A férjek védelmében


limma # 2016.08.02. 13:17

Akkor hát menj tovább, a Kúriára, ombudsmanhoz, Strasbourgba. Ha igazad van, még jó kártérítést is kapsz.
Volt ügyvédi segítséged a perben? Feleségednek volt?

mamamacoka # 2016.08.02. 12:35

elf, ha jól emlékszem lentebb már megegyeztünk egyszer, hogy a 90%-ból ki kellene hagyni azokat az eseteket, amikor a szülők egymás közt így egyeznek meg, hogy a gyerek marad az anyánál, - mert bizony ez legtöbbször így van, - és ha csak a fentmaradó többi esetet nézné a statisztika, akkor kb fele-fele lenne az arány;

mamamacoka # 2016.08.02. 12:31

bizony amit Limma mond sok igazság van, - sajnos

elfmage999 # 2016.08.02. 12:29

limma:

Örülök neki, hogy ennyire tudod, hogy lehet kifogást tenni, illetve elfogultságot bejelenteni.

Elmondom neked, hogy az elfogultsági kérelmet úgy bírálják el, hogy a bíró lenyilatkozza hogy ő nem elfogult és ezt követően majdhogynem a nyilatkozatára alapozva elutasítják a kérelmet.

Ezt két alkalommal lejátszottam a bontóperemben, és az érveimet elkerülve azokra érdemi választ nem adva utasítottak el egy általános jogi hablattyal ami igaz, de nem az volt a tárgya a kérelmemnek.

Az ítélet elleni fellebbezésben is kifogásoltam az elfogultsági indítvány letárgyalását, és képzeld egy szót sem ejt róla a másodfokú ítélet.

Tettem egy sor kifogást a perben, amiknek egy részére reagál az ítélet, jogszabállyal szembe menve is.
Fellebbezésemben tételesen leírtam, hogy mivel hol sértett jogszabályt az elsőfokú hatóság, de a másodfok ezekre is csak kiemelve egyet kettőt reagál le és megismételve az elsőfokot a jogszabállyal szemben is helyben hagyja az elsőfok válaszát. Többire meg nem reagál.

Ezt a két intézményt gyakorlatilag teljesen formálissá tette a bírói gyakorlat, a bontóperekben mindenképpen.

Van egy jogerős ítélet aminek a lényegét az elbírálatlan kifogástömeg, és szabálytalanul/tisztességtelenül elbírált kizárási kérelem nem érinti, tehát további jogorvoslat nincs.

Ezt csak azért írom le, mert szemben veled aki nem jártál még bontóperen nekem legalább a saját példám megvan azon túl hogy kissé utána olvastam a kérdésnek.

A beidézett példáddal szemben ami valóban eleve ritka (hiszen 90%-át a gyermekeknek az anyánál helyezik el), ebből a 10%-ból gyanítom sokan sokat küzdöttek azért hogy náluk lehessen a gyerek ezért nem így áll a kérdéshez.
Mondhatjuk hogy a marginális kisebbség egy példáját hoztad elő, ami ezrelékben mérhető.

Szemben a kutatással kimutatott 10-15%-os elidegenítő szülő kérdéssel, aminek 90%-a anya!
Ez a kérdés egy mondattal agyon van hallgatva a részedről, mert nyilván nincs rá ellenérved mert nem is nagyon lehet.
Ez tíz százalékban mérhető kérdés kb 3-4 nagyságrenddel nagyobb probléma az általad említettnél.

Lehet ostorozni a férfiakat, hogy kényelmesek és hogy a házimunka távol áll tőlük.
Mert ez egy akkora bűn, ami megalapozza a nők felsőbbrendűségét.

Csak azt látom, hogy mindenképpen kell valami ellentmondás ebbe a topicba, mert az nem lehet hogy férfiaknak igaza legyen a nőkkel szemben valamiben.

limma # 2016.08.02. 09:03

Nem ostorozok ön, kapok eleget kívülről :)

Ezek érdekes témák, jókat lehet gondolkodni, vitatkozni.

limma # 2016.08.02. 09:01

Az elfogult női bírói kar ítélte az apának a gyereket.

Felhívom figyelmedet erre a mondatra: „de nincs életem így

Jó, tudom, ez is egyedi példa, biztos a nagy többség ( jófej apák) nem így érez.

"Egy olyan kérdésem lenne, hogy én lemondhatok-e a gyermekem nevelési jogáról a bíróságon az Anya javára? Az exemmel sosem voltunk házasok, de amikor külön mentünk nekem volt lakásom és munkám így a bíróság nekem ítélte a gyermekemet.Elmúlt már a fiam 11 éves. Hét éve nevelem én. Azóta az anyja férjhez ment és természetesen van munkája. Mind a ketten három műszakban dolgoznak és én hét éve függök tőlük, hogy mikor van szabad időm vagy mikor tudok az én párommal találkozni. Kicsit el vagyok keseredve emiatt. Viszont ha az Anya lenne a nevelő és én a hétvégi Apuka akkor talán nekem is lehetne normális életem és nem más irányítaná kénye kedve szerint.Nem akarom természetesen eldobni sem hanyagolni a gyermekemet de nincs életem így. Ebben kérném a hozzá értők tanácsát. Előre is köszönöm.”"

Immaculata # 2016.08.02. 08:59

Válts irodalmat.
Minek az önostorozás? Te egészséges lelkületű, erős, okos és szép nő vagy, nem kell ez a sok xar.

limma # 2016.08.02. 08:45

Ennyi nagy vonalakban a véleményem az emancipált nőtársadalomról, aminek része az elnőiesedett bírói kar is.

Szép sommás vélemény.

"Hatalmas cinizmussal adod elő hogy érveljen hozzon tanúkat a férfi, amikor tudod hogy a tanúit nem idézik be, bizonyítását nem veszik figyelembe."

Honnan tudnám? Nem voltam még válóperes tárgyaláson. De azt tudom, hogy lehet kifogást emelni, elfogultságra hivatkozni meg még rengeteg dolgot, ezért kell egy válóperes ügyvéd közreműködése.

Csupán azt állítom, hogy nem csak a férj a hibás, hanem a feleség önhibája is ott van valahol a háttérben.

Igen. Arról volt szó, hogy miért a nők nyújtják be nagy többségben a válókeresetet. Miért várja meg a tisztelt férj, míg a feleség lép, miért nem lépett ő előbb, ha a felség önhibája ott figyel?

Visszakanyarodunk: „Hát bizony, sokkal kényelmesebb, hogy elétolják az ételt, odarakják a tiszta ruhát, rendes lakásba térnek haza. Bolond lenne, ha a válást kezdeményezné.

Vannak még normális nők és normális férfiak is, csak nem biztos hogy ott tolonganak ahol te.

Ez biztos. Vannak. Ismerek párat. Elenyésző hányad az összeshez viszonyítva.

Bevallom, nem keresek sokat (lúzer vagyok), nem Mercedes A-osztályon hanem Citaron járok és sok mindent látok út közben. Meg a környezetemben. Meg nem testépítő és autós blogokat olvasok, hanem szociológiait. Elkeserítő.

elfmage999 # 2016.08.02. 08:19

limma:
Hosszasan bele lehetne mászni hogy hova vezetett a feminizmus, és hogy miként kasztrálták társadalmilag a férfiakat.

Nagyon valószínűnek tartom, hogy a közel keletről megérkező nem "agymosott" férfitömeg nem lesz ilyen irányítható, és mivel a sajátot kasztráltátok ezért nem lesz aki megvédje a területet.

Ennyi nagy vonalakban a véleményem az emancipált nőtársadalomról, aminek része az elnőiesedett bírói kar is.

Hatalmas cinizmussal adod elő hogy érveljen hozzon tanúkat a férfi, amikor tudod hogy a tanúit nem idézik be, bizonyítását nem veszik figyelembe.

Nem áldozathibáztatás, nem mondtam hogy csak a feleség tehet róla.
Csupán azt állítom, hogy nem csak a férj a hibás, hanem a feleség önhibája is ott van valahol a háttérben.

Sajnálom, hogy neked is személyiségzavaraid vannak, mert azt hiszed hogy minden férfi csak csicskát keres.
Vannak még normális nők és normális férfiak is, csak nem biztos hogy ott tolonganak ahol te.

limma # 2016.08.02. 08:08

elf:

a DEgradálás már a szóban jelzi, hogy le, tehát nem kell azt írni, hogy leleminősít.

Nincs joga elidegeníteni, nincsenek előjogai. Ha az apa úgy érzi, jelentsen elfogultságot.

Közbevetve: egy anya a közelmúltban meghalt, mert kényszerítették, hogy adja láthatásra a gyereket az agresszív apának.

Annak is aki életében nem főzött és takarított, csak "úri huncutságként?

Tessék a válóperben bizonyítani: képekkel, tanúkkal stb.

Ha egy férfi elégedett és jól érzi magát a feleségével akkor ott van esélye egy harmadiknak?
Magyarán a megcsalásért csak a férfi a hibás?

Tipikus áldozathibáztatás: de hát ő viselkedett úgy, hogy megcsaljam (megerőszakoljam).

Ne csalja meg: ha beleszeretett másba, akkor hagyja el szépen a nőt, adja be a válókeresetet. Ja, hogy az már húzós, meg különben is, amíg ki nem derül, milyen nagyon kényelmes így élni.

Nem kellett volna időben lépni egyet?
Mondjuk eleve nem hozzámenni?

Ahogy látom, most már egyre inkább ez van, ezért nyígnak a pasasok, hogy nem találnak normális (értsd: csicskát) nőt maguknak.

elfmage999 # 2016.08.01. 15:15

limma:

Ez ne haragudj, de maszatolás.
Mondatnám, hogy a szokásos női ledegradálása a férfiaknak.

Ettől joga egy anyának elidegeníteni a gyermekei apját?
Ettől előjogai vannak a bontóperben a nőknek?

Annak is aki életében nem főzött és takarított, csak "úri huncutságként"?

Másik kérdésem:

Ha egy férfi elégedett és jól érzi magát a feleségével akkor ott van esélye egy harmadiknak?
Magyarán a megcsalásért csak a férfi a hibás?

Harmadik kérdésem:
Ha egy férfi erőszakos, az hogyhogy csak sokévi házasság és gyermekek megszületése után derül ki a feleségnek?
Nem kellett volna időben lépni egyet?
Mondjuk eleve nem hozzámenni?

Dr.Attika # 2016.08.01. 13:34

A megcsalás már régen, a magyar családjogban nem jogi relevancia.

limma # 2016.08.01. 12:42

"Szerintem azért nők adják be, mert az apák, férjek tovább probálkoznának a házasság megmentésével, mert tudják, igy elvesztik a családot. Vasárnapi apuka lesz belőlük nem vesznek részt a hétköznapi döntésekben, és nem utolso sorban, anyagi K.O."

Hát bizony, sokkal kényelmesebb, hogy elétolják az ételt, odarakják a tiszta ruhát, rendes lakásba térnek haza. Bolond lenne, ha a válást kezdeményezné.

nem vesznek részt a hétköznapi döntésekben,

Azaz nem vesznek részt a házimunkában, gyereknevelésben....
hiszen ha megtennék, nem akarna a nej válni.

Ez most persze a megcsalás és az erőszak nélküli esetekre igaz.

elfmage999 # 2016.07.29. 16:20

Érdekes, nekem mindkettő megnyílik.

Ezen ne múljon:

Honlap:apakazigazsagert.org
/cikk/a-szuloi-elidegenites-hatasa-a-gyermekekre
/cikk/magyarorszag-elmarasztalasa-kiskoruval-valo-kapcsolattartas-targyaban

Remélem így valahogy megtalálod, ha linkként teszem be akkor abból kivágja a közepét és nem látod a címet.

mamamacoka # 2016.07.27. 21:33

mert link az a link - bocs, nem bírtam kihagyni ;

wers # 2016.07.27. 19:54

amit linkeltél, azt nem tudom megnyitni

elfmage999 # 2016.07.27. 17:11

KBS:

Volt bármi konkrétum abban amit írtál? Ez nem üres hangulatkeltés?

Wers:

Rád is ugyanez vonatkozik, mert ugyan amit én linkeltem arra nem reagálsz, de hangulatkeltés az megy a részedről is.

wers # 2016.07.27. 12:54

egyébként a közeli környezetemben három elhelyezés volt, ebből kettő apánál

wers # 2016.07.27. 12:50

Az apák javarésze önként egyezik bele az anyánál elhelyzésbe, mert képtelenek lennének egyedül azt végigcsinálni, amit a nők.
Ugyanúgy dolgozni jár, fut a két gyerek után, otthon mos főz takarit, és mikor este fél kilenckor még a konyhában takarit és apa kiszol a tv elől, ahol már két orája piheni a nap fáradalmait, hoznál egy sört nekem, drágám, na ezek a pillanatok segtik a feleségeket másnap biroságra menni (a történet igaz)
"akkor legalább veled nem kell bajlodnom" mondta a volt kolléganőm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 12:39

Tbbbnyire hiába...
Ugyan. Üres hangulatkeltés.

wers # 2016.07.27. 12:09

azért a válások nagy része nem ilyen extrém.
Szerintem azért nők adják be, mert az apák, férjek tovább probálkoznának a házasság megmentésével, mert tudják, igy elvesztik a családot. Vasárnapi apuka lesz belőlük nem vesznek részt a hétköznapi döntésekben, és nem utolso sorban, anyagi K.O.

mamamacoka # 2016.07.27. 11:21

wersnek igaza van, - legtöbbször így egyeznek meg egymás közt a válófélben lévő szülők, és őket ki kellene hagyni a statisztikából;

gyermekvédelmisként környezettanulmányon sokkal több fiatal anyát láttam hiányos (kivert) fogsorral, mint apát;

a fizikai erő ismerjük el, az esetek 90%-ban biológiailag a férfiak tulajdonsága, - és a parttalan veszekedéseken gyakran ez a pont vagy felkiáltójel;

a nők is szégyellik, a családon belüli erőszakot, de hiába a sok családmegtévesztő magyarázat, nincs a valóságban annyi lépcsőn véletlen legurulás, spájzajtó becsapódás mint amennyi látlelet van;

sokan vannak úgy kitéve az állandó atrocitásoknak, hogy olyan önértékelési zavar alakul ki bennük, hogy maguk is elhiszik, ők a bűnösök, megérdemelten kapták a verést, pedig ilyen nem létezik, sőt a féltékenységből kapott pofonokat a szeretet jelének gondolják;

én nem vagyok pszichológus, a gyereknek szüksége van apára, anyára, de arra nem, hogy a feje fölött vérre menő harcok legyenek - részemről ennyi;

elfmage999 # 2016.07.27. 11:15

KBS:

Neked mindig a zsebedben van a bölcsek köve?

A férjek/apák is csak méltányos eljárást és a jogszabályok betartását szeretnék.
Tbbbnyire hiába...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 09:04

Nyilván az segít, ha hamis adatokkal tovább szítjuk a szembenállást, ha csúsztatásokkal tovább hergeljük az amúgy is többnyire sérült, labilis érintetteket...

elfmage999 # 2016.07.27. 08:35

Egy tipikusnak mondható folyamat leírása, és annk végkifejlete az ejeb-en:

http://www.apakazigazsagert.org/…as-targyaban