Gyermektartásdíj behajtása


MajorDomus # 2012.07.15. 18:27

Eu tagállamon belül

kisa6 # 2012.07.22. 11:35

Köszönöm a hozzászólásokat!Sajnos az ügy tovább bonyolódik,a végrehajtó megkapta a felperes válaszát,hogy továbbra is fenntartja a tartozásom behajtását.Erre vh a munkahelyemre ír,hogy a fizumból 33% letiltást kérjen.Mi jöhet még?A teljes tartozásom /túlfizetett gyerektartás/ 84 000. FT.Ebből már 44 000 FT ki lett fizetv.Erről a bizonylatokat elküldtem a bíróságra is és a vh-nak is.De ugye amíg a bíróság nem mond álljt vh-nak,addíg el kell járni ellenem.Itt tartunk.Én nevelem a két közös gyerekünket,de lassan már a havi megélhetésünk is bajban lesz,hisz csak a mentes összeghez jutok hozzá.Az átutalásaim is állnak,az inkasszó miatt.Tárgyalási szünet van.Nagyon el vagyok kesredve.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.22. 14:28

A végrehajtás megszüntetése iránti perekre nem hat az ítélkezési szünet. Egyébként is lehet kérni a végrehajtás felfüggesztését már a keresetben.

MajorDomus # 2012.07.22. 19:36

Egyszerű . Fizesd ki a végrehajtónál,azt nem tudja a férjed letagadni és visszautalni sem.

kisa6 # 2012.07.23. 07:13

Sajnos most mondták az irodában,hogy szünet van ,de a vh felfüggesztést ma átküldik a vh-nak.De mire válaszol,iktatják,döntenek,hosszú idő.

MajorDomus # 2012.07.23. 19:14

Csak a bíróságon van ítélkezési szünet a végrehajtó dolgozik.

kisa6 # 2012.07.24. 14:28

Igen,a végrehajtó dolgozik:( Tegnap megtudtam,hogy a tartozásom,ami ugye már csak a fele ráterhelte a családi házra.84000 Ft!Felhívtam, megkérdeztem,hogy várhatom e a közeljövőben,hogy megjelenik a háznál foglalni?Már nem is csodálkozom.
Tömören:inkasszó a számlámra-nem jutottam a fizumhoz.Értesítés a munkahelyemre,33% letiltás.Földhivatal:jelzálog a házra.Az első naptól becsülettel fizetek,volt férjem nem ismeri el.Igazolások bíróságra,vh-nak.Igen!A végrehajtó dolgozik,csakhogy ahhoz hogy leálljon,bírósági leállítás kell.Mire a döntés megszületik,lehet hogy híd alá kerülök 5 gyerekkel?Lehet,hogy ezt megírom a TV2-nek,a sok egymásra mutogatás helyett inkább a család ellehetetlenségét kéne megakadályozni!Ennyit a bíróságról és vh-ról!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.24. 14:58

Végrehajtás megszüntetés iránti perben a tárgyalást a kereset benyújtását követő 15 napon belülre ki kell tűzni, és az első tárgyaláson lehetőleg ítéletet kell hozni.
Továbbá magad mondtad, hogy felfüggesztették a végrehajtást.

Szóval sírás állj!

MajorDomus # 2012.07.24. 18:38

Az átküldés és az iktatás max két nap még
Aktakukac országban is.

Szóval nagy gáz már nincs.

kisa6 # 2012.07.24. 18:57

T.Kovács Úr!
Többszöri visszaolvasásom után sem találom azt az írásomat,hogy a vh megszüntette az eljárást.Bár így lenne!Erre várok!
A másik,az a bíróság ahol az én ügyem van,Pest megyében található,ahol nem foglalkoznak úgy látszik a Te nyitva tartásoddal.9-én adtam be a keresetet,személyesen,ma van 24-e.Semmi.Hétfőn telefonáltam az ügyfélfogadásra,ott mondták,hogy érdeklődjek augusztus közepén,mert nem hogy bíró nincs,de ő is egyedül van az irodában.De gondolom,erre is megvan Neked a válaszod.Sírok?Miért olvasod el?Pár hónapja szintén volt egy ilyen nyers hozzászólásod,ilyenkor tuti front van.Mindegy.Sírni nem szoktam,de nagyon meg van rá az okom,hogy el vagyok keseredve.Én azért továbbra is bízok benne,sok itt a segíteni akaró ember.Üdv.

kisa6 # 2012.07.24. 18:59

Kedves Major!
Köszönöm,úgy legyen!

Sikeresen # 2012.07.27. 11:03

Tisztel fórumozók!

(ismerősöm kérésére kérdezek)

  • Adott 2 gyermek eddig anya nevelte a gyermekeket,de közös megegyezéssel a gyermekek apához költöztek(nincs gyermekelhelyezés apához),próbaként,mert annyira szerettek volna(anyát áthelyezték dolgozni más városba),de lett egy szóbeli egyezség,hogy anya nem kéri a gyermektartási díjat így,illetve apa mindenről tájékoztatja a gyermekeket illetően 17-15 évesek a gyerekek.Most anya kéri az elmaradt gyerektartást,apa 4 hónapja nem fizeti,mivel gyerekek nála vannak.rendőrségen azt mondták fizetnie kell,mert meg van állapítva gyerekek hiába nála vannak,nem volt gyermekelhelyezés..Jogos?
Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.07.27. 11:06

Igen.

Sikeresen # 2012.07.27. 11:10

Vagy is fizetnie kell,mindaddig,amíg a gyermek elhelyezést nem kéri,és nem kapja meg,ami évek is lehetnek,főleg úgy,hogy ő külföldön él,és mint tudjuk nincs az a Magyar Bíróság,aki egy Magyarországon élő anyával szemben elhelyezi a gyermekeket egy Külföldön élő apánál.vagy is fogja be a száját fizessen(esetleg a kevesebb összeg miatt egyezkedjen anyával),mert örüljön,hogy anya kiengedte a gyermekeket.
Röviden.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.07.27. 11:25

16 évesen a gyermek dönthet, hogy melyik szülőnél akar élni.

Sikeresen # 2012.07.27. 14:57

Akkor dönthet ,ha a bíróság megkérdezi..és addig fizet az apa????Mi az esély arra,hogy külföldön élő apához kerül mind a két gyermek hivatalosan,mert eddig az anyuka csak beleegyezett,hogy ez így legyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.27. 15:43

Akkor dönthet ,ha a bíróság megkérdezi..
Nem, akkor, ha a gyámhatóság hozzájárul. És miért ne járulna hozzá.

Sikeresen # 2012.07.27. 16:05

KBS

Van rá esély,hogy külföldön élhessen így a gyermek,az anya meg M.O-on?Gyámhatóság ehhez is hozzájárul?

fazsolt # 2012.07.29. 11:14

Gyermekem édesapja nem fizette a gyerektartásdíjat, ezért végrehajtást kértem ellene! Meg is kaptam a végrehajtási lapot, most viszont az édesapa kifizetné a hátralékot!A kérdésem az lenne, hogy mivel a végrehajtás folyamatban van, keletkezett-e már olyan költség, amelyet a végrehajtást kérőnek ki kell fizetni, illetve milyen teendőm van nekem a bíróság felé amiatt, hogy így megszűnne a tartozása?

ObudaFan # 2012.07.29. 19:34

Ha feléd fizeti, és te elfogadod, tőled is behajtható lesz a vh. költség. Most már a végrehajtó felé kell fizetni, ha neki elküldte a bíróság a vh. lapot.

ObudaFan # 2012.07.29. 19:36

Sikeresen

Hozzájárulhat, de ha az apa kéri az elhelyezés megváltoztatását, és a 16 éves gyerek úgy nyilatkozik, hogy nála szeretne lenni, a perben a bíróság csak igen nyomós okkal hozhat ettől eltérő döntést. Az, hogy az apa külföldön él, nem ilyen ok.

lawiloz # 2012.07.30. 05:55

Tisztelt Szakértők!
2011 novemberében 17 év rendszeres gyermektartás fizetés után munkanélküli lettem. Novemberi gyermektartást december hóban pótoltam, majd januártól ( ugye a decemberi gyermektartást is) a munkaügyi KP vonta a segélyemből. Mégis exnejem végrehajtóhoz fordult 2012. február 10-én, mondván a novemberi gyt-s elmaradt. Végrehajtói kifogást tettem alaptalanságra hivatkozva, mellékeltem a decemberben feladott gyt-ról szóló csekket, a munkaügyi kp utalásait, valamint márciusi béremből pótóltam teljes összegre, amennyivel kevesebbet utalt a MKP. A bíróság hiánypótlásra szólított fel, mivel a mellékleteket 3-3 pldányban be kellett adnunk.Ez 04.04-n megtörtént. Van egy lakás a nevemen, amit lefoglalóztak, most nyáron történt volna meg az adásvétel. A Földhivataltól Julius 10-n kaptam egy határozatot, hogy a VH 03.20-n megkereste vg jog bejegyzése miatt. Végrahajtói kifogásom tértivevényes szelvénye szerint 03.19-n vették át a vh-i kifogásomat.
Személyesen voltunk a végrehajtónál, ő csak annyit mondott, hogy a bíróság döntésére várunk. Eladók azóta követelik vissza a foglaló kétszeresét.
Kérdésem a 41§ hivatkoztunk mi is kifogásunkban, mégis semmi nem történt. A vh-nak nem lett volna kötelessége felvilágosítani minket, hogy vh ügyben nincs ítélkezési szünet, agyogy ezt Kovács Úr írja? A Földhivatal miért csak 4 hónap elteltével értesít arról, hogy tulajdonomban lévő lakásra vhjog került bejegyzésre. Azt is csak azért, mert vh-t kérő nem fizette meg a 6600.-Ft illetéket.
Mindenképpen kersetet kell indítanom a vh befejezése miatt. Kérhetek kártérítést vht 40.§ (2) alapján, mivel vh kérő eleve alaptalanul hivatkozot arra2012.02.10-n, hogy 2011 novemberi gytdíj tartozásom fennáll, mivel azt 2011 decemberben teljesítettem. Kártérítésként kérhetem e a foglaló 2x-ének megtérítését tőle.
Írhatok e vh hanygságáról a szakmai kamarának. A Földhivatal helyesen járt el, hogy csak 4 hónap elteltével értesítetta tulajdonmban bekövetkezett változásokról. Felettes szerv a Megyei Földhivatal. Panaszommal hozzájuk fordulhatok? Sajnos ügyvédre nem futtya, van egy 6 éves kisfiam is, és élettársam közmunkásként tudott csak elhelyezkedni a gyes után. Miből fizetem vissza a foglaló kétszeresét? Kérem segítsenek! Megtisztelő figyelmüket előre is köszönöm! Tisztelettel;Lawiloz

lawiloz # 2012.07.30. 05:59

Tisztelt Szakértők!

Másik kérdésem, hogy foglalóból kellett volna gyermektartás címén 20%-t fizetnem? Elvégre az csak letét, és csak adás-vétel esetén bevétel. Kérem segítsenek ebben. A kétszeresét kell visszafizetnem + még 20%-t gyermektartásra?

Köszönöm megtisztelő figyelmüket!
Tisztelettel; Lawiloz

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.30. 07:55

Azt ki mondta, hogy a gyerektartás alapja a "bevétel"?

Dr.Attika # 2012.07.30. 08:18

Tisztelt lawiloz!
Itt súlyos pénzek forognak kockán. Miért nem megy ügyvédhez? Miért kéne visszafizetni a foglalót? A VH jog nem elidegenítési tilalom. Az nem hiúsíthatja meg az ingatlan adásvételét. Ne fizessen vissza egy fillért se.
A végrehajtó pedig jogellenesen tette rá a vh jogot. Öt be kell perelni állig jogkörben okozott kár megtérítése miatt.