tartásdíj


ObudaFan # 2016.05.19. 04:48

Lesz az 30% is.

BorAida # 2016.05.18. 17:50

Kedves Fórumozók!

Férjemtől elváltam, már csak a vagyonmegosztás van hátra. 1/2-1/2 arányban van egy lakásunk, ami hitellel terhelt. Közös gyermekünket (9 éves) én nevelem a közös lakásunkban. A lakást megszeretném vásárolni ex-férjemtől. Azt hallottam, hogy a bírósági gyakorlat szerint, mivel a gyermeket a közös lakásunkban nevelem, így a forgalmi értékék 20%-val csökkentett értéken válthatom meg a lakást az exemtől. Így van ez? Ki mit tud erről?

Előre is köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2016.05.17. 14:01

Szerintem igen.

Lárma68 # 2016.05.17. 13:36

Kedves Fórumozók!
Következő kérdésem lenne. Fiam elmúlt 18 éves. Most kellett volna érettségiznie. Ezt sikeresen elpuskázta. Érettségizni nem is mehetett. Osztályt kéne ismételnie, de ő nem akar, hanem majd azt mondja, levelezőn újra járja a negyediket. (Megjegyzem ezzel a hozzáállással semmi nem lesz belőle). Most dolgozni akar. Sok-sok-sok pénzt keresni. Egyelőre diákmunkásként, mert még van diákigazolványa, jár a tescóba hébe-hóba.. Mikor van kedve…
Nekem nagyon nem tetszik így ez a helyzet. Kérhetem a gyerektartás megszüntetését a bíróságon? Még nincs a kezében a bizonyítványa. Nem fog tovább tanulni nappali tagozaton ez biztos.

Köszönöm a válaszaitokat!

ObudaFan # 2016.05.16. 15:41

Követelhet, esetleg a párod gondolkozhat el egy gyermektartásdíj mérséklése iránti peren.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 21:20

Igen.

garcia66 # 2016.05.13. 19:09

Jó estét!

Azt szeretném megtudni, hogy a végkielégítés összegéből kell-e gyermektartási díjat fizetni?
A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2016.05.10. 16:19

Amig nincs igazolás a végrehajtótól a behajthatatlansagrol, nem lehet előlegezést kérni. És visszamenőlegesen még ezt követően sem lehet előlegezést kérni.

kisa6 # 2016.05.10. 10:41

Gondolom,ha megtartom és megigénylem az államilag visszamenőlegesen is a három éves gyerektartást,akkor az adott hónapban dupla lenne,ha beleesne a hat hónapba.

ObudaFan # 2016.05.10. 10:28

Miért küldenéd vissza?

kisa6 # 2016.05.10. 07:43

Köszönöm!Még azt kellene tudnom,ha küld egy havit,átvehetem,vagy visszaküldjem?

ObudaFan # 2016.05.09. 21:51

Dehogy kell. Nem is szabad.

kisa6 # 2016.05.09. 17:05

Köszönöm a választ!Még annyit kérdeznék,mivel volt rá példa,mi van akkor ha holnap küld egy havit.Újabb hónapokat kell várni a feljelentésig?

ObudaFan # 2016.05.09. 12:03

BorAida

Fix összegben kell meghatározni.

ObudaFan # 2016.05.09. 12:02

kisa6

Ha volt végrehajtás a folyamatos tartásdíjra, akkor a végrehajtóhoz, ha nem, akkor előbb a végrehajtást kell kérni, de azt is lehet a végrehajtónál is intézni. Viszont a 6 hónapos elévülési idő miatt gyorsan kellene, 8 hónappal ezelőtti részlettel már gond van. Az előlegezést csak akkor lehet kérni, ha a végrehajtó igazolja, hogy behajthatatlan.

kisa6 # 2016.05.09. 11:48

Kedves Fórumozók!Anyuka gyerektartást nagyon rendszertelenül fizeti.Mai nappal is el van maradva 8 hónappal.Két évvel ezelőtt lett egy ítélet hozva,felfüggesztett börtönt kapott a tartozásai miatt.Kihez forduljak,bírósághoz vagy az akkori behajtóhoz,hogy megint nem fizet?Szeretném igényelni a 3 éves megelőlegezett tartásdíjat,kinek írjak először?Köszönöm.

BorAida # 2016.05.09. 11:07

Kedves Fórumozók!
A gyermektartás iránti pert szeretnék indítani. Az apuka vállalkozó, minimálbéren van bejelentve, de persze jóval többet költ. A keresetben a jövedelmének a 20%-ban határozzam meg a tartásdíj összegét vagy egy összegben? Ha a 20%-ban, akkor valóban csak a minimálbér 20%-át ítélik majd oda? Bizonyítani nehéz lesz a teljes jövedelmét, mert időközben apuka messzire költözött, hogy ne tudjam hogyan él.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.07. 16:13

Az állam akkor előlegez, ha a végrehajtó hat hónap után kiadja az igazolást, hogy a követelés behajthatatlan. De nem fogja kiadni, ha ingatlant foglalt. Legalább addig nem, amíg nem volt egy eredménytelen árverés.

Krisztina69 # 2016.05.07. 12:49

Üdv Mindenkinek!

A kérdésem a következő lenne : 2 évvel ezelőtt az exférjem rendszertelenül fizette a tartásdíjat, ezért a bírósághoz fordultam ahol kértem a fizetésből való tiltást. Mire a bírósági dolgok lezajlottak addigra az exemet a munkahelye elbocsájtotta. ( 25 éves munkaviszony után. ) Igy a tartásdíjat nem tudták tiltani. Azóta sem dolgozik.A Bíróság egy végrehajtóhoz adta a kérelmem. Ő az exem ingatlanára terhelte az elmaradt tartásdíjat. Mivel én közmunkán vagyok, jelenlegi férjem daganatos beteg lett, így az a havi 15.000 forint kiesés nagyon megterheli a családi kasszánkat. Kérdezem, hogy az állam által megelőlegezett tartásdíjat ilyen esetben lehet-e kérni?
A Gyermek 20 éves lesz, most érettségizik és az ELTE-re menne tovább tanulni. Meddig kérhetem a tartásdíjat?

Válaszokat előre is köszönöm.
Krisztina

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.04. 12:49

Annak kéne bejelentenie, hogy megszűnt a tartási kötelezettség, akinek a kezéhez fizetni kell. Különben per lesz.

Biti1 # 2016.05.04. 08:13

Kedves Fórumozók!

Gyermekem júniusban fejezi be nappali tagozaton, középszintű, technikusi tanulmányait, szeptemberben pedig OKJ képzésre szeretne jelentkezni. Az lenne a kérdésem, hogy egyrészt júliustól kérhetem a Bíróságon a gyermektartási díjfizetési kötelezettség megszüntetését, másrészt a további szakma megszerzéséhez kötelezhetnek-e újra gyermektartási díj fizetésére. Előre is köszönöm a választ!

Grave7 # 2016.04.26. 15:19

@bergoe: Véleményem a helyzetről, mert azt kérted:
Magyarországi átlaghoz képest jó a kereseted, mivel nem írtad melyik országban élsz, így nem tudom megítélni ottani körülményekhez viszonyítva ez sok vagy kevés.
Örülök, hogy ilyen segítő apuka vagy (külön megtakarítás fiadnak, egyéb költségekre is adsz, stb.). Ha a távolság miatt tudod csak két hetente látni a fiad, az sajnálatos, de érthető.
Volt párod és jelenlegi párja jövedelme szintén rendben lévőnek tűnik, persze ezt (ahogy a Tiédet is) befolyásolja a végzettség, lakóhely, munkahelyi pozíció. Anyuka szintén szimpatikus, mert nem ragaszkodik a fix időpontokhoz, hogy mikor láthatod fiadat.
Az rendben van, hogy a gyermek 6 éves koráig határoztátok meg ezt a "felállást", az csak jó ha bíróság végzésben is le van fektetve ez. Gondolom arról is írtatok valamit, hogy 6 éves kora után újra kell-e tárgyalni, stb.

Van esetleg konkrét kérdésed is, amiben jogi segítséget kérsz?

.
ObudaFan közben kommentelt, ezt utólag látom, de azért elküldöm a válaszom.

ObudaFan # 2016.04.26. 15:14

Mi a kérdésed? HA az, hogy lehet-e a tartásdíj mérséklését kérni, akkor a válasz az, hogy attól függ, milyen mértékű a változás a gyermek szükségleteiben.

bergoe # 2016.04.26. 13:21

Udv Mindenkinek!

Szeretnem kerni az alabbi helyzettel kapcsolatban a velemenyeket.

Kulfoldon dolgozom. A fizetesem netto 700.000 Ft. Egy fiam utan, kozos megegyezes es biroi vegzes alapjan fizetek 100.000 Ft tartasdijat plusz 90EUR megtakaritast a fiam neven. Az egyeb koltsegekbe is beszallok pl gyermekpszichologus.

A Volt parom es jelenlegi parjanak osszes jovedelme a tartasdijon kivul korulbelul 500-600.000 Ft. Koltsegeik minimalisak, sajat lakas, nincs hitel.

A felugyelet anyukaje. A fiamat ket hetente latom. Ez viszont teljesen rugalmas.

A fiam 4 eves es 6 eves koraig hataroztuk meg a fenti felallast, mely biroi vegzesbe van foglalva szinten.

A gyermek koltsegei azota csokkentek. Nem jar mar maganbolcsodebe es nem alberletben laknak.

Kivancsi vagyok errol a helyzetrol kinek mi a velemenye.

Udv,
Egy "Hetvegi" Apuka

fazsolt # 2016.04.25. 07:05

Köszönöm szépen!