Hiteltartozás


pazs # 2010.06.16. 14:40

Aztán bankszámlád van-e? Mert akkor azt inkasszózhatják teljes egészében. Egyébként jól tudod, a fizetésed 33%-a a maximum, ezen fog osztozni az összes hiteleződ.

efi99 # 2010.06.16. 16:18

Ez tök jó.
Akkor felveszek hiteleket, amiknek a törlesztője pl havi 80 lenne, aztán havi 120 mellett nem fizetem, majd azon röhögök, hogy csak 40-esével vonják és így feleakkora törlesztőrészletet csináltam magamnak.

végrehajtó1 # 2010.06.16. 17:40

Ha pl 3 felé tartozom, mert mind a 3 hitelem megbukik 3 különböző banknál, akkor 3 bank is osztozhat a fizetésemen?

igen a fizu 50%-áig letílthatják a tartozást

catalin # 2010.06.17. 07:54

Sziasztok
a hitelemért én vagyok egy személyben a felelős igaz? Úgy értem a családból bárki, testvér, szülök e miatt nem kerülhetnek bajba, az ő vagyonuk nem terhelhető, igaz? Főleg akkor, ha nincs velük közös vagyon, mert nyilván gondolomha lenne, akkor az úszna el!

Köszönöm

kovacsz # 2010.06.17. 08:15

Esetleg nem kezes, vagy adóstárs valemelyikük, nincs tulajdonrészük jelzáloggal terhelt ingatlanban?

catalin # 2010.06.17. 09:56

nem kezes, nem adóstárs, ezt a "jelzáloggal terhelt ingatlan"-t nem értem,
nincs a nevükön ilyen, de ha lenne, az akkor sem kapcsolkódik a hiteleimhez, nem? A hitelt én vettem fel, az én nevemre. Viszont nekem nincs semmim, csak a fix jövedelmem, ami veszélyeztetve lehet.
Ha a családom bármely más tagjának lenne akármilyen más hitele pl sima lakáshitel vagy bármi, akkor az mennyiben befolyásolná az én esetem? egyáltalán befolyásolná?
Köszönöm

ingatlanok # 2010.06.17. 12:27

Sziasztok!
Ha a kezes egyéni vállalkozó, akkor a jövedelméből hogy lehet letiltani?

monalisa1 # 2010.06.17. 17:53

catalin

Az a tartozás téged terhel - egálig. Ha esetleg idejekorán meghalnál (...) mint negatív örökség a szüleid visszautasíthatják, azt követően hasonlóan a testvéred is.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.06.17. 17:55

ingatlanok

A bankszámlájára kell bírósági végrehajtóval levonást eszközöltetni.

"Mona"
laikus hozzászóló

Pysti # 2010.06.19. 14:14

Nem az én tartozásom, csak megkértek.
Követelheti-e a hitelintézet a tartozás "pirosˇcsekken történő befizetését, valamint azt, hogy a teljes kapott(28500Ft-ot) fizesse be. Egyébként ez az összes jövedelme.

végrehajtó1 # 2010.06.19. 14:23

Követelni bármit követelhet még a fele királyságodat is.

De hogy szót is fogadsz az már a te dolgod.:)

illusion # 2010.07.05. 21:03

Sziasztok,

Egy kerdessel szeretnek hozzatok fordulni.
4 eve torlesztem a diakhitelt.. 2 honap mulva kulfoldre koltozom... nem akarok a kozeljovoben visszajonni, csak latogatoba.. azt szeretnem megtudni, hogy ha sem ingosag sem ingatlan nincs a nevemen Magyarorszagon ill. olyan orszagba koltozom, ami nem tagja az Europai Unionak akkor mennyi ido mulva evul el a tartozasom? Be tudjak hajtani rajtam a tartozast igy is?
Az, hogy BAR listara kerulok, nem problema...
Valaszotokat elore is koszonom!
Udv.

s.h.

végrehajtó1 # 2010.07.06. 06:29

5 év +6 hónap ,ert megpróbálják behajtani.

illusion # 2010.07.06. 13:31

Koszonom szepen a valaszt... 5+fel ev... annyi ideig tuti, hogy nem megyek haza..
Egyebkent jo volt a fizetesem igy nagy osszeggel torlesztettem... 25ezerrel havonta.. de nem, hogy csokkent volna, nott a tartozasom... emellett allando erteknapos megbizassal utaltam 4evig a reszleteket 1-i hataridovel es mindig volt elegendo fedezet a szamlamon... ev vegen a toketartozasrol es kesedelmi kamatrol is kaptam levelet.. 15ezer kesedelmi kamatot szamoltak fel, ennek ellenere... irtam levelet, amiben rakerdeztem, hogy miert kell fizetnem kamatot, ha mindig idoben utaltam?! A bank annyit irt vissza, hogy 4 nappal a hatarido elottre kell beallitani az utalasokat az unnepek miatt.. a hatarido 5-e.. 1-e es 5-e kozott 4 nap van...
A diakhitel kozpont szora sem meltatott.. mindenaron egy egyenlegkozlot akart kuldeni... holott azzal tisztaban voltam...
A csaladomon nem tudjak behajtani ugye? Engem utol tudnak erni valahogy? Mire szamitsak?
Koszonom szepen elore is...
Udv.

s.h.

kadaj01 # 2010.07.06. 14:17

Nem fogják engedni elévülni, ebben biztos lehetsz. Ha majd sok sok év múlva hazatérsz, kellemes meglepetésben lesz részed, jó pár millióra fog nőni. Mellesleg iszonyat primitív a gondolkozásod, hozzáállásod.

bigdady # 2010.07.06. 14:58

Utol fognak érni előbb vagy utóbb

illusion # 2010.07.06. 16:10

Lehet, hogy primitiv a hozzaallasom.. csak tudod... eleg erdekes, hogy mar a felvett osszeg ketszeresevel tartozom, annak ellenere, hogy 4 eve fizetem.. (kamat nelkul a felvett osszeg mar visszafizetesre kerult volna...)
.. es akkor most meg a kesedelmi kamatot is ramtettek..

végrehajtó1 # 2010.07.06. 16:26

Ne foglalkozz senkivel.Elévül.Olyan nincs hogy nem hagyják elévülni, mert ez nem a Vht. hanem az ART alapján évül el.

illusion # 2010.07.06. 16:31

Koszonom szepen a valaszt Vegrehajto..
Tovabbi kellemes estet kivanok neked!
udv.
s.h.

segítségetkérek # 2010.07.13. 16:40

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
Ma kaptam egy levelet az APEHTÓL, hogy több százezres tartozásom van diákhitel tartozás miatt. A fele a tőketartozás, a másik része a késedelmi kamat.
Soha egyetlen egyszer sem kaptam semmiféle levelet a tartozással kapcsolatban. Lehetséges, hogy most így egyszer csak kiküldik a levelet, és fizetésre köteleznek?
2002-ben vettem fel, és ha jól tudom, 5,5 év után elévül, de a levelet az APEH küldte, és ő is intézkedik az ügyben. Ilyenkor mit tehetek?

Előre is köszönöm

nandy # 2010.07.13. 16:50
  1. Hát most kaptál levelet. A késedelmi kamat pedig miért ne lenne jogos, hisz végig tudtad, hogy tartozol?
  2. Az elévülésnél nem a kölcsön felvételének időpontja számít, hanem a visszafizetés esedékessége. Az pedig szerintem még bőven benne van az 5 évben.
segítségetkérek # 2010.07.13. 16:56

Igen, hülye voltam, mert amikor elkezdtem dolgozni vártam a levelet, hogy kérjék fizessem. Nem küldtek semmit sem. Úgy gondoltam akkor, hogy jaj de jó, nem kell fizetni(persze most már tudom, hogy ez nem így van). Csak azt nem értem, hogy miért nem kaptam egy levelet sem? Ilyenkor nem kellene tájékoztatnia a Diákhitel központnak valamiről? Akár a hitel összegéről, törlesztéséről, időtartamáról?
Fél évig vettem igénybe 2002-ben, havi 20.000-ret.

És akkor mikortól számít az 5,5 év? Mert minden 2002-ben történt a felvétel is, és végülis csak fél évet vettem igénybe.Akkor gondolom hiába bármi be kell fizetnem az Apehnak. Egy összegben kellene, ugye lehet kérni részletfizetést akkor?

végrehajtó1 # 2010.07.13. 21:40

A diákhitel központ elöször írásban tértisen felmondta veled a szerződést.Ebből te is kaptál, csak nem emlékszel.Majd ezután küldi meg az Apehnak a tértis felmondólevéllel hogy hajtsák be.
Menj be és kérd ki az iratot ott lesz a felmondó levél és a térti másolata.

Részletet az Apeh nem adhat mert ez megkeresés és az ő feledatuk ennek a behajtása.

Ha Pl:2002 -ben vetted fel akkor ha 5 évig nyúztad magad az egyetemen akkor 2007-től indul az elévülés tehát bőven benne van.

végrehajtó1 # 2010.07.13. 21:45

Egészen pontosan:

A hallgatói hitel törlesztésére vonatkozó különös szabályok
177. § (1) Az állami adóhatóság az adóévet követő év október 31-éig a fizetésre kötelezett adóazonosító jelét tartalmazó megkeresésre a Diákhitel Központ Rt.-nek adatot szolgáltat a hallgatói hitel törlesztésére kötelezett magánszemélynek az adóévben keletkezett, a törlesztési kötelezettség alapját képező jövedelméről.
(2) Amennyiben a magánszemély hallgatóihitel-törlesztési kötelezettségének nem tesz eleget, tartozását a Diákhitel Központ Rt. megkeresésére az állami adóhatóság adók módjára hajtja be. A behajtás iránti megkereséshez a Diákhitel Központ Rt. a hallgatói hitel törlesztésére kötelezett magánszemély részére igazoltan kézbesített fizetési felszólítás egy példányát köteles csatolni.
(3) Amennyiben a törlesztésre kötelezett magánszemélynek a megkeresésben közölt és az állami adóhatóság által nyilvántartott adatai között eltérés van, az adatokat a Diákhitel Központ Rt. és az állami adóhatóság egyezteti. Amennyiben az egyeztetés nem vezet eredményre, a magánszeméllyel a Diákhitel Központ Rt. tisztázza az adateltérés okát.

Pysti # 2010.07.16. 09:39

A nevelt lányomat gondonkság (Pp. 230/A §-a) alá helyezték. Ami 2010 július 15-án jogerőre emelkedett. Jelenleg Rát-ot kap augusztustól pedig rendszeres szociális segélyt.
Az egyik ismerősének hamis munkáltatatói igazolással árúvásárlási hitelt vett fel amit 2-3 hónapig fiztettek, közben kicsalták tőle a 200 ezer forinttal feltöltött hitelkártyáját amit teljesen lenulláztak. Az ismeröse ellen jelen pillanatban is eljárás van folyamatban. Amikor a lányom rendőrökkel át ment hozzájuk, akkor megigérte, hogy kedden visszadja azt a pénzt amit helyette befizetett. Természetesen semmi sem lett belőle, mert meglepetésszerűen elköltöztek. Ennek tudatában meg-e tagadhatja a törlesztő részletek fizetését. Ilyen estet ben kinek kell fizetnie?