Adós(elhunyt) örököse tartozik - e ha van adóstárs


Pukancs # 2018.01.14. 20:45

2015 decemberében hunyt el az anyukánk, 2016 márciusában volt a hagyatéki tárgylás és 2018 január elején kaptam értesítést , hogy fizessem be 15 napon belül az anyukám tartozását amiben az akkori élettársa volt az adóstárs .

Vadsuhanc # 2018.01.14. 18:01

ÉS még az a kérdés, hogy volt-e ellene elrendelt végrehajtás a tartozással kapcsolatban ?

Vadsuhanc # 2018.01.14. 17:53

Kedves Anna !

Egy nagyon lényeges körülményt elfelejtettél közölni! Mikor hunyt el édesanyád ?

gerbera317 # 2018.01.14. 17:37

Telefonról nehezen írok, ezért ha majd gépközelben leszek, válaszolni fogok részletesen, hacsak addig nem kapsz valaki mástól használható választ.

Pukancs # 2018.01.14. 17:27

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Édesanyám 2010- ben élettársával hitelt vettek fel az OTP-től.Édesanyám az adós és abban az időben élettársa az adóstárs a szerződésen.
A napokban kaptam az OTP Faktoringtól egy felszólító levelet , hogy fizessem be a tőketartozást és velejáró költségeit mert örökös vagyok.(Bár 1/4 arányú örökös vagyok mint a 3 testvérem mely számukra is tiszta sor mivel a hagyatéki szerződés a kezükben van, megjegyezném a hagyatéki tárgyalás során nem derült ki , hogy van tartozása anyukánknak, Mi úgy tudtuk rendezve van minden.)2014 05. hó - ban vette a Faktoring meg a tartozást az OTP - től.
Felvettem Faktoringgal a személyes kapcsolatot: kipostázták a volt élettársnak azaz adóstársnak a követelést ugyanazt mint nekem :).Kikértem az OTP szerződést másolatát és a megbízásuk másolatát mely egyéb termék vásárlásáról tanúskodik, ill - e itt láttam meg adóstárs is van az ano élettárs.
Kérdésem a következő : Ha fizetni kell mint örökös akkor a tartozás fele jogos követelés gyanánt mert az adóstárs egyetemlegesen tartozik a felével, ezért a fele tartozást örököltük ?

Várom mielőbbi válaszát !

Tisztelettel !

Anna