névváltoztatás


kata81 # 2006.06.22. 08:02

Kedves Pocak!

Köszönöm válaszodat, végül is részben megválaszoltad a kérdéseimet.
A jogi folyamat alatt azt értem, hogy a volt férjem aláírt egy papírt, hogy lemond a szülői felügyeleti jogáról, ezáltal nem lesz jogi beleszólása a gyermek ügyeibe, de valószínűleg tartásdíjat fizetnie kell, bár ő leginkább ezért mondott le a lányomról :-( elég szomorú dolog, de ha ő így döntött, akkor legyen. Most az ügyvédem beadja ezt a papírt a bíróságra, amiről majd születik egy bírósági határozat, miszerint a volt férjemnek nem lesznek meg az eddigi jogai a gyermek felett.
Na mindegy nem is ez a lényeg, hanem hogy a jelenlegi párom a nevére venné a gyermeket, de az anyós nagyon hadakozik az ügy ellen. Rendkívül pénzcentrikusak, féltik a vagyont, és nem akarom, hogy a páromat folyamatosan szekírozzák, ezért nem szorgalmazom az örökbefogadást. De mivel a lányom nagyon szereti őt, apjának tekinti, az ő nevét szeretné viselni. Én nem ragaszkodom hozzá, mert nem akarok 30 évig ezen veszekedni. Szóval ezért gondoltam arra, hogy felveszem a párom vezetéknevét, így a gyermek utánam is megkaphatná a nevet. Ez így van vajon??
Szóval ha még valaki tud nekem válaszolni ezekre a kérdésekre, akkor írjon! Nagyon köszönöm!