Vagyonmegosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.27. 18:54

Sejtettem hogy nem fogod elhinni. :)
Jogi jelenségek Arany János műveiben, különös tekintettel... Momentán nem sok lírai alkotása van, és azok sem bővelkednek kifejezett jogi jelenségekben.

Kriszti69 # 2007.04.27. 18:17

Ma reggel beszéltem az apeh-al jövő héten küldöm nekik a papírokat, ami bizonyíték lehet a hamis tanúzásra.

Szerencsém volt egy olyan hölggyel beszéltem, akinek ugyan csak válóperes ügye volt nem régen.

Azonnal ugrott rá, bízom benne, hogy lesz eredmény a hamis tanukra vonatkozóan.

Jegyzőkönyvezve van, hogy mit mondtak, májusban lesz a következő tárgyalás azt hiszem elveszi az apeh a többi hamis tanú kedvét a többi hazudozástól.


Kriszti

vzoli # 2007.04.27. 08:16

KBS!

A hamis tanúzás?

Ha azt mondod, hogy 'Jogintézmények és jogelméleti utalások Arany János lírájában' : azt úgysem hiszem el! ;-)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.27. 08:06

OFF
Vzoli :)))

Említettem már, mi volt a szakdolgozatom címe?
ON

Zoltán György # 2007.04.27. 07:06

A "minden eszközzel" kevés a bíróságon!
Addig én sem hittem el, amíg nem kerültem bele ebbe a körbe!!!
Már nem tisztelem a bíróságokat, sőt megvetem a bírók egy részét is!
Undorítóak!
Piszkos giliszták... (Mocskos, gerinctelen férgek)
Egyéni véleményem. Tapasztalatokon és okirati bizonyítékokon alapul.

Kriszti69 # 2007.04.26. 20:50

Amit leírtam az előbb azt az ügyvédem is jónak találta.
Hozzátenném még, hogy ezek a barátok munkatársak tehát napi kapcsolatot tartanak fent, így egymást befolyásolhatják, másrészt egy jó bíró mindent megvizsgál, így nem hiszem, hogy magam ellen hangolnám.
Ha a másik fél hazugságra is képes, akkor igenis meg kell az embernek védenie a vagyonát, miden eszközzel.


Kriszti

vzoli # 2007.04.26. 20:09

Szerintem Kovács Béla Sándornak nincs igaza. Az internet egy sor dolog bizonyítására tökéletesen alkalmas.

Például az egyik ismerősömnek van egy ügye, ahol a tanú ellene egy öreg, Márkus nevű illető.

Viszont az ismerősöm ügyvédje - még azelőtt, hogy az öreg megszólalt volna - megtalálta a neten, és benyújtotta a bírónak, hogy feketén-fehéren (illetve kéken) le van írva, hogy a tanú csak és kizárólag hamis tanú lehet:

http://www.bgrg.sulinet.hu/…ek/vers1.htm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.26. 19:26

Ki mondta, hogy a tanú nem lehet elfogult?

Jobb lenne, ha nem szórakoznál ilyesmivel. Fölösleges magad ellen hangolni a bírót.

(Mellesleg: nekem a mai nappal 114 ismerősöm van az iwiwen. Tudod, hány ebből a barátom? talán ha hat.)

Kriszti69 # 2007.04.26. 18:52

Sziasztok! 

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

A volt férjem ellen hamis vádaskodás miatt feljelentést tettem, remélem, meglesz az eredménye.
Viszont egy ötlet, amit talán majd más is tud hasznosítani.
Az Interneten, bizonyos helyeken beírtam a volt férjem tanúinak a nevét és megtaláltam őket egymást jegyezték mint barát és ismerős.
Ezeket kimásoltam és be fogom nyújtani a bíróságra, miszerint ők barátok és ismerősei egymásnak, ezért elfogultak.
Még egy nagyon jó dologra találtam rá a Fővárosi bíróságon dolgozok névsorát kimásoltam majd a volt férjem élettársának a barátaival összehasonlítottam az Internet egy bizonyos oldalán és 28 barátot találtam bejegyezve az adatlapján, akik ugyanúgy a Fővárosi bíróságon dolgoznak, mint a jelenlegi élettársa. Természetesen ezeket már kinyomtattam és másoknak is, megmutattam ill., elmentetem ezeket az oldalakat, hátha olvassák ők is ezen oldalakat.
Kérdésem: Véleményetek szerint ezeket a dolgokat fel lehet használni a tanuk ellen, és arra hogy ne a Fővárosi bíróságon legyen majd a másodfokú tárgyalás, ahol az élettársa dolgozik a volt férjemnek.
Köszönöm a választ

Üdvözlettel: Kriszti


Kriszti

ObudaFan # 2007.04.25. 11:08

És ezt általában az ítéletben is leírják úgy, hogy "kétség nem merült fel".

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.25. 07:25

Ejnye, kedves György. Nos a bíróság akkor is döntött - az adott esetben nyilván úgy, hogy a tanú illetve a szakértő állításai nem hamisak.

(Sok boldog névnapot!)

ObudaFan # 2007.04.25. 06:58

Az ügyészség az alapeljárás befejezéséig nem is tehet, hacsak maga a bíró nem tesz feljelentést.

Zoltán György # 2007.04.24. 23:20

KBS!

A bíróság nem dönti el melyik tanú, vagy szakértő állításai HAMISAK!!!

Sőt, a (köcsög) Ügyészségi Nyomozó Hivatal sem tett semmi érdemi intézkedést!

Belvedere # 2007.04.24. 11:48

Ok - nagyon köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2007.04.24. 11:18

Mivel itt így a birtoklás jogalapja is vitássá válhat, kezdheted mindjárt a bíróságon. Kérd, hogy a bíróság ideiglenes intézkedésben kötelezze őt a birtoksértés megszüntetésére.

Belvedere # 2007.04.24. 08:37

Köszi - akkor mégis érdemes lenne megkérnem, legfeljebb, ha elutasítanak, ahogy ígérték, akkor fordulhatok a bírósághoz (bár akkor megint hónapok telnek majd el, míg valami történik...).

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.24. 07:53

A tulajdonost akkor is megilleti a birtokvédelem, ha nincs az ingatlan tényleges birtokában. Akár a társtulajdonossal szemben is.

Belvedere # 2007.04.24. 07:31

Kedves ObudaFan!

A legutóbbi válaszod után (kérjek birtokvédelmet) felhívtam az önkormányzat illetékes emberét, aki azt mondta, nekem nem jár birtokvédelem, mert nem laktam már a lakásban, amikor megtörtént a zárcsere, így kapásból el fognak utasítani, ha be is adom a kérelmet. Viszont szerinte cseréljem le a zárat, és küldjek kulcsot a volt férjemnek - így nem követek el jogsértést.

Most nem tudom, mit tegyek...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.24. 06:55

A szakértő az nem tanú. Az szakértő. A tanúkról pedig a bíróság dönti el, melyik vall hamisan, melyik nem.
Nem nagyon értem, mit számít, hogy a férjed keresett-e avagy nem. A házasság alatt szerzett közös vagyon 50-50%, függetlenül attól, ki milyen arányban járult hozzá.

A másik kérdésben viszont nyugodt lehetsz. Majd megkérdezik a gyereket. Ha nagyon kemény akarsz lenni, akkor feljelented a volt férjedet hamis vád miatt.

Kriszti69 # 2007.04.23. 21:45

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Következő dologban szeretnék még tanácsot kérni.
Jelenleg a vagyonjog megosztásánál tartunk.
Volt Férjem folyamatosan hamis tanukat hoz állításai bizonyítására olyanokat is, akit soha nem láttam.
Több rokonát is beszervezte már tanúnak, és hazugságokat állítanak.
Pl.: Volt férjemnek nem volt éveken keresztül bejelentet állása mégis olyan tanukat akar a tárgyalásra hívni, akik mellette
tanúskodnak hogy a volt férjem náluk dolgozott.
Arra gondoltam, hogy a jegyzőkönyvvel fel keresem az apehot, nyugdíjfolyósító intézetet és a Tb-t is,
hogy bebizonyítsam, hogy volt férjem tanúi hazudnak.
Volt férjem a legközelebbi tárgyalásra hozni akar egy ingatlan szakértőt, aki soha nem járt az ingatlanomon.

Másik kérdésem közös kislányunk elmúlt 14-éves nem akar az apjával menni, mert az apja nem törődik vele én, megértettem vele, hogy mégis csak az apja és így néha elmegy az apjával és jelenlegi élettársával.
Férjem ennek ellenére feljelentet, hogy nem engedem el vele a gyereket ez nem igaz, de ezzel akar idegesíteni
Mi a teendő ilyenkor?

Köszönöm a válaszokat:

Üdvözlettel: Kriszti


Kriszti

Zoltán György # 2007.04.19. 21:47

Misi67!

Mindenképp vedd magadhoz a gyermekeidet és kérd a bíróságtól, hogy helyezzék el nálad a gyermekeidet, mivel az anya bizonyítottan alkalmatlan és nem kezelteti magát a Gyámhivatal kötelezése ellenére sem!
Kérd, hogy azonnali, ideiglenes intézkedéssel hagyják gyermekeidet a TE lakásodban, háztartásodban, nevelésedben.
Kérd, hogy az anya felügyeleti jogát függesszék fel mindaddig, amíg nem hajlandó kezeltetni magát!

Hétfőn reggel Bíróság!!!

ObudaFan # 2007.04.19. 16:49

Az az igazság, hogy ez szerintem tupikusan az az ügy, ahol intrerneten keresztül nem igazán lehet tanácsot adni (úgy meg különösen nem, hogy újabb és újabb körülmények merülnek fel minden újabb bejelentkezésedkor). Az az igazság, hogy jelenleg arra az ügyvédre vagy utalva, aki igazán ismeri az ügyet, és valószínűleg nem csak a te verziódat.

Misi67 # 2007.04.19. 12:02

Kedves Sándor!

Ezt a feleségem mondta el saját testvérének. Az meg fel is volt rajta háborodva. El képzelheted mi lehet ott, ahol a saját testvére és annak felesége is az én tanuim között szerepel, a családtagjai pedig nem vállalnak mellette az anyukáján kívül tanuskodást. Soha nem bántottam a feleségem. Soha nem csaltam meg őt, ő csalt meg és ő provokált állandóan. Nálam békésebb, életvidámabb pali kevés van.

A feleségem már azt is akarta állítani, hogy a gyerekeimet pszichikálisan és fizikálisan bántalmaztam. Hazugság. A pszichológus is leírta a szakvéleményében, hogy a gyerekek hozzá ragaszkodnak és nem utal viselkedésükben, elmondásukban semmi bántalmazásra. Folyamatosan kapok rágalmakat, mégcvsak a móri mészárossal nem azonosítottak! :-) :-(

A feleségemnél orvosi vélemény szerint is fennállt a szülés utáni depresszió. Magam részéről sok problémát erre vezetek vissza. Orvoshoz viszont nem hajlandó elmenni, hiába kértük már mi is, hiába kötelezte a gyámhatóság is. Négy gyerek sorsa itt a tét. Én mindent képes lennék elfelejteni neki és békülni, mert a gyerekeinknek csak együtt tudunk biztos jövőt adni szerintem.

A lakás ügybe így keveredett bele a kölcsönös testi sértés ügye is. Én nem is jelentettem volna fel, hiába szúrt meg ollóval, mert nem jekentem fel saját feleségemet. De mivel ő megtette, musz volt a bíróságon előhozni a tényeket saját védelmemben.

Nincs intézkedés arról, hogy kinél legyenek a gyerekek. Elhozhatnám ezért őket magamhoz, és szivesen meg is tenném, mert ő elhanyagolja a gyerekek beszámolói alapján őket, nem nagyon foglalkozik velük. de ha magamhoz hozom a gyerekeimet, akkor félek az ujabb harc, aminek áldozatai őpk lennének, őket meg nagyon ki akarnám hagyni a mi háborunkból. A lakás viszont nekem nagyon fontos, mert tényleg nem tudnék hova menni, ha innen kiraknának. Ráadásul ahogy írtam is az elsőben, nekem volt lakásom, neki semmilye. És a lakásból az összes értéket a költözésnél el is vitte. Nagyon szar ügy ez úgy ahogy van. Bonyolult is. Ezért vagyok bizonytalan, és kérek tőletek, nálam a jogban jártasabbaktól tanácsot.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.19. 04:53

Ezt valahogy elfelejtetted említeni az első posztban. Pedig nem lényegtelen körülmény.
Hogy a feleségednek mit tanácsolt az ügyvédje, azt te nem tudhatod - föltételezem, nem voltál ott. Ha jól megnézem, ez tulajdonképpen rágalmazás...

Misi67 # 2007.04.18. 20:57

Köszönöm a válaszotokat. A dolog nem egyszerű, mert van folyamatban egy könnyűsértési eljárás is köztünk. Mindketten egymást jelentettük fel. A feleségemnek ugyanis azt javasolta az ügyvédje, amíg még itthon lakott, hogy hergeljen, provokáljon engem, mert ha megütöm, akkor rendőr távolít el a lakásból. A feleségem a kezembe vágta az ollót, én meg ellöktem. Õ jelentett fel engem, de én is vetetettem fel látleletet és amikor a könnyűtesti sértés miatt elindult a tárgyalás, ellen keresettel éltem.

A mi lakásunk 40 nm-es felújításra szoruló lakás. / A válás előtt erre akartunk tetőteret építeni és felújítani egyben az egészet. / Ahol most lakik az anyjánál, az egy 70 nm-es jó állapotú 2 és fél szobás panel lakás. Jobb körülmények. a mi lakásunk nem osztható meg. én hozzá járulnék, hogy együtt lakjunk benne, de ő nem hajlandó rá. Nekem nincs hova mennem. Közben persze bejelentettük, hogy a gyerekek elhelyezését nálam kérjük. A gyerekek hozzám ragaszkodnak, 10 éves fiam azt akarja, hogy velem lakhasson, mert az anyja netfüggő lett és elhanyagolja őket, folyton ordibál velük. / Bár most gondolom a nagy kedveskedés és ajándék dömping fog jönni részéről a gyerekeke felé. / Én a bíróságon is kijelentettem, hogy annak ellenére is ami történt, , hogy megcsalt és egyebek, hajlandó lennék rendbe hozni a gyerekek érdekében a házasságunkat. Õ elzárkózik.

Szóval akkor szerintetek kb hány százalék az esély arra, hogy az utcára tesznek, úgy, hogy nincs hova mennem? Mit kéne tennem, hogy ezt elkerüljem?

Van ügyvédem, aki nyugtat, de szeretnék több forrásból ismerethez jutni, mert én már mindenben bizonytalan vagyok és rendesen be vagyok tojva.