végelszámolás lezárása


Dr.Attika # 2006.10.13. 18:25

Igazad van. Ez a törvény-hely egyértelmű és ObudaFaunnak ad igazat. Elnézést kérek aggályoskodásaimért. (Sárközy balfaszsága miatt bármilyen végelszámolás meggátolható.) Ilyen törvényi-hely csak és kizárólag ilyen balfék előterjesztő: Sárközy prof. és ilyen nulla kormány alatt jöhet létre.

popsimon # 2006.10.13. 14:53

Miért nem olvassátok el a Ctv. 95. § (4) bek-et?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.10. 16:19

Dr. Attika: „gyurcsányferenceket és bűntársait felmenteni a nemzetnek okozott károkozásuk alól. De megteszi ezt a többi vallás szónélkül.

Index: „a lutheránusok elnök-püspöke volt az egyetlen a hazai nagy egyházak vezetői közül, aki Gyurcsány Ferenc lemondását követelte. http://index.hu/…gyhvsgyf101/

Dr.Attika # 2006.10.10. 16:10

Részemről is. A kérdező olyan "jogi muníciót " kapott, ami alapján ha nem jól dönt csak saját magát hibáztathatja.

ObudaFan # 2006.10.10. 15:11

Biztos igazad van, és egy teljesen új jogszabály általam vallott értelmezéséből egyrészt az én teljes lelkivilágomra, és másrészt egy történelmi egyház teljes hitvallására következtetni lehet. :)
Javaslom inkább a Zsinati Hitvallást, de egyébként részemről a téma lezárva.

Dr.Attika # 2006.10.10. 14:40

ObudaFan!
Nem sztereotípát alkalmaztam, hanem a "nemke" hozzáállásod miértjére kerestem a választ. A nevedet beütöttem a "google"-ba és láttam, hogy komoly evangelikus tisztséget töltesz be és nyilván ilyen az életfelfogásod. Én mikor most billentyűzök még azt sem tudom, hogy az evangelikusok mit gondolnak a világról, de pár perc múlva utánna nézek ennek. Én azt nem értem, hogy ilyen jogilag képzett "koponya" miért nem az építkezés és miért a szkepticizmus pártján áll. Vallási nézeteddel hoztam összefüggésbe, mert hiszem azt, hogy ez behatárol minket. Hozok egy példát: Én mint római-katolikus soha nem fogom a hitetlen, hazug.....gyurcsányferenceket és bűntársait felmenteni a nemzetnek okozott károkozásuk alól. De megteszi ezt a többi vallás szónélkül.( Sajnálatosan főleg a sokat szenvedett zsidóság.)
És hidd el nekem ,ebben a felszámolási dologban nem az általad a törvénybe belemagyarázott aggályra volt szüksége a kérdezőnek, hanem arra hogy "Végelszámoljj nyugodtan."

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.09. 17:04

No most, éppen mert nem ismered őket, csakis sztereotípiát alkalmazhatsz... :)

ObudaFan # 2006.10.09. 16:58

És nem túl okos dolog sztereotípiát alkalmazni egy olyan társadalmi csoportra, amelyről előzőleg bevallod, hogy nem ismered őket. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.06. 22:13

OFF
Nem túl udvarias dolog megismételni azt,
amit valaki már elsőre is sértőnek talált.
ON

Dr.Attika # 2006.10.06. 18:18

ObudaFan!
Nem anyáztam és nem tiportam sárba a lelkiismeretedet. Mindösszesen arra hivatkoztam, hogy az átlag gondolkodás nem "szkeptikus", hanem építő. De ha az evangelikus ember ilyen, akkor azt elfogadva fejet hajtok. Én római katolikus vagyok és az ezzel járó "jegyeket" vállalom.

ObudaFan # 2006.10.02. 17:06

TAlán az anyázást, és az egymás lelkiismereti szabadságának sárbatiprását mellőzzük. :)

Dr.Attika # 2006.09.29. 22:17

Itt fejezzünk be minden jogi "eszmecserét". Te a "mit hogy nem" én a "mit hogy igen" felfogás híve vagyok. Ezen álláspontom igazolására idézek egy közmondást. "Aki tenni akar mindenre talál megoldást, aki nem akar tenni mindenre talál kifogást." Nem ismerem az evangelikusok világnézetét ( ahová Te is tartozol). Lehet, hogy e vallás a szkeptikusságot részesíti előnyben. Én az építésre "szavazok".

ObudaFan # 2006.09.29. 17:57

És akkor mivel magyarázod, hogy még a kényszer-végelszámolást is meghosszabbítja a bíróság, ha per van folyamatban?

Dr.Attika # 2006.09.29. 11:06

ObudaFan! A tételesjog egyáltalán nem támasztja alá, mert az általad hivatkozott jogszabály-hely (2006.évi V.tv. 114.§ (3) b. pont) a per esetében azt rendeli, hogy a végelszámolást az általános szabályok szerint kell lefolytatni. Az általad szintén hivatkozott 112.§ (5) bekezdése pedig azt mondja ki, hogy " a végelszámolást addig nem lehet befejezni, amíg a cégnek olyan ismert követelése vagy tartozása áll fenn , amelyről a vagyonfelosztási javslatban nem rendelkeztek. Ezen tételes jogi normák azt mondják ki és nem többet, hogy hitelezői igényre vonatkozó per esetén nincs egyszerűsítés, hanem az általános szabályok alkalmazandók. Mivel a per nem tartozás így még rendelkezni sem kell a vagyonfelosztási határozatban a követelésről. Tehát nyugodtan be lehet fejezni a végelszámolást az általános szabályok szerint ha per van folyamatban hitelezői igény érvényesítése kapcsán.

ObudaFan # 2006.09.26. 21:40

Azért a tételes jog néhány szabálya alátámasztja - nem véletlen, hogy per esetén jogi személyiség nélküli cég esetén sem lehet egyszerűsített végelszámolást alkalmazni, vagy hogy a kényszer-végelszámolást a per befejezéséig akkor is meghosszabbítja a bíróság, ha azt épp azért rendelték el, mert 3 éven túl folyt. Szerintem ez utóbbi elég egyértelmű. A bizonytalanság meg egy teljesen új kódex hatályba lépésekor szinte természetes (ld. milyen alapvető kérdéseket kellett az LB-nek eldöntenie az új Be-vel kapcsolatban).

Dr.Attika # 2006.09.26. 18:55

Nagyon szívesen. Remélem segítettünk. Várjuk beszámolódat, mert az talán pótolja ObudaFan által hiányolt bírói gyakorlatot. No meg titkon reménykedek, hogy a sikert elősegítettük.

Mandevilla # 2006.09.26. 13:10

Világért sem szeretnék veszekedést szítani!
Igen nőnemű vagyok és köszönöm az elhangzott véleményeket. Ha lezajlott az "ügy" majd beszámolok és tudatom a tényállást.
Köszönöm!

Dr.Attika # 2006.09.26. 11:51

KBS! Ezt én is elismerem. ObudaFan nagyon felkészült jogi kérdésekben és nagyon jó koponya. Nem akarok én összeveszni vele csak az idősebb és tapsztaltabb jogán hozzáállási aspektust javasoltam neki. Mindíg annak a nézőpontjából kell vizsgálni a jogi kérdéseket, aki annak megoldására kér fel. Az ő álláspontját sem a tételes jog, sem a kérdező pozíciója nem támasztja alá. Mindazonáltal továbbra is fenntartom, hogy a kérdezőt nem szabad kétségek közt tartani. Itt pedig ez történt. És ha a nickname sugalhat valamit, akkor szerintem ő nő. Márpedig nőknél ez hatványozottan igaz. Ugye nem kell nektek bizonyítaom, hogy ők mennyire érzékenyek a biztosra, vagy bizonytalanra.

ObudaFan # 2006.09.26. 10:12

Ez derék álláspont Attika, akkor további kekeckedés helyett a csempészetes-vámorgazdaságos cikket küldd el légyszi Wordben az e-mailemre, mert ez a jogifórumos pdf nyomtathatatlan. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 22:21

Nem feladatom ObudaFant megvédeni - szükség sincs rá - de ő az egyik legfelkészültebb, legsegítőkészebb és leggondosabban válaszolgató szakember ezen a fórumon.
Egy jogkérdésben elfoglalt ellentétes állásponton egyébként nagyon nagy kár lenne összeveszni.

Dr.Attika # 2006.09.25. 20:06

Kekec nem épít csak rombol.

Dr.Attika # 2006.09.25. 16:35

Honnan? Ismeret, másfél évtizednyi rutin e témakörben , szubszumálási képesség és konstruktivitás. Nomeg élettapasztalat. Mandevilla! Ez fórum és nem jogi tanács. De jogi tanács esetében is dönteni Neked kell.

ObudaFan # 2006.09.25. 15:47

Azért is érthetetlen ez a nagy magabiztosság, mert egyelőre az új szabályoknak nem igazán létezik felsőbb bíróságtól semmiféle értelmezése.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 13:06

Itt nem az igazságról van szó - nem folyik bizonyítás - hanem a jogilag helyes álláspontról. A legegyszerűbb, ha megkérdezed az illetékes cégbíróságot. Esetleg bejelented a végelszámolás megkezdését, aztán megpróbálod lezárni folyamatban lévő per mellett. Azonnal ki fog derülni, ki értelmezte helyesen a törvényt.

Mandevilla # 2006.09.25. 12:44

Nem menekültem el, de tényleg nem lettem okosabb, ugyanis egymásnak ellentmondó véleményeket kaptam. Honnan lehet megtudni hogy mi az igazság?????