Gyerektartás és láthatás


Bandika81 # 2015.01.10. 22:14

Jegyzőnél kell ezt intézni, vagy hol?

mucogi # 2015.01.11. 05:11

Értem köszönöm....de mi van akkor ha az édesanya szó szerint eltiltotta édesapától a gyereket.nem tudja elérni semmilyen formában sem,anyuka meg nevet és minden hónapban kell neki a pénz?Egy ideje feladta apuka,hisz nincs értelme,közösségi portálról is letiltotta,telefonszámát se tudja....gondolom így azért nem lesz olyan egyszerű a téma...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.11. 07:32

Bandika81, a bíróságtól kellene úgynevezett egyezségkísérletre idézést kérni.

pohicop # 2015.01.11. 09:43

mucogi!

Mi az, hogy nem éri el? El kell menni a házhoz mikor a kapcsolattartási nap van és akkor ott a gyerek, lehet vele találkozni, gondolom el is lehet vele menni bárhová. Ha meg a gyerek nem akar vele találkozni akkor annak oka van. Vagy anyuka vagy az apuka hibája. Az már egy másik történet.

Az én esetemben sem viselkedik az anyuka normálisan. Telefont nem veszi fel, sms-re nem válaszol csak igen ritkán. Gyereket a minimálisan kötelezett ideiglenes végzésben szereplő időn kívül nem adja oda. De ettől még én küldöm az sms-t minden kapcsolattartási nap előtt, hogy igen megyek a kislányomért. Ekkor meg is kapom időben és természetesen egy együtt töltött boldog nap után hazaviszem fájó szívvel időre. Akarat kérdése. Aztán majd alakul a dolog jobb irányba a tárgyalások során. A kislány szeret, örömmel jön hozzám, hazafelé már nem ilyen boldog, de a lényeg, hogy felfogja az ember, hogy most ez van, túl kell élni a nehéz időszakot. Bízok a bírói döntés helyességében, "jóságában", jogszerűségében. A gyerektartás az meg persze külön szépség......a nők pénzéhsége korlátlan....ha nincs rá szüksége is minél többet követel, csak kitolásból....

mucogi # 2015.01.11. 12:45

A probléma ott kezdődött,hogy majd 2 éve újra szabályozták a láthatást és a gyerektartást....apuka 60km-re dolgozik a lakhelyétől,napi szinten bejár,este pedig 7-8 körül ér haza...egyik láthatás alkalmával anyuka nem fogta fel,hogy ilyenkor ér haza,képtelenség haza vinni a gyereket este 6-ra...ők is vidéken élnek,és olyan szinten nincs innen busz,hogy pénteken az iskolásokat még hazaviszi a járat,legközelebb csak hétfön reggel van busz..tehát hétvégén tömegközlekedés nincs,kocsi sincs...telefonszámot cseréltek,egyszerűen lehetetlen velük kapcsolatba lépni,ettől függetlenül a gyerektartás fizetve van,bár anyuka csapja a balhét hogy nem kapta meg a pénzt,pedig a feladószelvény igazolja a feladást.....hozzáteszem lassan 18 éves gyerekről beszélünk,aki édesapja munkahelyével azonos városban tanul,és még így sem él a lehetőséggel,hogy találkozzon az édesapjával,pedig megtehetné...3x mondta édesapjának,hogy oda szeretne költözni,az édesanyjától távol,mert pszichésen kivan a gyerek,nem stabil háttér stb...az anyja letojja szószerint,igazából a koleszból sem szívesen megy haza...az anyja megfenyegette,bennünket is,rendőrségi ügy is volt belőle,nem akarja engedni a gyereket,mert a gyerekeiből él....tehát nem egyszerű történet,és igazából az apuka is besokallt már,hogy minden lépés felesleges volt,mert anyuka betart mindkettőjüknek...

kata2015 # 2015.01.11. 20:46

Kedves Fórumozók
A problémám röviden :
Váláskor a fizetésének a 20%-át ítélte meg a bíróság gyerektartás gyanánt. Én azt kértem a volt férjemtől, hogy a gyerektartást a munkahelye utalja át. Azt mondta rendben, de pár hónapig még van céges kölcsöne, addig had Ő utalja át az összeget. A jövedelme pár száz forinttal több, mint 100 ezer forint , ami után minden hónapban kereken 20 ezer forintot utalt. (már itt megrövidít pár forinttal). Meggyőződésem, hogy decemberben kapott 13. havi fizetést, januárban pedig fizetés emelést. Ő ezt letagadja. Mit tudok tenni, hogy megkapjam a gyerek után járó jogos összeget? Csak azt nem értem mikor fogja már fel, hogy a saját gyerekétől veszi el a pénzt?
Előre is köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.12. 05:53

Végrehajtást kérhetsz. A hátralékra is, de az a része eléggé lutri. Ha tévedsz, megnyeri veled szemben a végrehajtás korlátozása iránti pert, és akkor annak a költségeit te fizeted. Hogy úgy mondjam, a "saját gyerekedtől veszed el"...

pohicop # 2015.01.12. 07:42

Egyszerűen csak nem kellene pénzéhesnek lenni. Nálad van a gyerek? Örülj neki. Fizeti havonta a 20.000-et? Igen. Élj boldogan, a férjed meg ne akard a végletekig lehúzni anyagilag. De ha neked ez nem felel meg akkor pereskedj.

mucogi # 2015.01.12. 07:51

Neked mi bajod van most?

pohicop # 2015.01.12. 11:55

kata2015-nek írtam, nem neked :)

mucogi # 2015.01.12. 17:45

Értem én..de nem kéne egy kalap alá venned mindenkit a feleségeddel...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.01.12. 18:22

:) pár száz forintnak a 20%-a nem éri el a 100.- Ft-ot.

Ha valaki januárban fizetésemelést kap, az január 12-én még nem forintosítható. Egyébként nem jellemző, hogy januárban adják a fizetésemelést.

Urtica # 2015.01.13. 00:44

Az alábbiakban kérnék szíves segítséget: Tavaly márciusban férjhez mentem, kislányom 2014 augusztusában született. Férjem teljesen kifordult magából, dührohamokat kapott, és 6 nappal szülés után az ő általa is hívott, nekem segíteni jött édesanyámat apósommal együtt rendőrséggel kidobatta a saját tulajdonú házából, aznap a babával kórházba kerültem. A kórházi ellátásom alatt férjem tudtom, beleegyezésem nélkül minket is kirakott a házából (a holmijaim egy részét áthordta a szerencsére még nem kiadott, saját tulajdonú lakásomba). Komoly pszichés problémák jelentkeztek nála, orvoshoz nem hajlandó menni. A kislányt mindössze 4-szer látta, könyörögnöm kellett minden alkalomért, közben állítása szerint akadályozom a kapcsolattartást, holott a lakásomba nem volt hajlandó bejönni, csak a védőnővel. Telefonszámát lecseréltette, elérhetetlen volt, sms-ekre, e-mailekre alig válaszol, és azzal fenyeget, hogy feljelent zaklatásért - miközben nekem a Ptk. szerinti szülői tájékoztatási kötelezettségnek eleget kell tennem, tehát muszáj írnom neki. Október közepén szüleimhez költöztem, melyet előzetesen férjemnek írásban jeleztem, a bíróságon elindítottam a szülői felügyeleti jog rendezését, kérve a kizárólagos szülői felügyeleti jogok általam történő ellátását, beleértve a gyermek sorsát érintő lényeges kérdéseket is. Férjem közben beadta a bontókeresetet. Mediációról hallani sem akar. Megfenyegetett többször is (pl. sírba tesz), van, amit szüleim is hallottak a kihangosított telefonon. A kislányhoz nem hajlandó eljönni, mert idézem "rendőrökkel körbebástyáztam" a várost és a nettó 220ezres fizetéséből nincs rá pénze sem... A baba felől nem érdeklődik. Gyerektartást minimális összegben, csak az ügyvédje tanácsára, és csak 2 hónapja fizet. A kislány láthatására-elvitelére közben igényt tart, akit egyébként már 3 hónapja nem látott (most 5 hónapos a pici). Én az ellenőrzött láthatást kérelmeztem, 2 havonta 2 órára, a kislányom csecsemő korára, a lakóhelyünk közti távolságra (300 km) és férjem pszichés problémáira tekintettel. Ez utóbbi miatt fennáll a "gyerekrablás" veszélye is. Mivel egyelőre saját magam látom el a képviseletemet (kisvárosunkban nincs kifejezetten családjogi ügyvéd, jómagam is jogász vagyok, csak sajnos más szakterületen), kérdésem, hogy van-e olyan fontos kérdés, amit feltétlenül kérnem kell a tárgyaláson, hogy a javamra döntsön, magyarul mire figyeljek különösen? Pl. milyen ideiglenes intézkedéseket kérjek, kérjek-e igazságügyi elmeorvosi szakértői véleményt, érdemes-e tanúkat idéztetnem (pl. férjem exbarátnőjét, akit bántalmazott), a felügyeleti jog teljességét jól fogalmaztam-e meg a fentiekben? Eltiltani természetesen nem akarom férjemet a gyerektől, sőt!, de bármilyen ez irányú, vagy békés rendezésre irányuló kísérletem azzal zárult, hogy feljelent zaklatásért, illetve kártérítési pert indít ellenem, mert "lejárattam" meg "kémkedek" utána, ami természetesen nem igaz. Másrészt egyetlen bíróság sem zárná ki a láthatást, tehát felesleges is harcolni.
Házassági vagyonjogi szerződésünkben kizártuk a közös vagyon lehetőségét. A kiköltözésre a szerződésben megszabott 30 napos határidőt férjem megszegte, az együttélésünk alatti, szintén a szerződésben rögzített fenntartási költségek felét neki kellett volna állnia, de mindent én fizettem, mivel mindig a következő és következő hónapra halasztotta a rezsibe beszállást, én meg nem akartam áram és víz nélkül élni (természetesen bizonyítani tudom az átutalásokkal). A holmijaim egy részét nem adja vissza, a házba nem enged be (én nem voltam ott bejelentve, megteheti). Állítja, hogy mindent átszállíttatott hozzám, ez nem igaz (pl. mélyhűtő, porszívó, a kislány plüssjátékai stb., mindent letagad). A konyhabútor a munkagépekkel és a beépített gardrób szintén az én tulajdonom (számlám van róla). Nagy összegű készpénzem is volt a házban, férjem azt is letagadja. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az ingóságaim, pénzem (melyeket számlákkal, megrendelőkkel, az egyebeket pl. ballagási ajándékaimat tanúkkal tudom igazolni, a pénzről átvételi elismervényt írtunk: egyik szülőm átadó, másik szülőm és öcsém tanúk) visszaszerzésére a bontóperben mennyi esélyem lehet? Vagy dolog kiadása iránti pert indítsak? Már ott tartok, hogy feljelentést teszek.
Tudna valaki ügyvédet ajánlani, aki Somogyban is vállalna perbeli képviseletet és kifejezetten a családon belüli erőszak kapcsán is van gyakorlata (mivel a fizikai erőszakon kívül a bántalmazás minden formáját átéltem, miközben veszélyeztetett terhesként feküdnöm kellett: lelki terror, társadalmi kapcsolatoktól való elidegenítés, bezárt a telekre, és sorolhatnám). A kereseti kérelmemben részletesen ismertettem a velem történteket, az átélt terrort. Benyújtottam a bíróságon az sms váltásainkat, az e-maileket, a jövedelmemről, saját magam és a babával kapcsolatos kiadásokról minden számlát és okiratot. Én elsődlegesem a kislányomért küzdök, aki most egy átlagon felül nyugodt, kiegyensúlyozott, vidám, barátságos kisbaba, és csak nyugodt életet szeretnék biztosítani neki, amit férjem pszichiátriai kezelése nélkül csak ellenőrzött környezetben megtartott láthatással tartok elképzelhetőnek. Minden segítő választ előre is köszönök!

pohicop # 2015.01.13. 07:47

Nem mindenkit. Csak a "fillérb@szókat". :)

longman # 2015.01.14. 19:05

Azzal a kerdessel fordulnek hozzatok, hogy a parom es en kulfoldon dolgozunk, innen utaljuk a parom elso hazassagabol szuletett gyermeknek a tartasdijat. Elvileg minden honap 10ig kell elutalni. 2014. augusztusaig hetente kaptunk fizetest, de mivel uj munkahelyunk ahol a honap utolso heteben kapunk fizetest ezert ugy jott/jon ki a lepes, hogy csak ilyenkor tudjuk utalni, de a penz megerkezik meg az adott honapban. Errol a valtozasrol a gyermek anyjat idoben ertesitettuk aki azt mondta nem gond, csak erkezzen meg. Most viszont mivel a parommal osszekaptak egy egykori kozos hiteluk miatt, az anya fel szeretne jelenteni a paromat a rendorsegen, hogy nem erkezett meg a januari tartasdij 10ig. (termeszetesen honap vegen kuldjuk a penzt, tehat honappal nem csuszunk).
A kerdesem tehat az lenne, hogy az anya tehete feljelentest, ha idoben tajekoztatva lett a valtozasrol es azt elfogadta.
Illetve, ha tesz is feljelentest, a penz pedig termeszetesen megerkezik a honapban akkor is indul e a parom ellen eljaras?

A segitseget elpre is koszonom!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.14. 19:17

Tehet feljelentést. Az eljáró hatóság azonban vizsgálja, hogy a fizetés elmaradása miatt önhiba terheli-e a tartásdíj fizetésére köteles személyt. Ha ugyanezeket nyilatkozza, mint itt és rendesen fizeti is a tartásdíjat, akkor az eljárást megszüntetik.

Amúgy ha tesz is feljelentést, akkor mire előadóhoz kerül az ügy, meg mire az előadó csinál benne bármit is, addigra már rendeztétek a fizetési kötelezettséget.

longman # 2015.01.14. 19:21

koszonom a valaszt Kelvin

dlajos # 2015.01.19. 07:24

Az alábbi esettel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Tavaly tavasszal váltunk el a feleségemmel.A 8 éves közös gyermek láthatási joga a következő lett.Minden páros héten 6 óra,hétvégén,megbeszélés alapján.Minden páratlan héten 24 óra szombat 14-től vasárnap 14-ig.sok gond van a láthatásokkal.A kisfiam ragaszkodik hozzám,sokszor sírva megy el,ezt a volt nejem személyes sérelemnek veszi.ügyvédet fogadott,beadta a kérelmet új tárgyalásra,csak a kétheti egy nap láthatást akarja elérni.Egy barátnőjével aki gyermekpszichológus véleményt íratott amiben sem a vele kapcsolatos dolgok sem az új párjához való viszonya a gyermeknek nem szerepel.Ő minden hétvégén dolgozik de feketén.Arra hivatkozik hogy nem tud a gyermekkel teljes hétvégét tölteni.A kisfiam sokat mesél a mindennapi sérelmeiről.Pl ő nem szereti a volt nejem új párját,ezt meg is mondta neki.Addig sírt előtte a volt nejem amíg nem mondta a fiam hogy mégis szereti.A kérdéseim a következők lennének:Van e jogom új gyermekpszichológus véleményt kérni a bíróságon?Ha igen,ezt kötelezően elrendelik e?És mik az esélyeim hogy ilyen formában marad a láthatás?

Tomy2005 # 2015.01.20. 13:54

Tisztelt fórumozók!
2 kiskorú gyermek után kellene gyermektartást fizetnem.
Van egy 9 éves és egy 5 éves gyermekem két külön anyukától.
Az 5 éves gyermek gyermektartása a különélés óta fizetve van,viszont a 9 éves gyermeké kezdetek óra nincs fizetve. Kaptam egy idézést a biróságról,hogy február 10 én lesz tárgyalás ez ügyben. A gyermektartást azért nem fizettem az egyik gyermek után mert az anyagi helyzetem elég rossz volt. Csak alkalmi munkáim voltak,az sem állandóan. Én 30 éves vagyok,szüleimmel élek. Mára már nagyjából rendeződött az anyagi helyzetem és van állandó bejelentett munkahelyem. A továbbiakban szeretném fizetni a gyermektartást a másik gyermek után is,illetve visszamenőleg is megpróbálom törleszteni az elmaradásom. A kérdésem az lenne,hogy ezért a bíróság börtönbüntetést fog rám kiszabni vagy esetleg lehetséges valami más büntetés ? Köszönöm. Tisztelettel... Tamás

Sherlock # 2015.01.20. 14:18

Ha ez büntetőügy, akkor büntethetőséget kizáró ok, ha az elsőfokú ítélet meghozataláig kifizeted az elmaradásodat - ezen kívül nem bűncselekmény, ha nem önhibádból nem fizettél. Amúgy pénzbüntetés a valószínű.

Ha polgári, akkor fél évre visszamenőleg megítélik a tartásdíjat és végrehajtatják.

dlajos,

kérni mindent lehet, de a "barátnő" szakvéleményét nem fogja figyelembe venni a bíróság. Egyebekben, ha nem sok változás történt, akkor nem valószínű hogy változtatnának.

Tomy2005 # 2015.01.20. 14:54

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Mellékeltem 1 képet az idézésről.
Úgy tudom,hogy a volt feleségem,aki az ügyben érintett
60 000 ft-ot kapott visszamenőleg.
Tehát ezt kellene kifizetnem és a továbbiakban fizetni a megállapított gyermektartást.
Természetesen én úgy látom nem önhibámból nem fizettem.
Mivel munkám is elég ritkán volt és a másik gyermek gyermektartását is fizettem így saját részemre alig maradt valamennyi.
Ha a fent említetteket megfizetem akkor nem fognak börtönbüntetést kiszabni?
Köszönöm.

Sherlock # 2015.01.20. 17:13

Ha megfizeted, akkor akkor sem szabhatnak ki büntetést, ha egyébként önhibádból nem fizettél. Itt az önhiba kérdéses a leírtak alapján, de ennyi messze nem elég ahhoz, hogy pontos választ kapj (nem is megoldható a fórumon).

Mammita # 2015.01.22. 08:09

Jó napot kívánok,tanácsot szeretnék kérni,hogy hogyan is lenne gyorsabb?

A férjemmel 4 év különélés után válunk,megvolt az első tárgyalás,a következő tárgyalásra meg kell egyeznünk,a gyerekelhelyezésben,a láthatásban a gyerektartásban.Az első kettővel nincs is gond,igazából a gyerektartással sem,azt beszéltük a férjemmel,hogy én kérem a maximumot,a bíró meg majd eldönti,hogy megítéli-e vagy sem.Ahogy olvastam 2014.márciustól változott a törvény,nem százalékban,hanem fix összegben állapítják meg a gyerektartást,elvileg én százalékot kérek,ezután a bíróság kér a férjem munkáltatójától jövedelemigazolást,és ez alapján állapítja meg,a gyerektartás összegét.A kérdés az lenn,hogyha a férjem a következő tárgyalásra,hozna jövedelem igazolást,akkor ott meg is állapítják a gyerektartás összegét,vagy mindenképpen lesz még egy tárgyalás?(az egész azért lényeges,mert a férjem 350 km-re lakik,és szeretnénk ha nem kellene annyiszor ide utaznia)Vagy ha nem jön el a tárgyalásra,akkor hogyan fog ez zajlani? Az előzőn jegyzőkönyvben rögzítették,hogy nem látunk esélyt arra,hogy újra együtt éljünk,és a békítés nem sikerült.Mikor mondják ki a válást?(ez már másik kérdés,bocsánat,csak ezt sem tudom)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.22. 08:31

Valószínű úgy lenne a leggyorsabb, ha konkrét összegben megegyeznél a pároddal... Fix összegben állapítják meg, de Te azért mégis százalékot kérsz... yeah :)

Ha esetlen elhúznátok a tartásdíjjal az ügyet, akkor kérjétek, hogy részítélet meghozatalával a bíróság bontsa fel a házasságot.

Mammita # 2015.01.22. 08:40

Azért kérek százalékot,mert nem tudom mennyit keres,és ezt nem is akarja az orromra kötni.Így hogyan tudnék egyáltalán fix összeget mondani? Meg,azt olvastam,hogy a fix összeget majd így állapítják meg...yeah :D