Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.14. 18:08

Egyelőre nem felelsz a cég tartozásaiért. De a legjobb úton vagy.

mr_x # 2017.10.14. 18:14

Ezzel tisztában vagyok, sajnos már nem tudok ellene mit tenni. A feltett konkrét kérdéseimre viszont érdekelnének a válaszok, személyes tapasztalatok, bármi hasznos információ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.14. 19:27

Egyrészt nem konkrét kérdések azok, másrészt rosszak. Harmadrészt meg válaszoltam rájuk. Akinek füle van a hallásra...

nonolet # 2017.10.14. 23:08

"Lesz e ennek bármilyen következménye?"

Lesz! rosszabb, mintha hagynád üresen.

Ne kezdj el "menekülni", mert az már szándékos lesz!
Akkor pedig éppen a korlátozott felelősség ugrik.
Ami ugye vétlen felelőőség esetén áll fenn csak.

(erről írt neked KBS is, csak nem fogtad fel...)

- -

" ha idővel mint alkalmazott fogok dolgozni és munkabérem lesz"

Amennyiben felelős leszel a tartozásokért, akkor bizony utol ér a sors, elvben akár életed végéig is üldözhet a végrehajtó...

Igazából, megkéne értened a kft. lényegét! úgy tűnik.
Azaz, hogy mikor és miért felelsz te magad is és nem csak a kft.

Ha megérted és megteszed a kellő lépéseket lesz kiút, amin nem ragad rád a kft. tartozása.

A hisz pont EZ ugyebár kft. lényege!!!!

HA!!! nem lépsz hibásakat, akkor
a hitelezők anélkül nyelik be tartozásokat,
hogy te lenné értük végül a felelős ...

Gondolkozz el a kft. működési szabályain és lépj jókat.
Vagy keress ehhez értő, erre szakosodott szakembert.

PraetorLXXVI # 2017.10.16. 11:25

ha Kft. esetén:
A képviselet módja: együttes
A képviseletre jogosult tisztsége: cégvezető

és ezekből van 30, akkor ki jogosult aláírni szerződést?

Köszi szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.16. 11:26

Valószínűleg bármelyik kettő együtt.
Na de harminc cégvezető?! Ez valami vicc?

PraetorLXXVI # 2017.10.16. 11:35

Na jó csak 4 cégvezető, van egy ügyvezető és más munkavállaló(k).... a más munkavállaló is aláírhat ha jól értem?

ObudaFan # 2017.10.16. 12:26

Mi van erről a társasági szerződésben? Mert pl. olyan is lehet, hogy az egyik aláíró mindig ugyanaz a személy.

ispan29 # 2017.10.17. 10:38

Tisztelt Fórum!

Felszámolói árverésen történő céges ingatlanvásárlás pályázatán az ajánlati biztosítékon felüli megajánlott vételi összeget ügyvédi letétbe kell helyezni.

A társaság részére a tulajdonosok rendelkezésre bocsátják a vételár összegét ( magának a társaságnak nem áll rendelkezésére), melyet törzstőke emeléssel kívánnak végrehajtani vagy pedig tagi kölcsön formájában.

A probléma ott jelentkezik, hogyha mégsem a cég nyer az árverésen.
( és pl.: megemeltem a törzstőkét feleslegesen vagy a cég nyer és tagiként tettem be, mely így nem kerül "soha" visszafizetésre : tagiból törzstőke emelés....)

Emiatt kérdéses a befizetés formája, hogy minden esetre legyen elfogadható megoldás.

Kérném tisztelt javaslatukat.

ObudaFan # 2017.10.17. 20:44

Miért kell addig törzstőkét emelni, amíg a pályázatnak nincs eredménye? Miért nem elég legalább addig a tagi kölcsön?

nonolet # 2017.10.18. 06:38

Sőt simán a magán kölcsön ... az sem tilos.

ispan29 # 2017.10.18. 08:41

Tisztelt ObudaFan!

A kezdeti tagi kölcsön azért bizonytalan, mert annak az utólagos átalakítása törzstőkévé illetékfizetési kötelezettséget keletkeztet.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.18. 09:19

Mert ha rögvest törzstőkét emeltek, az nem?

ispan29 # 2017.10.18. 09:26

Tisztelt Kovács Béla Sándor

De az is, mert az meg sikertelenség esetében, ha visszafizetnénk ( tőke leszállítás) SZJA fizetési kötelezettség lenne.

Pontosan ezért is kérdeztem, hogy mi lehetne a legjobb megoldás?

Rexor # 2017.10.18. 11:08

Továbbra is kérdés, hogy miért akartok törzstőkét emelni? A tagi kölcsönnel is rendelkezésedre áll a megfelelő pénzeszköz.

ispan29 # 2017.10.18. 11:45

Tisztelt Rexor!

Igen, rendelkezésre áll tagi kölcsönnel is az összeg, de mivel ingatlant veszünk belőle, ezért ez a tagi kölcsön gyakorlatilag soha nem kerül visszafizetésre. Mivel jelentős összegről van szó ezért nem maradhat hosszú évekig a könyvekben a tagi kölcsön.

Rexor # 2017.10.18. 12:21

Gondolom az ingatlannal is kezdeni akartok valamit (pl. később eladjátok, ahogy említetted korábban), gondolom a társaságnak lenne bevétele, tehát nem teljesen értem miért ne tudnátok visszafizetni a kölcsönt. Ha pedig meghíusul az árverés, akkkor rögtön vissza is tudja társaság fizetni, de ti tudjátok.

atish82 # 2017.10.27. 17:16

Üdv!
Érdeklődnék,hogy egy kft törlése a cégjegyzékből az pénzbe kerül e a cégtulajdonosnak? És ha ez a cégtulaj melynek már nincs üzlete perelhető e úgy,hogy lefoglaljanak tőle annyi értéket,mely a követelésben áll?
Köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.27. 17:34

Pardon? (Tényleg ekkora tájékozottsággal vállalkoztál, alapítottál és működtettél céget?! Gratulálok!)

Szomorú örökös # 2017.10.27. 17:46

atish82

Atya-gatya! Te komolyan ennyire értesz az általad alapított céghez, mint ahogy leírtad? Eléggé siralmas! De csak szólok, ha követelés van a cég felé, akkor szerintem semmilyen körülmények között nem tudod csak úgy, lazán megszüntetni a céget, meg kell várnod, amíg a hitelezők teszik ezt meg. Akkor ugyanis már nem végelszámolás, hanem felszámolás lesz belőle, amit már az illetékes törvényszék fog elrendelni. Persze természetesen még végelszámolás ügyében is az ügyvédnek is fizetni kell, ráadásul illetéke is van, közzétételi díja is van. Aztán ha felszámolás volt, akkor 5 évig nem lehetsz cégvezető, akár a felelőtlen gazdálkodás miatt mögöttes felelősséget is megállapíthatnak - ez esetben a privát vagyonoddal felelsz a tartozásért, mint cégvezető - és még sorolhatnám a következményeket. Jobbik esetben csakis a törzstőke erejéig felel a cég a tartozásért, hiszen ezért kft.

Szóval a cég megszüntetése nem csak annyiból áll, hogy kitöltünk egy nyomtatványt, oszt annyi. :-)

atish82 # 2017.10.27. 18:41

Állj!!! :) Általànosba kérdeztem,nem irtam,hogy enyém a cég. Pont ezzel a céggel szemben vagyok most a békéltetö testületnél. A keteskedéstöl vettem egz telefont tavaly,mely szavatossági idön belül meghibásodott,a gyártó csere jegyzökönyvet adott,a kereskedés közben megszünt. Viszont van jogutódja,mellyel szemben inditottuk a követelést. Az adószàm ugyanaz,igy követelhetö. És ezért kérdeztem az elöbbieket. Hogy mi a búbànatos faxért nem szünteti meg az adòszàmot,ha mar nincs meg a kereskedése? Illetve ha komolyabbra viszem az ügyet,egy ilyen kft-töl foglalhat e le értéket a javamra a biróság,végrehajtó stb?
Azért bosszant,hogy még él a cégszàm,mert ha már nem létezne,a gyártó kicsetélné nekem. Igy a kereskedésre háritja. Kb 100 ezerröl van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.27. 18:45

Akkor meg végképp rossz a kérdés.

atish82 # 2017.10.27. 19:06

Akkor ezt,hol tegyem fel?

nonolet # 2017.10.27. 22:27

atish82

Amíg van létező cég vagy jogutódja...

Addig azon leverheted a szavatosságot.
Akár van boltja, akár nincs már.

1.
Felszólító levél, határidővel tértivevénnyel
a cég cégjegyzék szerinti székhelyére.
http://www.e-cegjegyzek.hu/

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet.
2.
Fizetési meghagyás kibocsátása a közjegyzőnél.
(5000 Ft-odba lesz, kérd ezt is)

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet.
3.
Két eset lehetséges.

  • nem mond ellent a meghagyásnak a határidőig

ekkor rákültheted a végrehajtót a cégre
(neked kell a díját előlegezni)

  • ellentmond neki

ekkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet

atish82 # 2017.10.28. 04:54

Nonolet

Köszönöm.
Már a békéltetö testületnél van az ügy és elfogadták az email beszélgetés nyomtatványát.
Mivel a kereskedés honlapján csak egy email cim szerepel. A testület már irt nekik levélben is,nekem 22 nap után csak a szokásos sablont küldték,hogy csak 1 év garancia van a termékre,azt elfelejtették,hogy 2014 óta már szavatosság is van
Attól félek,hohy ez a maffia cég már minden vagyonát átiratott stb,mondhatni beleölöm a sok pénzt és nem lesz mit lefoglalni elkobozni. Azért is kérdeztem,hogy egy kft-nek kell e letett vagy bármilyen vagyonnal rendelkeznie ,ha még aktiv a cégszám.
Volt egy másik ugyanilyen ügye is a céggel szemben a testületnek és a meghallgatásokra el se ment a cégvezetö. Levélben dobálgatta,hogy a gyártónak kell rendezni. Az ügy egy év után még folyamatban van. Még a peches helyzet az,hogy 200 km-re lakok a cégtöl.