Gyerektartás és láthatás


ObudaFan # 2014.12.05. 15:39

Elengedhetetlen.

Fabyen82 # 2014.12.29. 09:33

Kedves Fórumozók

Elnézést, ha buta a kérdés, amennyiben anyuka nem kívánja oda adni a gyereket a téli szünetben (mától kellene, de persze "beteg" lett hirtelen), akkor érdemes e minden nap oda állítani hozzá (tanukkal), vagy az egész szünetet (5 nap járna) egy alkalomnak fogják venni a gyámügyön? Nem az első alkalom, hogy ilyen indokkal nem adja oda, de még gyámügyi eljárás nem volt.

Fabyen82 # 2014.12.29. 11:20

Feljelentést nem lehet tenni ilyen esetben?

Edus_32 # 2014.12.29. 12:05

Kedves Jogi Fórum!

2012 októberében születtek ikerfiaim, volt férjem még előtte lelépett. 2013 januárjában bírósági meghagyással nekem ítélték a fiúkat és havi 20-20ezer forint gyerektartásra kötelezték. A gyerekeket nem látogatja, semmi érdeklődést nem mutat, se karácsony, se születésnap. A gyerektartást fizeti. Az lenne a kérdésem, hogy mikor kérhetem a gyerektartás emelését. Bejelentett munkahelye nincs,5-ös BMW-vel jár és évente kétszer megy nyaralni. Van valami lehetőségem? köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.29. 16:18

Azt azért nem. De kérhetsz tőle orvosi igazolást, és ha nem tud vagy nem akar mutatni, akkor bejelentheted a gyámügyi hatóságnak.
Ha az a kapcsolattartás a szünet első felére szól - pont az ilyen esetek miatt arra szokott szólni -, akkor a szünet második felében pótolni kell akkor is, ha tényleg fekvőbeteg az a gyerek.

habok # 2014.12.29. 21:31

Azt szeretném megtudni, hogy menniben állja meg a helyét a gyámhivatal azon kijelentése, hogy a különélő szülő esetén ők nem vizsgálják a veszélyeztést.

Ott (különélő szülőnél) szerintük csak kapcsolattartási probléma merülhet fel, ha szerintem gond van, ne adjam oda a gyereket, mert ha bármi baja lesz, az az én
felelősségem. (konkrét eset: gyerek betegség végén volt, odaadtam, mivel hétfőtől már mehetett iskolába az orvos szerint,, de leírtam neki pontosan, hogy milyen inhalálás, gyógyszerezés és lehetőleg nyugalom kellene neki, nem kapta meg a gyógyszereit (ugyanannyi maradt a dobozban, mint amennyit elküldtem és az inhaláléshoz bontatlan csomagot adtam, amit nem bontott fel), mert szerinte nem volt rá szükség, visszaesett, újabb 3 nap otthon)

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Ha odaadom és nem kapja meg a gyógyszereit, akkor minek adtam oda betegen, az én felelősségem. Ha nem adom oda, akkor bejeletést tesz, mivel hétfőn már ment volna suliba, tehát akadályoztam a kapcsolattartást.

Megbeszélni esélytelen, bármit is, mindenre ugyanaz a válasza, hogy majd az ügyvédje felkeresi az enyémet és majd bíróság dönt.

habok # 2014.12.29. 21:36

Amit még ehhez tartozik, hogy mindeközben már méter magas az aktánk a gyámhivatalnál, mindenféle beadványokat ad be, mindenre hivatkozva(kapcsolattartás akadályozása, veszélyeztetés, anyagi dolgok, nem a gyerekre költöm a tarásdíjat), amit rendszerint orvosi igazolással, tanuvallomással, iskolai bizonyítványokkal, számlák, stb... cáfolok meg, igazolok.

ObudaFan # 2014.12.30. 16:10

Természetesen a különélő szülő kapcsolattartás alatt tanúsított magatartása lehet alapja újraszabályozásnak, korlátozásnak is de amit írsz, az azért olyan súlyú problémának nem tűnik a leírtak alapján.

habok # 2014.12.30. 17:04

Gyerekek bezárása a házba és egyedül hagyása (2 és 11 évesek voltak akkor, tanuval bizonyítva, veszélyezetés megállapítva, de megígérte, hogy ilyen többet nem lesz, ezért következménye nem volt )

Gyerekek bezárt kocsiban hagyása, egyedül egy parkolóban, ekkor felhívtak, legközelebb egy mélygarázsba vitte őket, ott hagyta egyedül a kocsiban (ott nincs térerő... )

Gyerekek nem kapnak rendszeresen enni,jobb esetben büntetésből (szomszéd adott nekik enni a kerítésen keresztül, amikor szóltak, hogy előző nap reggel óta nem kaptak enni, mert tiszteletlenek voltak), rosszabb esetben mert elfelejtett vásárolni.

Gyerekjólét körny. tanulmány alapján a ház koszos, lakatlan, se tartós, se friss élelmiszer nincs(mivel nem lakik ott, csak a kapcsolattartás idején használja) , gyerekekre veszélyes dolgok.

Gyerekjólét, gyámhatóság: ez gáz, de apuka megbánta, átgondolta biztosan.

Szóval a gyógyszer be nem adása hab a tortán, a legutolsó eset. Most megint majdnem gyógyult beteget adtam oda neki (téli szünet 2. fele), orvosi utasítás szerint antibiotukum már nem kell, de még 3 nap szobafogság, utána fokozatosan lehet kivinni, ott volt, hallotta, majd ezután közölte, hogy ő el tudja dönteni, mi a jó a gyereknek, szerint nem is volt beteg. Gyógyszerre nincs szüksége(recept nélküli szereket kapott már csak), felesleges megvenni.... Gondolom, majd vasárnap meglátom, milyen állapotban van a gyerek, mert fel nem hívhatom azzal ugyanis zavarom apuka szerint a kapcsolattartást (én soha nem tiltom a telefonálást, kereshetné bármikor, de nem teszi... )

mucogi # 2015.01.02. 16:59

Üdv Mindenkinek!

Én segítséget szeretnék kérni...van egy ismerősöm,2 gyereke van....megromlott az élettársi viszonya,ezért tavaly nyáron elköltözött az édesanyjához,a kicsi az ovit már ott kezdte...a nagyobbik gyerek az apjánál maradt...Most az a helyzet,hogy az édesanyja házából kiakarják rakni gyerekestül,a nővére és annak férje...megtehetik?Vagy mit tud ilyenkor csinálni?Hova mehet segítségért?

gyerekelhelyezési perük azt hiszem folyamatban van...jelenleg ennyit tudok....köszönöm a választ!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.02. 17:02

Kié az ingatlan amiben jelenleg élnek? Haszonélvezeti joga van-e az ingatlanon valakinek?

mucogi # 2015.01.02. 17:08

A szülő házban élnek...édesanyja is ott él

mucogi # 2015.01.02. 17:13

Haszonélvezeti joga nincs egyiknek sem,csupán állandó bejelentett lakcíme

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.02. 17:19

akkor az anya 1/1-ben az ingatlan tulajdonosa? ő is ki szeretné őket onnan rakni? vagy csak a testvér?

mucogi # 2015.01.02. 17:28

Csak a testvér...csak az a baj,hogy az édesanyát meg befolyásolják..teljesen ismerősöm ellen hangolják.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.02. 17:42

Oks, akkor a nagymama tudja a lakáshasználatot megszüntetni, és ő kérheti, hogy költözzenek ki onnan.

mucogi # 2015.01.02. 17:45

De így télvíz idején is kirakhatja kiskorúval,tudván hogy nem tud hova menni?

ObudaFan # 2015.01.02. 17:48

Ha lenne is jogerős ítélete, akkor sem tehetné most ki, de egyébként is idő az, mire lesz.

mucogi # 2015.01.10. 11:55

Köszönöm a válaszokat...közben már a családsegítő is segít neki..

Lenne még egy két kérdésem...a végzésben a gyerektartás megfizetésére banki átutalás lett kérve..ez működött is egy darabig..viszont követeli az exfeleség,hogy rózsaszínű csekken legyen küldve az összeg,okot nem tud...viszont nem ért egyet az illető,mert havonta most már 1100ft fölött van az,hogy a posta elvigye a pénzt.Kötelezheti az ex az édesapát,hogy így küldje a pénzt?
Főleg hogy lassan 2 éve nem látta a gyereket,mert anyuka nem engedi...a gyerek lassan betölti a 18-at,dolgozik is iskola mellett....mi lesz ha nagykorúvá válik a gyerek ilyen körülményekkel....akkor is fizetni kell még utána?

ObudaFan # 2015.01.10. 14:39

A kötelezett fizetheti átutalással a tartásdíjat.

Ha a gyermek betölti a 18-at és a tartásra köteleztt mindn igyekezete ellenére sem hajlandó vele kapcsolatot tartani, a tarásra kötelezett érdemtelenségre hivatkozva kérheti a bíróságtól a tartásdíj-fizetési kötelezettség megszüntetését.

Bandika81 # 2015.01.10. 18:38

Üdv!

Csak egy olyan kérdésem lenne, hogy párommal, akivel bejegyzetlen élettársak vagyunk, lehet, hogy elválnak útjaink. 5 éves gyermekünk van. Ha meg tudunk állapodni a tartásdíjban és a láthatásban bíróságon kívül, akkor azt hogyan kell rögzíteni? Elég hozzá "lepapírozni" kettőnk aláírásával és két tanúval, vagy máshol kell ezt megtenni? Ha máshol, milyen költséggel jár?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.10. 19:08

Elég, de jobb lenne egy bírósági végzéssel jóváhagyott egyezség, mert csak az a végrehajtható, ha az önkéntes teljesítéssel gond lenne.

Bandika81 # 2015.01.10. 20:15

Köszönöm a választ. Nincs szándékomban elmulasztani a fizetést. Még annyi a kérdésem, hogy ha átlagosan 90-100ezer forint a nettó keresetem, akkor egy gyermek után korrekt e ha 20 ezret fizetek, tekintve, hogy én is tudom, hogy gyermekem szükségleteinek ez bőven fedezi a felét.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.10. 21:36

Most nincs szándékodban. Aztán egy év múlva ki tudja. A másik félnek pedig most nincs szándékában megtagadni, akadályozni a kapcsolattartást. Aztán egy év múlva majd meglátjuk...
Ti tudjátok. Én szóltam.

Bandika81 # 2015.01.10. 21:52

Szerintem nincs köze egyiknek a másikhoz. Amugy azt, hogy valamilyen papir legyen, azt is én erőltetem, asszony csak szóban akart volna megegyezni. Az meg nekem nem előnyös.