Válóper előtt!


ObudaFan # 2006.06.07. 19:53

Igen. AMit a házastársi együttélés alatt szereztek, az 50-50% közös vagyon, így az ebben az időben az Önök által az ingatlanra költött valamennyi ráfordítás fele az Öné.

Manna 69 # 2006.06.07. 20:06

Van-e arra lehetőség, hogy ha lemondok a ház rám eső részéről, akkor magasabb összegű gyerektartást állapítsanak meg?

ObudaFan # 2006.06.07. 20:39

Erre egy egyezségben van lehetőség, ha a másik fél is belemegy. Ha nem, akkor nincs, a két dolognak semmi köze egymáshoz.

Pirszi # 2006.06.09. 12:49

Sziasztok! Hogy kerül az ingatlan 1/1 arányba rám, ha férjemmel megegyeztünk és ő lemond a részéről. Közjegyzőnél vagy csak kizárólag ügyvédnél lehet ezt elintézni.

Jeromos # 2006.06.09. 16:27

Köszönöm a segítségeteket!
Még egy utolsó kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni: a megegyezés a volt férjemmel teljesen lehetetlen. Ha a vagyonközösség megszüntetését kérem a bíróságtól, akkor a lakás árverezésénél élni fog elővásárlási jogával és én kapok néhány millióval kevesebbet, mint ami piaci viszonyok között járna.
Mit tehetnék, hogy megkapjam a tulajdonrészem után járó összeget?

Tamás123 # 2006.06.09. 17:09

Sziasztok!

Valójában gyermekpszichológustól szerettem volna kérdezni, de hátha tud nekem valaki segíteni.

A kérdésem a következő lenne: Egy 10 éves gyermek számára mely időközöket kellene, illene betartania egy válási szándékú anyának, az alábbi események közt?

Kérem javítsátok ki a sorszámok sorrendjét, ha más a normális, én úgy írtam, ahogyan a feleségem csinálta. (megjegyzem, szerintem a 2-3 at normál esetben felcseréli az ember)

1.) A válási szándék közlése a gyermekkel
2.) A feleség napokra való kimaradása az új pasival
3.) A gyermek bemutatása az új pasinak
4.) Többnapos programok közösen, a feleség, a gyermek és az új pasi

Tehát a 10 éves gyermek számára elfogadható sorrendre és azok közti megfelelő időtartamra lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm a segítséget, véleményt.

monalisa1 # 2006.06.09. 18:18

Pappa, alant itt téged keresnek!

monalisa1 # 2006.06.09. 19:09

Tamás123: esetleg írj a Pappának egy prívát e-mailt, címét ezen "öröklés és családjog" topicban megtalálod.

Vagy akár Derill-nek.

A fenti egy "profi" elvált apuka, a másik és profi ügyvédnő.

ObudaFan # 2006.06.09. 19:14

Pirszi!
Akár közjegyző, akár ügyvéd.

ObudaFan # 2006.06.09. 19:16

Jeromos!
Közös tulajdon megszüntetése esetén a bírósági ítéletben meghatározott vételár alá menni a végrehajtási árverésen nem lehet, ezen tehát nem kell aggódni. Két dolgon kell. Az egyik, hogy a bíróság ne értékelje alul az ingatlant, másik, hogy ebben a teljesen tönkerett országban legyen árverési vevő. Ez utóbbi gyakran probléma.

Jeromos # 2006.06.10. 12:10

Köszönöm ObudaFan. Hogyan tudom elindítani a bíróságon a vagyonközösség megszüntetését? Ügyvédhez nem akarok menni, a válóperemet is magam csináltam végig.

Mennyi illetéket kell előre fizetni? Visszakapom a felét az alperestől a per végén? Hol tudnék ezeknek utánanézni?

rita002 # 2006.06.20. 10:22

sziasztok
Én most akarok válni de nem tudom mi az első lépés és hogyan tovább. a Férjem hallani sem akar róla.Segítenétek hogy pontosan hová kel menni és milyen papírok szükségesek?

kérdezőné # 2006.06.20. 17:02

szia rita002! Bíróságra kell beadnod keresetlevelet, minek tárgya a házasság felbontása, közös vagyon megszüntetése, és, ha van baby: gyermekelhelyezés, kapcsolattartás és gyermektartásdíj megállapítása tárgyával. Akitől válni akarsz, annak a lakóhelye szerint illetékes bírósághoz. Ez az első lépés. Ezt te írd meg, vagy panasznapon a bíróságon segítenek megírni. Illetve sok infót kaphatsz a www.magyarorszag.hu/ügyleirások alatt is, de több link is van, ami segíthet!
De attól ne félj, hogy nem fognak benneteket szétválasztani! Mindegy, hogy mit akar, ha te ezt akarod!
Kitartás!!!!

Szef # 2006.06.28. 12:42

Sziasztok !
28 éve tart a házasságom. Férjem sajnos egy alkoholista, amit Ö nem ismer el. Évek óta tűrnünk kell a piszkálódását, ivászatát a Fiammal(elmúlt 18 éves). Ha elválnák vagyon megosztás lenne. A ház a férjem nevén van, házasság kötésünk előtt vette. A házon történő nagyobb beruházásokat a Fiam és Én fizettük A házra ilyenkor érvényes a vagyon megosztás ?Ha igen: a férjem nem tudná kifizetni a fél házat nekem. De mi a fiammal kitudnánk fizetni Öt ! Tehát akkor neki mennie kellene ?
Választ előre is köszönöm szépen !

monalisa1 # 2006.06.28. 12:52

A leírtak szerint egyértelmű, hogy a ház jelenleg is a férj különvagyona.

Az évek/évtizedek során ráfordított beruházások/korszerűsitések fele összege a jelen értéknek megfelelően követelhető.

Esetleges halála esetén a feleség haszonélvezetet örököl de csakis a válás kimondásának bezárólagosságáig = válás után nincs haszonélvezet se.

Igaz én csak egy laikus fórumozó vagyok, tehát NEM KELL 100%-osnak venni amit írtam., ha valami téves, jogász bizonyára kijavít majd.

monalisa1 # 2006.06.28. 12:55

Nem az kérdéshez tartozik, de olyan alkoholista nincs aki ezt be is valláná...

monalisa1 # 2006.06.28. 12:57

Akkor lenne a ház fele - vagy egésze - tiéd ha a 28 év alatt azt neked ajándékozta volna, illetőleg ha korábban azt kivásároltad volna tőle. Most már bizonyára egyik sem fog bekövetkezni.

Sajnos ő vagy bírtokon (= tulajdonjog) belül, kizárólagossággal.

monalisa1 # 2006.06.28. 13:00

Mível még a válás csak esetlegesség, esetleg próbáljátok rábírni a fele tulajdonjog eladására (...)? egy piásnak mindig jól jön egy kis többletpénz...

És azzal sem törődve, ha történetesen "eltapsolja" rövid időn belül.

Találjatok ki valamit a fiaddal.

Naphal # 2006.06.28. 17:52

SZiasztok!
Szeretnék egy kérdéssel Hozzátok fordulni!Az igazság az,hogy az elözöleg leirtak valamelyest választ adnak de akkor meg nem értem miért mondott édesanyámnak mást az ügyvéd..22 éve házasok a "mostoha apámmal"Elötte vásárolta ki a közös lakásból elözö férjét / apukámat/ Tehát a lakás az Ö nevén van és volt is mindig.Most a férje iszákossága miatt nem birja tovább anyukám és válni akar de az ügyvéd azt mondta,hogy nem számít ki nevén volt/van a lakás ennyi idő után közös.Pénze annyi nincs,hogy megint kifizesse férjét belöle de már nem birja szegény:( Mi a megoldás??Segítsetek Nekünk,kérlek! Köszi!

Naphal # 2006.06.28. 17:53

SZiasztok!
Szeretnék egy kérdéssel Hozzátok fordulni!Az igazság az,hogy az elözöleg leirtak valamelyest választ adnak de akkor meg nem értem miért mondott édesanyámnak mást az ügyvéd..22 éve házasok a "mostoha apámmal"Elötte vásárolta ki a közös lakásból elözö férjét / apukámat/ Tehát a lakás az Ö nevén van és volt is mindig.Most a férje iszákossága miatt nem birja tovább anyukám és válni akar de az ügyvéd azt mondta,hogy nem számít ki nevén volt/van a lakás ennyi idő után közös.Pénze annyi nincs,hogy megint kifizesse férjét belöle de már nem birja szegény:( Mi a megoldás??Segítsetek Nekünk,kérlek! Köszi!

Naphal # 2006.06.28. 17:55

SZiasztok!
Szeretnék egy kérdéssel Hozzátok fordulni!Az igazság az,hogy az elözöleg leirtak valamelyest választ adnak de akkor meg nem értem miért mondott édesanyámnak mást az ügyvéd..22 éve házasok a "mostoha apámmal"Elötte vásárolta ki a közös lakásból elözö férjét / apukámat/ Tehát a lakás az Ö nevén van és volt is mindig.Most a férje iszákossága miatt nem birja tovább anyukám és válni akar de az ügyvéd azt mondta,hogy nem számít ki nevén volt/van a lakás ennyi idő után közös.Pénze annyi nincs,hogy megint kifizesse férjét belöle de már nem birja szegény:( Mi a megoldás??Segítsetek Nekünk,kérlek! Köszi!

Naphal # 2006.06.28. 17:57

SZiasztok!
Szeretnék egy kérdéssel Hozzátok fordulni!Az igazság az,hogy az elözöleg leirtak valamelyest választ adnak de akkor meg nem értem miért mondott édesanyámnak mást az ügyvéd..22 éve házasok a "mostoha apámmal"Elötte vásárolta ki a közös lakásból elözö férjét / apukámat/ Tehát a lakás az Ö nevén van és volt is mindig.Most a férje iszákossága miatt nem birja tovább anyukám és válni akar de az ügyvéd azt mondta,hogy nem számít ki nevén volt/van a lakás ennyi idő után közös.Pénze annyi nincs,hogy megint kifizesse férjét belöle de már nem birja szegény:( Mi a megoldás??Segítsetek Nekünk,kérlek! Köszi!

Naphal # 2006.06.28. 18:02

Bocsi!Nem tudom miért küldte be ennyiszer

Tamás123 # 2006.06.28. 18:22

Naphal!

Előzetesen mondom, hogy nem vagyok jogász, azért majd a legjobb, ha szakember válaszát fogadod el biztosnak, tényleg kiváló jogi szakemberek vannak a fórumon: Derill, Obuda Fan, Kovács_Béla_Sándor, sokat köszönhetek nekik.

Amit én nagy valószínűséggel tudok:

15 évi házassági életközösség után valóban közössé válik a lakás, még ha előzőleg valamelyik fél különvagyona is volt.

Szerintem az egyik lehetőség a válás után az, hogy a eladni a lakást, majd két kisebbet vennicserélni. Mondjuk én is tudom, hogy ez is szinte lehetetlen. Szóval pl. egy kétszobás lakás árából lehetetlen két garzont venni.

Úgy tudom, ha az egyik fél olyan életmódot folytat, ami "elviselhetetlen" a másik fél, de főleg a gyermek számára, egy gyermekelhelyezési per során még akkor is megkaphatja a rendesen viselkedő szülő a gyermekkel a teljes lakás használati jogát, ha az a másik különvagyona. De erre nem az igazi szó az elviselhetetlen, a jog másképp fogalmaz, nem emlékszem.

Tamás123 # 2006.06.28. 18:32

közben megtaláltam, de mondom, ehhez már kirívóan negatív magatartást kell tanúsítani.

(3) Ha a közös lakás valamelyik házastárs különvagyona vagy önálló bérlete, a lakáshasználati jog ezt a házastársat illeti meg. A bíróság a másik házastársat kivételesen és csak abban az esetben jogosíthatja fel a lakás megosztott vagy kizárólagos használatára, ha a lakáshasználatra jogosult gyermek nála van elhelyezve. Szolgálati lakás esetében azonban a bérlőt a lakás elhagyására nem lehet kötelezni.