azért nem tudtam elmenni- gondolom ezért kell nekem fizetni hiszen nekem se tulajdonom nincs se fizetésem... Előre is várom válaszát: Kriszta

ObudaFan # 2011.06.17. 15:25

Pert kell indítani a megszüntetés iránt.

Syácska # 2011.06.17. 14:35

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a következő lenne gyermek 20 éves, most fejezte be az OKJ-s képzését ahová érettségi után járt. Iskola papíron igazolta, hogy gyermekkel a jogviszony megszűnt mivel sikeresen befejezte tanulmányait, szükséges-e további fizetni felé a rokontartást? Ha nem akkor mi teendő?
A válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.06.16. 17:55

Ez nagyban függ a férjed jövedelmi helyzetétől. És részben még a tiédtől is.

Abacs # 2011.06.16. 12:27

2 évvel ezelőtti ítéletben "elvárt" jövedelem után határozták meg a tartásdíjat a kiskorú gyermekem után, mert rendelkezem diplomával.Azóta a gyermek nagykorú lett, és rokontartás megállapítása miatt folyik a per. Igazoltam, hogy az eltelt 3 év alatt a képzettségemnek megfelelően kb. 100 helyre pályáztam, de nem volt sikeres.Így maradt a jelenlegi állásom 65 ezer nettoval.Mivel a nagykorú gyermek még csak jövőre érettségizik, ezért változatlanul hagyta az elsőfok a korábbi elvárt jövedelem után megállapított tartásdíj kötelezést. 10 éve váltam el, azóta új családomban 2 közös kiskorú gyermekünk van. Én úgy tudom, hogy ők megelőzik a nagykorút.
Mi a valós helyzet ilyen esetekre? Elvárt jövedelem/tényleges jövedelem,kiskorú/középiskolás nagykorú sorrend.

pazs # 2011.06.16. 09:21

Igen. A tartásdíj ugyanis a gyereket illeti, nem az elvált házastársat.

rudolf70 # 2011.06.16. 09:17

Tisztelt Ügyvéd Úr! /Fórum társak!

Vitatott kérdésem volna,amely eddig nem nyert számomra egyértelmű magyarázatot.

  • Válás követően az apa, a gyermektartásdíj megfizetésére kötelezhető. A tartásdíj megfizetése a gyermek/gyermekek után akkor is fenn áll, ha az anya új élettársi kapcsolatot létesít? Vagy ha, az anya az új élettársával összeházasodik.

Válaszukat előre is köszönöm!
Rudolf

ObudaFan # 2011.06.14. 20:51

A gyerek lakóhelye szerinti bíróságon.

viktoori # 2011.06.14. 15:13

Természetesen nem óhajt fizetni és a gyereket elzavarja dolgozni, szerinte ez olyan tanulás melletti munka csak, ami lehetséges. Ezért elvonhatják tőle a családi pótlékot?
A másik kérdésem, ha elinditom hol tegyem? A válást és a gyermekelhelyezést vidéki biróság mondta ki, de a lakhelyünk most Budapest. Vagy első körben gyámhatóság, vagy családsegitő?

ObudaFan # 2011.06.14. 09:57

Arra, hogy a tanulmányok folytatására alkalmatlan.

viktoori # 2011.06.14. 07:54

Na ezzel túl sok mindent nem segítettél. mire tudom alapozni? arra fog hivatkozni a gyerek még tanul. Ha nincs az apának hivatalosan jövedelme mi után állapítják meg a fizetendő összeget?
V.

ObudaFan # 2011.06.09. 18:11

Lassan el is indíthatod a pert.

viktoori # 2011.06.09. 12:05

Tisztelt Fórumozók!
A tényállás a következő: Kimondták a válást, gyermekelhelyezést 4 évvel ezelőtt. A két gyermeket a két szülőnél helyezték el, a kisebbiket(most 14) az anyánál, a nagyobbikat, aki most 19 az apánál. Közös felügyeleti jog nincs. Gyermektartásdíjat nem állapítottak meg, mivel a gyerekek egy-egy szülőnél lettek elhelyezve. A kisebbik gyermek kitűnően tanul, a nagyobbiknak most kellene érettségizni, ha nem bukott volna meg kétszer. Most jelentette be, hogy mivel idén is megbukik több tantárgyból, nem megy pótvizsgázni, hanem egy másik iskolában folytatja tanulmányait. A 19 éves gyermek nem tanul, csavarog, éppen nem szűnt meg a tanulói jogviszonya az igazolatlan hiányzásai miatt., volt jegyzői felügyelet alatt.
Szeretném tudni meddig nem kell még az édesapának tartásdijat fizetni a kislány után?
köszönöm a válaszokat
V.