gyerektartásdíj


berke # 2017.02.05. 18:55

Köszönöm Kovács Úr!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.05. 18:08

'14. március 15-étől nem lehet %-os értéket megítélni. Hiába is kéred.

berke # 2017.02.05. 17:25

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy 2016.-tól a gyerektartás csak fix összegben kérhető?
Nekünk eddig százalékos levonás volt, a másik fél most készül ezen változtatni, én maradnák a százalékos összegnél, hisz a fizetése emelkedhet és minden gyereket azonos életszínvonal illet meg.
Ebből az elvből kiindulva ha az otthoni gyerekek életszínvonala emelkedik a fizetésemeléssel, ezt követnie kell az általam nevelt gyerekének is.

Mennyire várható, hogy fix összeghez ragaszkodást ítél a bíró is?

Köszi!
berke

ObudaFan # 2017.02.05. 07:52

Mona83

A gyermektartást ez nem érinti.

drbjozsef # 2017.02.04. 18:59

Csak foglaljátok írásba. Az a biztos, bár igazából semmi sem biztos, mint tudjuk, de vita esetén megkönnyítheti a bizonyítást.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.04. 17:50

Ha megegyeztek, miért szólna bele bárki?

Mona83 # 2017.02.04. 15:52

Tisztelt szakértők!

Az lenne a kérdésem, hogy megegyezhetek-e abban a férjemmel, hogy csak nálam láthassa a gyerekeket? Két kisgyermekünk van, a nagyobb autista. Legfőképpen erre illetve az alkoholra tekintettel nem szeretném hogy elvigye őket. Van erre lehetőség? Illetve ha beleegyezik attól még gyerektartást kell fizetnie, igaz?
Csak ott látogathatná a gyerekeket ahol életvitel szerűen élnek. Remélem jól fogalmaztam?! :)
Köszönöm előre is válaszukat

drbjozsef # 2017.01.22. 21:06

Hugi,

ne tetézd már...

Már az első kérdésed is jogi nonszensz volt, erre célzott gerbera, az egy hülyeség, hogy megteheted-e hogy nem veszed át. Persze, nem kötelező átvenni, fizetést sem köteles átvenni senki, és a nyugdíjával is begyújthat a kandallóba, nem bünteti meg érte senki.

Köteles vagy-e átvenni, és hogy ez nem jár valamiféle szankcióval? Marmint Neked? Hogy téged megbüntetnek ezért?

Szóval, kérdezd meg így : A volt férjem a megítélt rendszeres havi gyerektartás helyett csak 2-3 havonta küld 5000 forintot. Mit kell tennem ahhoz, hogy érvényesítsem a kötelezettségét, kinek és mit kell benyújtanom ahhoz, hogy megkaphassam a jogosan járó gyermektartést?

Hugi79 # 2017.01.22. 19:27

"Gerbera"! Miért ne lenne idevaló?
A kérdés lényege az volt hogy az 5000et köteles vagyok-e elfogadni, nem jár-e valami féle szancióval.

ObudaFan # 2017.01.22. 12:56

csbeci

Nincs ilyen szabály. Közös felügyelet eleve csak megállapodásban képzelhető el. Megállapodásnál pedig a gyermektartásdíjról is meg kell állapodni. Járni pedig az jár, amiben megegyeztek.
Egyébként indokolt is lehet a tartásdíj-kiegészítés, ha a jövedelmekben jelentős a különbség.

gerbera317 # 2017.01.22. 12:49

Azért mert megalazó! Inkább ne küldjön semmit.

Egy válásban minden megalázó. A kérdés pedig nem ide való, hanem valami női magazin családi szennyes rovatába. Ez itt egy jogi fórum, ahol a kérdezőnek azt kellett volna kérdeznie, mit tehet annak érdekében, hogy ne csak ennyit kapjon.

csbeci # 2017.01.22. 12:08

Tisztelt Szakértők!

Váláskor közös ügyvéd intézte ügyünket, a megállapodás szerint közös szülői felügyeletben egyeztünk meg a volt párommal, oly módon, hogy egy hétig nála egy hétig nálam laknak a gyerekek. Ezen felül nekem havi 20.000 forint gyerektartást kell fizetnem gyerekenként. Mint nem rutinos váló, beleegyeztek...Azonban, ismerősök és némi véletlen folytán, az jutott tudomásomra, hogy közös felügyelet esetén nem jár gyerektartás, sőt a családi pótlékon is fele-fele arányban osztozni kell, ezzel kapcsolatban érdekelne a szakértők álláspontja.
A közös ügyvéd úgy látszik inkább a volt feleségem érdekeit képviselte, nem beszélt a közös szülői felügyelet más gyerektartási gyakorlatáról...

MajorDomus # 2017.01.22. 10:50

Azért mert megalazó!

Inkább ne küldjön semmit. Egy gyerekre hetente kell 5000 Ft-ot költeni, nem 2-3 havonta.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.22. 07:13

Meg, de miért tennéd?

Hugi79 # 2017.01.21. 22:26

Szép estét.
Volt férjem a megítélt gyermektartás helyett 2-3 havonta 5000ft-ot küld.Megtehetem azt hogy nem veszem át?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 06:31

Nem a jogerőre emelkedés miatt kell várnod. Hanem azért, mert februárban lesz legközelebb fizetés.

Vikoka # 2017.01.19. 04:45

Üdvözlök Mindenkit!
Aziránt érdeklődnék, hogy beadtam volt férjem ellen gyeremektartásdíjra közvetlen bírósági letiltó végzést. Január 5-én vették nyilvántartásba, azt mondták telefonon, hogy a munkáltató már visszaigazolta, és február 10-ig várjak, addig meg kell kapnom. Van a közvetlen bírósági végzésnek jogerőre való emelkedés határideje. Úgy olvastam, hogy a munkáltató a végzés kézhezvételétől számítva 45 napon belül, ha nem kap értesítést a bíróságtól, akkor utalja át a letiltást. Ez a 45 nap lenne a jogerőre emelkedés?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.13. 16:39

Én beperelném az apát is és az anyát is. Az apát a tartásdíjra, az anyát meg tűrésre.
Ha jobban belegondolok, akkor esetleg működhet az egyezségkísérletre idézés is.
A legcélszerűbb a gyerek lakóhelye szerinti bíróságon beadni.

liza67 # 2017.01.13. 16:06

tisztelt Ügyvéd úr ha bíróság,per,perek akkor hogy és mivel kezdjem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.12. 06:30

Annak a bíróságnak kell beadni, aki az eredeti határozatot hozta, és az írja alá, akinek a javára a határozat szól. Három példány, egy példányt két tanú is írjon alá. Nincs nyomtatvány, viszont panasznapon jegyzőkönyvbe veszik, és akkor nem kell beadványt vinni. (De az eredeti határozatot vigye.)

jenőné # 2017.01.12. 05:16

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm.
A bejelentést a bíróságra, az apának és az apa munkáltatójának is tegyük meg?
Mindketten (anya, fia) írjuk alá?
Erre van nyomtatvány vagy elég pár sorban megfogalmazni?
Köszönöm a segítségét!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.11. 21:25

Nem kell keresetet beadni, a jogosult köteles bejelenteni, hogy megszűnt a fizetési kötelezettség. Ez egy nemperes eljárás.

jenőné # 2017.01.11. 19:55

Tisztelt "végrehajtó"!

Akkor gondolom pár hónap múlva meg is születik a döntés.
Addig utasítsam vissza a tartásdíjat?
Mivel már 18 éves elmúlt, nem elég, ha lemondunk róla?

végrehajtó1 # 2017.01.11. 18:35

Bíróságtól.
Keresetet adhat be a kötelezett de a jogosult is a tartásdíj megszüntetése iránt.

jenőné # 2017.01.11. 18:19

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Férjemtől, fiam 4 éves korában elváltam. Azóta gyerektartást fizet, ami most már "rokontartás" talán, ha jól tudom, mert 21 éves, egyetemista, aki 2017. februártól szüneteltetné a tanulmányait. Hogy tudunk a tartásdíjról "lemondani"? Van erre nyomtatvány, vagy elég, ha egy nyilatkozatot teszünk? Azt kinek kell elküldenünk? Az apának és a munkáltatónak, aki utalja havonta? Vagy mivel a bíróság ítélte meg, csak hivatalos úton lehet megszüntetni?
Köszönöm válaszát: egy anya és fia