egyéni vállalkozás indítása


swedcsawar # 2016.04.09. 14:35

Kedves vinodol!
Az "Önálló vállalkozók tevékenységi jegyzéke"-t itt találja:
http://www.nyilvantarto.hu/…tj_kodok.pdf
A működési feltételekről pedig érdeklődjön bármely okmányirodában / kormányablakban.
Üdv.

téboy # 2016.05.18. 11:27

Jó napot!

Külföldi (szlovák) terméket (kávés üdítő) szeretnék itthon forgalmazni és elindulásnak az EV forma tűnik célszerűnek a 40 órás munkaviszony mellett. Ezzel kapcsolatban merültek fel kérdések.
1 - Ev köthet-e szlovák céggel kizárólagos forgalmazói szerződést vagy csak kft (a szlovák cég felajánlotta nekünk, ami igencsak kecsegtető)?
2 - Van-e értelme (gondolok itt arra, hogy van egy ember, aki azt mondja a gyártónak, hogy ő szlovákiában adja el, de behozza hozzánk, akkor mit tudok tenni?)
3 - Ha van a terméknek védjegye, akkor azt mondjuk le lehetne korlátozni, hogy csak a magyar forgalmazó EV/Kft használhatja?

Előre is köszönöm a segítséget!

Rexor # 2016.05.18. 12:07
  1. Igen.
  2. Ezt neked kell tudni.
  3. Lehet, de ezt a szerződésben kellene szabályozni.
Tsurke # 2016.05.26. 15:30

Tiszteletem
Zöldfülűként az lenne a kérdésem, hogy milyen feltételekhez van kötve egy vállalkozás elindítása vendéglátás területén?
Szükség e képzettség, és ha igen létezik e alternatív megoldás a folyamatok felgyorsítására?
Köszönöm!

wers # 2016.05.26. 15:49

létezik e alternatív megoldás a folyamatok felgyorsítására?
Egyéni vállalkozást akarsz indítani? Ügyfélkapu, vagy személyesen az okmányiroda (ezt javaslom), és néhány óra. Az, hogy mit kel majd x időn belül benyújtanod a tevékenység gyakorlásához, végzésben értesít az okmányiroda.

Nekem így elsőre: igen, kell majd a végzettséget igazolnod, ha neked nincs, akkor bejelentett alkalmazott bizonyítványa, a bejelentésről kell az igazolás a navtól, kell ugye egy üzlethelyiség, azt pedig majd a polgármesteri hivatal igazolja.

Tanács, először a polgármesteri hivatal, azután az okmányiroda, akár pár óra alatt kész a procedúra.

Mayus001 # 2016.06.01. 20:05

Üdvözletem!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet, az alábbiakkal kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Kézművesként szeretném kipróbálnám magam, szeretnék alkalmi jelleggel, egy két vásárra elmenni az általam készített termékekkel, esetleg a későbbiek során webáruházat is csinálnék. Jelenleg gyermekemmel vagyok itthon gyesen. Férjemnek van egy jelenleg szüneteltetett Egyéni vállalkozása (mellette van rendes 8 órás munkája). Melyiket kellene válasszam a vásározáshoz? Én legyek EV, a férjem tegye újra aktívvá, vagy esetleg nekem egy 7-es adószám? Nyilván a legkisebb plusz költséggel szeretném ha működne. Segítségüket előre is köszönöm!

wers # 2016.06.02. 04:43

Költség szempontjából teljesen mindegy, mivel a vállalkozói tevékenység megkezdésének bejelentése a te nevedre is ingyenes. Szerintem egyszerűbb és átláthatóbb lenne, ha a te nevedre indítanál új vállalkozást. A tevékenység folytatásához szükséges végzettséget úgy is neked kell igazolnod. Annyi plusz macera, hogy a székhelyként bejelentett ingatlant igazolnod kell, hogy jogosan használod. Ha csak a te tulajdonod, akkor nincs teendő, mert a hivatal maga ellenőrzi, de ha nem egyedül vagy tulaj, tulajdonostárstól kell vinned egy hozzájárulást a használathoz. Ha bérlemény, akkor a bérleti szerződést kell bemutatni.

tepi79 # 2016.06.04. 17:51

Tisztelt szakértő!
Másodállásként szeretnék egy vállalkozást indítani.Faipari szerszámok élezése és javításával foglalkoznék,iskolai végzettségem bútorasztalos.Közel 20 éve erdészetben dolgozok élezés munkakörben.Ezzel a tevékenységi körrel elindíthatom-e a vállalkozást,még úgy is,hogy nincs hozzá szakképesítésem? bár 1996.óta dolgozom ilyen munkakörben.Milyen lehetőségeim lennének ezzel kapcsolatban?Válaszát előre is köszönöm!

tepi79 # 2016.06.04. 17:56

Tisztelt szakértő!
Másodállásként szeretnék egy vállalkozást indítani.Faipari szerszámok élezése és javításával foglalkoznék,iskolai végzettségem bútorasztalos.Közel 20 éve erdészetben dolgozok élezés munkakörben.Ezzel a tevékenységi körrel elindíthatom-e a vállalkozást,még úgy is,hogy nincs hozzá szakképesítésem? bár 1996.óta dolgozom ilyen munkakörben.Milyen lehetőségeim lennének ezzel kapcsolatban?Válaszát előre is köszönöm!

tepi79 # 2016.06.04. 17:57

Tisztelt szakértő!
Másodállásként szeretnék egy vállalkozást indítani.Faipari szerszámok élezése és javításával foglalkoznék,iskolai végzettségem bútorasztalos.Közel 20 éve erdészetben dolgozok élezés munkakörben.Ezzel a tevékenységi körrel elindíthatom-e a vállalkozást,még úgy is,hogy nincs hozzá szakképesítésem? bár 1996.óta dolgozom ilyen munkakörben.Milyen lehetőségeim lennének ezzel kapcsolatban?Válaszát előre is köszönöm!

wers # 2016.06.05. 17:02

Legjobb lenne az okmányirodában érdeklődni, szinte naponta változnak a szabályok. Lassan a lufifújáshoz is szakképesítés kell, amit egy páréves gyerek is megtesz maga.
Azért én így elsőre azt gyanítom, nem lesz megfelelő a végzettséged.

éber # 2016.06.08. 14:53

Tisztelt szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni. Tavaly nyáron pályázaton elnyert 6 havi támogatással egy ismerősömmel boltot nyitottunk,közösen,mindketten ugyanannyi tőkével. Viszont egyéni vállalkozáskènt lett bejegyezve az üzlet a "társam" nevére,szerződést sajnos nem írtunk,hogy én egyenlő arányban fiezettem vele egxütt minden kiadást,illetve, hogy a hasznot majd felezni fogjuk. Később kiderült,hogy a társ átvert, a támogatás egy részét (105 ezer forintot kapott a vállalkozás,nekem 50 ezret mondott) ezek után engem kirúgott,mivel a kevesebb kiadás érdekében én,mint alkalmi munkavállaló voltam bejelentve. Ķérdésem,hogy jogosan kérem-e vissza a befektetésem? Hozzáteszem szerződést nem írtunk de mindene amit állítok írásos bizonyítékom van. Köszönöm.

Deedi85 # 2016.07.13. 10:54

Tisztelt Fórumtagok!

A mi helyzetünk elég bonyolult és nem tudjuk a megoldást...
Édesapám és édesanyám válófélben vannak, de vagyonmegosztás még nem volt, így 1/2 és 1/2 arányban tulajdonosok abban az ingatlanban, ahol a közös boltjuk is működött. Ezt az üzletet apu elvitte más székhelyre, amikor elköltözött, így anyu újra nyitott, mint Kft, de mivel apu aláírása kellett volna, így apu erre hivatkozva bezáratta az üzletet, a Kft pedig el lett adva.
Most volt egy birtokháborítási per, amit apu elbukott, tehát megvonták tőle a birtoklási jogot.
A kérdésem az lenne, hogy milyen módon tudna anyu újra megnyitni, mint egyéni vállalkozó?

Válaszukat nagyon nagyon köszönöm!

Sherlock # 2016.07.13. 11:04

Menjetek el ügyvédhez. Jól láthatóan nem érted (értitek) a helyzetet. A birtokpernek pl. biztosan nem ez lett az eredménye.

ObudaFan # 2016.07.13. 13:39

Ez egyben az utolsó házastársi közös lakás? Van a bontóperben döntés a lakáshasználatról?

wers # 2016.07.13. 15:50

Birtokvédelemhez és bontóperhez nem értek, de az biztos, vállalkozó tevékenység végzéséhez a tulajdoni lap szerinti minden tulajdonos hozzájárulása kell.

Deedi85 # 2016.07.13. 16:02

Az ügyvéd szerint megnyithatnánk, a hivatal szerint nem.... ez az utolsó közös házastársi lakás, lakáshasználatról még nincs végzés.

wers # 2016.07.13. 16:14

Az ügyvéd szerint megnyithatnánk

Az ügyfélkapun keresztül bárki bármikor bejelentheti, hogy a vállalkozói tevékenységet megkezdte.
Majd a hivatal felszólít, hogy a tevékenységhez szükséges feltételeket igazolja a vállalkozó. Ha nem teszi meg, vagy nem tudja igazolni, többek között a tulajdonostárs hozzájárulását, hivatalból meg fogja tiltani a tevékenység folytatását.

zsuov # 2017.01.10. 08:57

SZiasztok

egyéni vállalkozást szeretnék indítani, de nincs olyan végzettségem amilyen tevékenységet szeretnék folytatni. Alkalmazni kell jogviszonnyal egy olyan embert akinek van képesítése és akkor lehet. De erre nem lenne pénzem. Megbízási szerződéssel lehetséges TEÁOR-t felvenni?

Amúgy nagy sok cég úgy folytat tevékenységet, hogy nincs is képesített foglalkoztatott a cégükben....biztos megoldható.

Gabor37 # 2017.02.17. 06:09

Tisztelt Ugyvedek/Hozzaertok,

Szeretnek egy Budapesten mukodo turistak reszere privat varosnezessel/turizmussal foglalkozo vallalkozast/egyeni vallalkozast letrehozni.
A turistak kozossegi oldalon elhelyezett hordeteseken keresztul szereznenek tudomast a vallalkozasrol.

Valamint lenne 1-2 fo "megallito" emberke akik Budapest forgalmasabb helyein "szereznenek" ugyfeleket.

Nem nagyuzemre kell gondolni, napi 3 varosnezes lenne, 2-2.5 oras idegenvezetos tura. Maximum 6 fo/alkalom.

Mielott megveszem a vallalkozashoz szukseges 9 szemelyes gepjarmuvet szeretnem megtudni, hogy egyaltalan a mukodesi engedelyeket a vallalkozas megkaphatja e?

  • Rendelkezem szemelygepkocsis szemelyszallitoi vizsgaval
  • Szemelyszallito vallalkozo vizsgaval

De mi a kovetkezo lepes, es tortenhet e olyan, hogy megvasarolom a gepkocsit, hogy utana barmelyik hivatalnal elbukik az engedelyeztetesi eljaras, es nem tudok mit csinalni a gepjarmuvel?

Valamint egyben ugyvedet is keresnek, aki az elejetol a vegeig vallalna ennek az engedelyeztetesi eljarasnak a lebonyolitasat.

Tisztelettel,
Gabor

Bea1 # 2017.02.17. 06:21

Én úgy tudom, a kormánynak sikerült kijárnia, hogy 4, azaz 4 db ilyen cég kapjon csak engedélyt a fővárosban, bár tény és való, hogy a terveikben csak 1 cég szerepelt, de a maradék 3 kijárta, hogy idén még működhessenek.

Mindezt a híradókban láttam, akkoriban eléggé kiverte ez a kormánydöntés az ebből élőknél a biztosítékot, úgyhogy én most arra tennék, hogy ez a szolgáltatási szegmens a fővárosban államilag szabályozott.

Gabor1982 # 2017.02.24. 15:38

Tisztelt Hozzáértők!
Szándékomban áll a lakóházunk területén álló 28 négyzetméteres kis ház kiadása óradíjba. Egy úgynevezett szórakoztató szoba(külön álló épület fürdőszobával) kialakításán gondolkodom amiben egy projektor(3 méteres kivetítő vászonnal) kerülne elhelyezésre, X-box+házi mozi+tv+internet-el kiegészítve. Baráti társaságoknak szeretném kiadni óradíjban, maximum 8 főnek. Kényelmes fotelek,illetve egy kihúzható kanapé lenne elhelyezve benne(ezzel szeretném az ott alvást is biztosítani ha esetleg pároknak igénye lenne rá.)Semmi más szolgáltatást nem nyújtanék,azaz italt és ételt nem lehetne igényelni ezekről maguknak kellene gondoskodni. A kérdésem az lenne,hogy ezt végezhetném-e magánszemélyként adószámmal, mint magánszállásadó(vagy ehhez hasonló tevékenységként), tételes átalány adózási formában?Milyen pontos tevékenységi körbe sorolható ez? Az idegenforgalmi adót személyenként kellene megfizetnem(tehát ha 8-an lennének akkor 8 x az adó alkalmanként)? Várhatóan többnyire nem maradnának egész éjszakára,4-5 órás lenne az átlag bérlési időtartam. Az idegenforgalmi adó abban az esetben is fizetendő ha csak pár órára bérlik ki? Az a ház aminek a telkén a kiadandó épület van 2/3 részben az én tulajdonomban van, 1/3 részben a páromén. Az épületben egy szoba és egy kicsi fürdő lenne.
Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. Tisztelettel:Gábor

zabojanosne # 2017.06.01. 15:19

Tisztelt Szakértők!
Nyugdíjas vagyok. Mellette egyéni vállalkozást kezdtem. Most lehetőségem lenne megbízási díjasként dolgozni napi pár órában,ahol fizetnék utánam a járulékokat.Nem KATA-s vagyok, fizetem a havi 7.110,- Ft.az egészségügyi szolg.járulékot .Kérdésem az lenne, hogy ha nyugdíj mellett megbízással dolgozom kell-e vállalkozóként a 7110 Ft-ot fizetnem. (Így sem érem a minimálbér 18-szorosát.)
Köszönöm válaszukat: Kati

nonolet # 2017.06.01. 17:28

"fizetem a havi 7.110,- Ft.az
egészségügyi szolg.járulékot ."

Nyugdíjasként ...minek-miért?!

A nyugdíjas BIZTOSÍTOTT!
Jár neki a TB ellátás alapban, ingyen.

Vállalkozóként ezért nem is fizet ilyesmiket.

Csak baleset biztosítást a bevétele alapján.

  • * -

Nagy a kavar a fejedben ... beszélgess egy értelmes könyvelővel!

Vagy okosodj pár hosszú estét az interneten.

acridity # 2017.06.19. 08:29

Kedves hozzáértők!
Jelenleg fizetés nélküli szabadságon vagyok.
Lehetek vállalkozó? 1es adószám kell hozzá, vagy hogyan működik ez?
A főállású munkáltatómtól kell engedélyt kérnem?
Köszönöm a segítségeket.