Végrehajtási jogi fórum


moandras # 2018.01.28. 14:55

Melyik oldalon vagyok érdekelt? Házat vásárolnék. Gondoltam árverésen próbálkozok, hiszen ÁLLÍTÓLAG piaci ár alatt lehet hozzájutni ott az ingatlanokhoz. Ki is néztem egyet, amit már régóta hirdette. A házra több érdeklődő is volt, de mindenki visszalépett, mert úgy is drága volt. A következő árverés lett volna az ötödik, elvileg akkor 50%-os áron meg lehetett volna vásárolni, ami azt mondom, hogy reális ár lett volna a házért. (igaz NEM piaci ár alatt, de reális) Erre pont előtte felvitték 100%-ra az árát, ami irreális érték, túl lett becsülve, egyértelmű.
A kérdésem pedig az,amit az előbb is kérdeztem...Kinek és miért jó ez?
1, A vevőt megtévesztik a reklámokkal, hogy árverésen megéri házat venni...Holott a nagy túrót éri meg!
2, A bentlakó kényelmesen, nyugodtan éldegél továbbra is bent, hiszen meg van nyugodva, hogy nem viszik el feje fölül a házat.
3, Miért fizeti más ember akkor becsületesen a hitelét?

gerbera317 # 2018.01.28. 16:11

Ennek a 100 százalékos szarságnak a törvénybe iktatása nem szakmai döntés volt, hanem politikai. Mint az összes többi, nem fizető adóst védő intézkedés is. Semmibe véve a lakáshitelüket rendesen fizető hitelesek igazság- és jogérzékét.
Ennek megfelelően a kérdésed nem szakmai fórumra való. Keresd fel az országgyűlési képviselődet, kérdezd őt, nála tegyél javaslatot a megoldásra.

nonolet # 2018.01.28. 16:41

Egyébként mi ez a 100% téma...?

gerbera317 # 2018.01.29. 07:23

Vht. 147. § (3)

wers # 2018.01.29. 08:02

főként, ha megállapított becsérték irreálisan magas

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.29. 08:38

Nem azért mondom, de a korábbiakhoz képest valósággal meglódult az ingatlanpiac ezen a téren is. Székesfehérváron az 1/1, beköltözhető ingatlanra futó árverések majd mindegyikén van licit. Egy nemrég befejeződöttben a legkisebb érvényes ajánlat ötszörösén kelt el az egyik. (Vagyis a becsérték két és fél szeresén.)

2345678 # 2018.01.29. 10:08

Szeretném megkérdezni,hogy a Jegyzőkönyv aláírása előtt szabab-e átutalni a 90%-ot ? Nem akarnék 2x menni a végrehajtóhoz a nagy távolság miatt hanem a Jegyzőkönyv aláírásakor már szeretném elhozni az ingóságot.Vagy hogy lehet ezt megoldani,mert készpénzben nem lehet fizetni .
Tisztelettel !

wers # 2018.01.29. 10:10

Akkor csak az én adósomnak van ekkora szerencséje? Főként ilyen türelmes hitelezővel. Némiképp hátast dobtam a becsértéktől.

wers # 2018.01.29. 10:11

A lentit Bélának szántam. Bocs.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.29. 10:18

Fehérvári ingatlana van? Mert a környékbeliek annyira nem kapósak. (Pláne frissen megállapított becsérték 100%-án.)

wers # 2018.01.29. 11:09

Béla! Nem Fehérvár. Még mindíg az az ügy, ahol az adósom előtted írta alá, hogy tartozik. Ennél jobb szokott lenni a memóriád ;) bár tényleg te állítottad magadról, hogy öregszel :))))) ha nem hatagszol, nem tudok egyet érteni.

Grave7 # 2018.01.29. 11:29

@2345678: Ingóság vételárát azonnal ki kell fizetned az árverési jegyzőkönyv aláírásakor, egyébként elveszted az előleget.
A leírtak alapján az jó megoldás, hogy előre átutalod/befizeted a végrehajtó számlájára - persze közleményben az árverezői felhasználóneved és az ügyszám szerepeljen.

.
1994. évi LIII. törvény 132/G. § (3) A végrehajtó az árverés befejezését követően felhívja az árverési vevőt, hogy az árverési jegyzőkönyv aláírása és a vételár kifizetése céljából a végrehajtó irodájában vagy az ingóság tárolási helyén a megadott időpontban jelenjen meg; ha ezt elmulasztja, előlegét elveszti. A jegyzőkönyv aláírását és a vételár kifizetését követően a végrehajtó átadja az ingóságot az árverési vevőnek. Az árverési vevő letétbe helyezett előlegét be kell számítani a vételárba.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.29. 12:12

Kedves wers, arra emlékszem. De hogy van-e fehérvári ingatlanja, azt nem is tudtam soha. A bejegyzésemben viszont kifejezetten Székesfehérvárt írtam.

2345678 # 2018.01.29. 12:27

Köszönöm Grave 7-nek a segítséget !

wers # 2018.01.29. 12:58

:) Béla, gyanítottam, hogy emlekszel, de nem tudtam ellenállni, hogy emlékeztesselek az "öregszem" kijelentésedre.
Na de mókát félre. Az adósnak több ingatlana is van, szerintem lakó is. Ha jól értem a törvényt, a 100% akkor védi, ha csak egy van. Egyébként a környékbeli ingatlan értékesítések kb. duplájára sikerült becsülni. Ez a tipikus 80-as éves nem kicsiny háza, korszerűtlen falazat, hőszigetetlen nyílászárók, vakolat. Fűtse ki aki akarja.
Legbosszantóbb, hogy tütelmem alatt egy csomó mindent értékesített, de nekem nem fizetett. Az értékesített nem óccsó gépei árából pl. vett egy lovat. Akár be is számolhatnám. Már csak egy ló hiányzik az életemből :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.29. 13:35

Szó sincs 100%-ról! Nem vagy te pénzintézet.
A bejelentett lakóhelyéül szolgáló ingatlanra a becsérték 70%-án lehet érvényes ajánlatot tenni, a többire 50%-on.

Immaculata # 2018.01.29. 13:39

Igen, azt mondják, hogy Budapesthez legközelebb eső legélhetőbb város Székesfehérvár.

gerbera317 # 2018.01.29. 13:48

A 100%-os minimálár együttes feltételei: 1) az árvrési hirdetményen feltüntetett követeléseknek legalább egyike fogyasztóval kötött szerződésen alapuljon, 2) az adósnak ez legyen az egyetlen lakóingatlana, 3) lakóhelye ebben legyen, 4) és az árvrési hirdetményen feltüntetett végrehajtások legkorábbikának megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt legyen.
A 70%-os minimálár együttes feltételei: ugyanez, de az 1) pont nélkül.
Fontos, hogy az ingatlan lakóingatlan legyen.

wers # 2018.01.29. 13:50

Hmmm... tudtam hogy nekem ez a végrehajtás bizé nem megy. De talán mert nem is szeretem. Köszi Béla. Még lenne pár száz kérdésem, de nem sürgős.
Immaculata, szerinted Budapest élhető :))? Na jó, én is öregszem.

wers # 2018.01.29. 13:53

Köszönöm gerbera317 neked is.

Immaculata # 2018.01.29. 14:01

Wers!

Ha valaki öregnek vallja magát, akkor a benső állapotát írja le.
Ha ezt egy pasi mondja, légy tapintatos. :)

wers # 2018.01.30. 13:28

:)) ezt megígérhetem Immaculata!
De pontosítok - a jegyzőkönyv kedvéért - az "öregszem" nem egyenlő az "öregnek érzem magam"-mal ;) Az újszülött is öregszik napról napra.

Immaculata # 2018.01.31. 08:18

Hogy hívják a vén, gyengén látó indiánt?

Linebacker # 2018.01.31. 09:36

Kedves Fórumozók!

Szerintetek végrehajtás alatt lévő (akár árverezés alatt álló,vagy árverezés alatt nem álló) ingatlant lakáshitelből meg lehet vásárolni?
Nem szokványos megoldás is szóba jöhet.

Köszönöm.

tatabanyai # 2018.01.31. 10:05

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van egy cég tulajdonában egy lakás. A cég kényszertörlés alatt van. Egy árverés esetén, lehet ebből valami probléma?