Bt kültag kiválás


edinaz # 2009.09.16. 12:42

Igen, a hagyatéki végzés csak akkor válik jogerőssé, ha azt a gyámügy is jóváhagyja.
Ha a gyámhatóság bólint a dologra, akkor lehetséges, hogy kiskorú (17éves)legyen a kültag?

Még egy kérdés: Bt-ben a tulajdonjog együtt jár a tagsági jogviszonnyal? Csak az lehet tulaj, aki kültag v. beltag?

köszönöm,

edina

ObudaFan # 2009.09.16. 12:47

Kültag lehet.
Egy bt-nek nem tulajdonosai, hanem tagjai vannak. A tag pedig vagy beltag, vagy kültag.

ObudaFan # 2009.09.16. 12:48

Kültag lehet.
Egy bt-nek nem tulajdonosai, hanem tagjai vannak. A tag pedig vagy beltag, vagy kültag.

fandha # 2009.10.20. 13:59

Üdv mindenkinek!

Én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az egyik ismerősöm kültag egy Bt.-nél, ki szeretne lépni, mert megromlott a kapcsolat közöttük. A beltag meg fenyegette az ismerősömet, hogy ha kilép, akkor az összes költséget ráveri. Mik lehetnek ezek a költségek és mivel a társaság veszteséges évek óta, akkor mennyit kaphat vissza (300 ezer Forintot vitt be)?

Válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.10.20. 14:14

Semmilyen költséget.
A bt-nek a felmondás hatályosulásakori saját tőkéjének a ráeső részére tarthat igényt, ami lehet, hogy 0.

fandha # 2009.10.20. 14:47

Köszönöm a választ.

kippkopp # 2009.10.20. 15:03

Sziasztok!
Olvastam az egyik válaszban, hogy a Bt kültagja "általában" a betéti tőkéjével vállal felelősséget. Mit jelent az általában? Mik a kivételek?
Ha a kültag kilép, visszamenőleg terhelheti-e őt valamilyen felelősség? Arra gondolok, hogyha később kiderülne, hogy abban az időszakban, amíg még ő kültag volt, tartozás vagy veszteség halmozódik fel, felelősségre vonhatják-e a volt-kültagot?
Köszönöm előre is a választ!

ObudaFan # 2009.10.20. 18:33

Ha éppen nem volt beltagja a bt-nek, és így az üzletvezető a kültag volt, akkor felel beltag módjára.

kippkopp # 2009.10.21. 12:09

Köszönöm!
Ez jó hír számomra, ez az eset nem áll fenn.
Zs

ObudaFan # 2009.10.22. 13:17

Nincs mit.

Fecó6 # 2009.11.08. 14:14

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban: Ha én egy Bt. kültagja vagyok, de már a bt. nem tart el engem, és ki szeretnék lépni, ezt megtehetem-e úgy hogy utánna alkalmi munkavállalói kiskönyvvel néha dolgoznék ennél a bt.-nél. Tehát, van-e valamilyen jogi, törvényi akadálya hogy egy volt bt. kültag, alkalmi mv. kiskönnyvel dolgozzon a volt bt.-ben?

Segítségeteket előre is Köszönöm: Rferi

fuji # 2009.11.17. 10:58

Kedves Fórumozók!

A következő problémára keresek választ. Az apám egy bt kültagja, ki akart lépni a bt-ből, mivel a beltag adósságot halmozott fel. A bt-nek címzett felszámolási határozatra válaszlevelet küldött a felszámoló biztosnak, ami tartalmazta a kilépési nyilatkozatot. (A levelet a beltag is megkapta.) Mivel válasz nem jött sehonnan, mivel bizonyítható, hogy az apám már nem tagja a bt-nek? A társaságtól megváló taggal felszámolás ellenére is kötelesek a bt tagjai elszámolni? Kültagként milyen esetben kell fizetnie a tartozásokért és mennyit(a vagyoni betétje 70 e FT)?

ObudaFan # 2009.11.17. 11:13

Tértivevénnyel kellett volna a felmondást feladni, és akkor most bizonyítható lenne. Ha legalább ajánlott levél volt, akkor a posta még utána tud nézni. Felszámolás alatt álló bt esetén is el kell persze számolni vele, de hát ebben az esetben nagy valószínűséggel pont 0 forintot fog kapni. Kültagként, ha a vagyoni hozzájárulását befizette, akkor nem felel a tartozásokért.

fuji # 2009.11.17. 11:44

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2009.11.17. 14:36

Nincs mit.

bboris # 2009.12.11. 15:32

"Ha éppen nem volt beltagja a bt-nek, és így az üzletvezető a kültag volt, akkor felel beltag módjára."

Ezzel nem értek egyet, a korlátlan felelősség a beltagi státuszhoz, nem az üzletvezetéshez kapcsolódik. Ebben az esetben a kültag kültag marad, tehát felelőssége sem változik.

Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.11. 22:13

Csatlakozom.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.12. 07:31

Ha éppen nem volt beltagja a bt-nek

Ezen van a hangsúly.

A kérdező kivételes esetet kérdezett. Ez pont egy kivételes eset, mert ameddig nincs beltagja a Bt-nek, addig a kültag kap felhatalmazást a cégvezetésre.

Angers # 2009.12.29. 21:04

Kedves Szakértők!

Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni:

Egy Bt. beltagja Anyósom, kültagja Férjem, 50%-50%-ban. Ez a tulajdonosi viszony éveken keresztül állt fenn.
Anyósom nyugdíjba ment, s hogy ne fizessen maga után, a két fél helyett cserélt, azért férjem lett a beltag, Anyósom a kültag.
Könyvelőt váltott a cég s kiderült, hogy a Bt.-be befolyt pénzt, Anyósom magáncélra használta anélkül, hogy adózott volna utána.
Szóval elég nehéz volt rendbe szedni a dolgokat.
A Férjem és Anyósom között megromlott a viszony. A korábbi évek könyvelését Anyósom nem hajlandó átadni.

Amennyiben ellenőrzést kapunk, s azokban az években találnak hibát, mikor Anyósom volt a beltag, akkor hivatkozhatunk-e arra, hogy az akkori beltagot terheli a büntetés?
Ebben az esetben a büntetést a cégnek kell kifizetni s Anyósomtól polgári peres úton kell behajtani az összeget?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: Angers

ObudaFan # 2009.12.30. 11:38

A cégnek kell befizetnie, és anyósodtól polgári peres úton hajtható be. Ha a társasági szerződés nem zárta ki kifejezetten az új beltag felelőségét a korábbi tartozásokért, akkor ha sem a cég, sem anyósod nem fizet, akkor férjedtől is behajtható, aki ez esetben szintén anyósodtól hajthatja be.

Angers # 2010.01.01. 13:27

Köszönöm válaszod ObudaFan!

Üdv: Angers

ObudaFan # 2010.01.01. 14:56

Nincs mit.

RókaJo # 2010.01.03. 19:33

Kedves Szakértők!

A feleségem egy ismerősével korábban (több mint tíz éve) BT-t alapított, amelynek én is az egyik kültagja lettem.

Most már több éve külön élünk, de még nem váltunk el.
Kérdéseim:
Milyen jogaim vannak kültagként?
Kellett volna kapnom beszámolót a cég helyzetéről pl. évente?
Kellett volna kapnom valamilyen jövedelmet, ha nyereséget vettek fel?
Milyen formában, hogy jelenthetem be, hogy nem kívánok tovább kültag lenni?

Köszönettel: RokaJo

ObudaFan # 2010.01.03. 19:46

Milyen jogaim vannak kültagként?

A társasági szerződés szerinti szavazati jogod van, kérheted az üzletvezetőt, hogy világosítson fel a társaság ügyeivel kapcsolatban, stb.

Kellett volna kapnom beszámolót a cég helyzetéről pl. évente?

Meghívót tagok gyűlésére, ahol a beszámolót kell(ett volna) elfogadni, azt kellett volna kapnod.

Kellett volna kapnom valamilyen jövedelmet, ha nyereséget vettek fel?

Ha volt osztalékfizetés, akkor igen.

Milyen formában, hogy jelenthetem be, hogy nem kívánok tovább kültag lenni?

Rendes felmondással 30 napra felmondhatod a társasági szerződést.

assa # 2010.04.23. 16:14

Segítséget szeretnék kérni a következő problémára.
Egy jól menő Bt vezetője vagyok. A Bt kültagja kilép a társaságból és az eddig közös ügyfeleinket ráveszi hogy a Bt - vel kötött szerződéseket az ő új cégével kössék meg. Ezt valószínűleg már régóta tervezte, mivel az ügyfelek nagy részével főleg ő tartotta a kapcsolatot, és így át tudja venni a cég ügyfélkörének ezt a részét. Milyen jogi lehetőség van az ügyfelek megosztására, vagy megvédésére? A cégen belüli elszámolás még nem történt meg vele.