Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.31. 10:48

Miféle árverés? És miből lenne probléma? Abból, hogy a cég a tulajdonos vagy abból, hogy kényszertörlést rendeltek el?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.31. 10:49

Linebacker, ez nem jogi kérdés.

Grave7 # 2018.01.31. 10:58

@Linebacker: Igen, ha a pénzintézet ad hitelt és a végrehajtó által adott határidőben megtörténik a vételár befizetése.

.
@tatabanyai: Ez nem jelent problémát - ha felszámolás alá kerülne a cég, az már inkább.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.31. 11:17

Ha kényszertörlés alatt áll, és ingatlanvagyona van, akkor a felszámolás elkerülhetetlen.

tatabanyai # 2018.01.31. 16:11

Köszönöm.

nonolet # 2018.01.31. 17:05

KBS

Szerintem, nem elkerülhetetlen...

Lehet az a 2. vagy a 3. eset is.
(lásd alább)

- -

A céggel szembeni bejelentések tartalmától és a cég vagyoni helyzetétől függően a
kényszertörlési eljárásban a cégbíróság alábbi döntéseket hozza:

1.
Ha a céggel szemben követelés bejelentésére nem került sor, valamint a cég vagyonával
kapcsolatos információ nem érkezett, a cégbíróság (eltiltás mellőzése mellett) a céget törli a
cégjegyzékből.

2.
Ha a céggel szemben

  • követelés bejelentésére nem került sor!!!,

    a cégbíróság azonban megállapította, hogy

  • a cég fellelhető vagyonnal rendelkezik!!!!,

a cégbíróság (eltiltás mellőzése mellett) a céget törli a cégjegyzékből és rendelkezik a vagyonnak a tagok közötti felosztásáról a Cstv. 61. §-ában foglaltak alkalmazásával.

Amennyiben azonban a cég fellelhető vagyonának
tulajdonjogával összefüggésben kétség merül fel,
azt úgy kell tekinteni, mintha a céggel szemben
követelés bejelentésére került volna sor.

A cégbíróság által a felosztott cégvagyon után keletkező adófizetési kötelezettség bevallására és
megfizetésére az abból részesedő magánszemély kötelezett.

3.
Ha a céggel szemben

  • követelés bejelentésére kerül sor,

    azonban a bejelentések és vagyonfelmérés alapján

  • a cég vagyontalan vagy a vagyona előreláthatóan

    nem fedezi!!! a várható felszámolási költségeket,

a cégbíróság rendelkezik eltiltásról és a céget törli a
cégjegyzékből.

4.
Amennyiben a céggel

  • szemben követelés bejelentésére került sor,

és a bejelentések és vagyonfelmérés alapján a cégbíróság megállapítja, hogy
a.) a cég vagyona előreláthatóan fedezi a várható felszámolási költségeket, vagy
b.) a cégnek valószínűsíthetően fedezetelvonó ügylet miatt jelentősen csökkent vagy
nincs vagyona,
a cégbíróság kényszertörlési eljárást megszünteti, és kezdeményezi a cég ellen felszámolási
eljárás megindítását

Amely esetekben a cégbíróság nem felszámolási eljárás megindítását kezdeményezi, ott a cég
törlésére kerül tehát sor.
A törlő végzést a cégbíróság a Cégközlönyben közzéteszi, a végzés ellen
a megjelenésétől számított tizenöt napon belül fellebbezésnek van helye, a határidő
elmulasztása miatt azonban igazolási kérelem nem terjeszthető elő.

wers # 2018.02.01. 07:03

Megint segíttségeteket kérem.
Tájékoztatást kaptam a végrehajtótól az adós tulajdonában lévő ingatlanokró. Semmi más, mint xtelepülés külterület, vagy belterület, helyrazi szám, ami nekem nem sokat árul el. A harmadik oszlop "tulajdonhányad" minden ingatlannál - egy vonal. Ez mit jelent?
Nyilatkoznom kell, melyik ingatlan(ok)ra kérem a végrehajtási jog bejegyzését. Fizetni ingatlanonként kell. Honnan tudom meg, melyik helyrajzi szám melyik ingatlan? Önkormányzat? Földhivatal? Ezért ismét fizetni kell? Mikor tudom meg az ingatlanok becsértékét? Csak akkor, ha már bejegyezték a végrehajtási jogot?
Ha most nem kérem mind a nyolcra, mondjuk kettőre, és azokból nem elegek a fennálló adósságra, később kérhetem másikakra is? Meddig?

Immaculata # 2018.02.01. 07:44

Nyilatkoznod kell, melyikre kéred.
A belterületi ingatlanokra, a lakóházakra kérd a végrehajtást. Fizetni ingatlanonként kell.

Később is kérheted a többire, ha még az adós tulajdonában van.

Ha bemész a földhivatalba, ingyenesen betekinthetsz a tulajdoni lapokba.

gerbera317 # 2018.02.01. 07:54

Telefon a végrehajtónak
- ingatlan területe?
- művelési ága?
- adós tulajdoni hányada?
- adós tul.hányadán van-e más terhelés, különösen jelzálogjog?
- ismert-e a becsértéke, és ha igen, mennyi?
Értéketelen vagy eladhatatlan, vagy aránytalanul kis tulajdoni hányadú ingatlanra nem érdemes 6600 forintot költeni.
Ha telefonon ezeket nem közlik (mondjuk, ahhoz igencsak fafejűnek kell lenni, de ilyen is létezik), akkor kérni kell, hogy írásban tájékoztassanak a fentiekről.

wers # 2018.02.01. 07:55

Köszönöm.
Ha bemegyek a földhivatalba, és választok a betekintés után, hogy melyik ingatlanra kérem, egyből kérhetem a bejegyzést és fizethetek, vagy előbb nyilatkozom a végrehajtónak, és ők keresik a földhivatalt? Akik persze utána keresni fognak, hogy fizessek.

wers # 2018.02.01. 07:57

Köszönöm gerbera317, akkor előbb a végrehajtót keresem.

nonolet # 2018.02.01. 07:57

wers

ügyfélkapu és földhivatal-online

Havonta 20 ingatlanról az I.rész ingyenes

Évente 2 ingatlanról a Tulajdoni lap ingyenes
A többi 1000 Ft/darab (nem hiteles változatban)

Immaculata # 2018.02.01. 08:07

Végrehajtó jogosult végrehajtási záradékot tetetni a tulajdoni lapra.

tatabanyai # 2018.02.01. 10:47

Nonolet: alapos es latom kepben van. Koszonom. Elolvastam ezeket a rendelkezeseket. No, felmerult egy kerdes ismet.

Amennyiben a cegnek van lakoingatlana, melyen van jelzalogjog, de a jelzalogjogosult nem jelentette be az igenyet x napon belul, abban az esetben bukik mindent?

A ceg elen kenyszertorlesi eljaras van 2016.06. Ota.

wers # 2018.02.01. 13:28

Mégegyszer köszi mindenkinek. Nagynehezen sokerült telefonon a végrehajtói irodát elérni. Nem ellenkezdtek, de az írásos tájékoztatásnál maradtunk, mivel nyolc ingatlanról van szó. Telefonon kicsit hosszú lenne.
Az ingatlanok helyét a polgármesteri hivatal falára kihelyezett bazi nagy térképen megtalálom.

Meli2018 # 2018.02.03. 09:58

Segítségre lenne szükségem.
2 éve végrehajtást kértek két tartozásomra. Akkor inkasszó került a bankszámlámra, a fizetésemre letiltás, illetve bejegyzés az ingatlanom tulajdoni lapjára.
Miután megtörtént a végrehajtás, megegyeztem a bankkal részletfizetésben, viszont mivel a végrehajtásnak is van költsége, azt is fizetem részletekben.
Az inkasszó lekerült a számlámról, a letiltás is feloldásra került.
Most el szeretnénk adni az ingatlant és feltűnt, hogy a tulajdoni lapon még mindig rajta van a végrehajtó bejegyzése.
Kérdésem az lenne, ha megállapodok a bankkal részletfizetésben és fizetem is, nem kellene h lekerüljön a tulajdoni lapról a bejegyzés (mivel már nem a végrehajtónak hanem a banknak fizetek) vagy ez addig rajta marad, míg ki nem egyenlítem a teljes tartozást?

Köszönöm előre is a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.03. 12:22

A szünetelés annyit tesz, a végrehajtó nem végez további cselekményeket. De a korábbi foglalás hatálya fennmarad. (Lásd be, elég olcsó trükk lenne kifizetni a tartozás 10%-át, vállalni egy évi részletfizetést, aztán a végrehajtási jogtól mentesített ingatlant szabad kézből eladni, és utánam a vízözön.)
A végrehajtási eljárásban is kérheted hogy a végrehajtó a vevődnek árverésen kívül adja el az ingatlant. Az is lehet, hogy nem kell hozzá a hitelező hozzájárulása.

Meli2018 # 2018.02.03. 15:39

Akkor egyetlen megoldás, a teljes tartozás egy összegben való visszafizetése?

gerbera317 # 2018.02.03. 16:06

Jó reggelt.

drbjozsef # 2018.02.03. 16:28

Meli,

ha el akarjátok adni az ingatlant, akkor csakis.

Vadsuhanc # 2018.02.04. 15:11

Tisztelt Fórumozók!

Egyetemleges adósokról van szó. A végrehajtás költségeit is egyetemlegesen kéri a végrehajtó.

Az egyik adós ellen a végrehajtási záradékot törlik. Az ellene indult végrehajtás költségeit ( közjegyzői díj, felmondás költsége, végrehajtás elrendelésekor befizetett költségek ) a másik - egyetemleges adósnak be kell-e fizetnie, kérheti-e a végrehajtást kérőt, hogy ezen költségekkel csökkentse a követelését ?

gerbera317 # 2018.02.04. 15:20

Visszavont / törölt vh-okirat esetén mindenki bukja, amit addig kifizetett, és nyeri, ami addig befolyt hozzá. Hacsak a visszavonó / törlő határozat másként nem rendelkezik. De nem szokott rendelkezni.

Meli2018 # 2018.02.04. 15:53

Kovács_Béla_Sándor és drbjozsef:
Van a között különbség, hogy a bankkal vagy a végrehajtóval állapodok meg?

gerbera317 # 2018.02.04. 16:01

Én nem vagyok ugyan kbs, de egyébként van különbség. A legfontosabb az, hogy a végrehajtóval nem lehet megállapodni.

Meli2018 # 2018.02.04. 16:10

Ezért is vagyok tanácstalan, mert a bankkal kötöttem meg a szerződést.
Ők kiadták a végrehajtónak, de közben még egyszer megkeresett a bank, hogy tudom velük rendezni és felajánlottak részletfizetést.
Be kellett fizetnem az első két részletet, utána megkaptam a banktól a szerződést és ezzel mentem a végrehajtóhoz.
Tehát a bank a végrehajtó tudta nélkül kötött velem szerződést, miközben már a végrehajtást is véghez vitték. És ezért lett az inkasszó és fizetésletiltás is megszüntetve.