Hiteltartozás


gerbera317 # 2017.08.02. 07:27

De hát akkor ez egy ítélt dolog. Vagy egy másik követelés.
próbálom előteremteni a 2009-es iratokat a végreh
Ne "próbáld", hanem kerítsd elő! A levéltár aligha tud egy 2009-es végrehajtásról. A végrehajtót keresd! De ne "próbáld"!

sappanyi # 2017.08.02. 06:51

Általános szövegezéssel: "a követelést mind jogalapjában, mind összegszerűségében vitatom"
A második szerződésfelmondásról a héten kapott dokumentumból értesültem amit az idézéssel együtt küldtek.
8 napon belül érvelnem kell írásban a bíróságnak.
Most próbálom előteremteni a 2009-es iratokat a végrehajtótól, vagy a levéltárból.

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.02. 06:32

Milyen indoklással mondtál ellent?

sappanyi # 2017.08.02. 06:31

Tisztelt Szakkértők!

Hányszor mondható fel egy személyi kölcsön hitelszerződés a pénzintézet részéről?
Az eset: a citibank 2009-ben felmondta a szerződésemet mert felelőtlen voltam és nem fizettem időben a részleteket. Aztán az ügy folytatódott fizetési meghagyással, majd végrehajtással. 2009-től 2011 decemberig munkabér letiltásban részesültem, amikor is elvesztettem az állásom és a letiltás nem tudott megvalósulni.
2012 júniusban a ctibank megintcsak felmondta hitelszerződésemet.
Az azóta eltelt időszakban a tartozásom faktorálódott az MKK-hoz.
2017 májusban kaptam egy fizetési meghagyást a MOKK-tól aminek ellentmondtam.
Szeptemberben megyek bíróságra az ügy miatt.

Az értékes válaszokat köszönöm.

gerbera317 # 2016.11.18. 13:42

Röviden: az engedményezés vélhetően jogszerű, az adatok átadása pedig biztos, hogy jogszerű. Ne kelljen megindokolni, miért, mert ez már itt többszörösen is ki lett tárgyalva az Intrum, az EOS, meg a Dunacorp topikokban.

A továbbiakban az Intrummal kell tárgyalnod az ingatlan kiengedéséről.

Rebellus # 2016.11.18. 12:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Az alábbiakban kérném segítségüket.

Felmondott erstés lakáshitelemet a lakásom eladásával próbálom kiegyenlíteni. Több hónap után végre érkezett vételi ajánlat az ingatlanra.Ekkor értesítettem az Erstét, az ügyemet kezelő úr azt mondta, már nem lát a rendszerben, valószínűleg az Erste továbbadta a hitelt.
Érdeklődésemre, hogy kinek adták el, senki sem volt hajlandó válaszolni, azt mondták majd megy a levél, abban minden benne lesz. A vételi ajánlatot nov. 3-án továbbítottam az erstés ügyintézőnek, majd két hét múlva meg is jött a levél, hogy a kérelmemet elutasították, mert a hitelt eladták az Intrum Justitia Követeléskezelőnek nov. 10-én. Így az Intrum, mint Engedményes a Bank jogutódjává vált.
Ez egyrészt bosszantó, mert valószínűleg jóval magasabb összeget ajánlott a vevőm, mint amennyiért továbbadták a követeléskezelőnek, másrészt nem tudom mennyire szabályos ez az ügylet. Hiszen több fórumon lehetett olvasni, hogy az engedélyem nélkül nem adhatnak ki semmilyen adatot.
Mennyire fedi ez a valóságot? Mit érdemes tennem?

drbjozsef # 2016.10.22. 20:08

runningman,

valoszinuleg a kerdes is elevult mar, mert 2014-es, csak ez a hulye sugas hozza fel a tetszhalott topikokat sorban ...

runningman # 2016.10.22. 17:02

dikótünde: komoly esély van rá, hogy elévült a francba. Általában nem érdemes se a providenttel, se az intrummal felvenni a kapcsolatot, hanem az - esetleg - érkező fizetési meghagyásnak időben ellentmondani. De a bíróság elé akkor már ügyvéddel, inkább neki kifizetni találjon bármit (nem csak elévülést) ami miatt vagy nem kell fizetni semmit, vagy lényegesen kevesebbet. Ritkán bukta, még ritkábban teljes bukta van.

(Kedves KBS, de mi van akkor ha az adóssal korábban úgy bánt minden_egyes jogosult mint egy rakás kutyaszarral, noha megvolt benne a szándék, loholt mindenkihez, egyezkedett, szépen kért hogy szép lassan rendezzen mindent? Mégis, mindenki csak az égbe tupírozta a követelését minden ürüggyel. Velem ez történt, akkor megfogadtam, hogy "Háromszor veri ezt kenden Lúdas Matyi vissza" :) Mondjuk a koefficienst már túlhaladtam...)

dikosz # 2014.11.06. 17:23

Ez így igaz!Tisztességtelen lenne egy jó adóssal szemben.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.06. 16:08

Nem fognak levenni a rossz adósok listájáról. (Az én személyes ízlésemet amúgy nagyon sérti az önérzetes, pláne a hőbörgő adós.)

dikótünde # 2014.11.06. 15:34

Sziasztok.2006-os Providentes tartozásom van.Eddig nem kerestek,se levélbe,se telefonon sehogy.Múlt héten kaptam az Ittriumtó levelet,hogy nekik fizessem be,mert a provident átadta nekik.Írtam a Providentnek,hogy felejtsenek el,mert nem engedélyeztem,hogy ki adják az adataim,nem kerestek miért nem,eltelt 5 év sűrgősen felejtsenek el,és vegyenek le a BAR listáról.kíváncsi leszek mi lesz,vagy ha valaki meg válaszolja megköszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 06:41

Közös tartozás az eleve. Egyetemleges.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:33

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:32

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:32

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:31

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:31

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:31

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

Danton # 2014.10.07. 08:17

Bátor Zrt. PSZÁF engedélyes faktorcég, vehet banki követelést és saját kockázatára behajthatja.

Klein K # 2014.09.20. 09:39

Üdvözlet !

Az lenne a kérdésem hogy a Bátor Pénzügyi Zrt-ről mit lehet tudni ? Foglalkozhatnak ők legálisan otp faktoringtól engedményezési nyilatkozat keretében átvett bedőlt folyószámlahitel követelés érvényesítésével ?

Előre is köszönöm a választ.

lédiadri # 2014.06.05. 07:22

Üdvözlöm !
Kérdésem a következő lenne:
Otp Faktoringnál van hitelem, amin másfél hónap elmaradás keletkezett. Én felvettem a céggel a kapcsolatot, és kértem őket, hogy várjanak júliusig, amikor is rendezni tudom a másfél hónap elmaradást, addig természetesen fizetem rendesen a részleteket. Erre küldtek egy levelet, amiben felmondták a szerződést, és arra szólítottak fel, hogy 10 napon belül rendezzek több mint egymillió forintot. Én nem szeretném, ha felmondanák a hitelt, továbbra is fizetném a részleteket, és júliusban rendezném a másfél hónap elmaradást. Mit tehetnék még ebben az ügyben, hova fordulhatok segítségért ?

Adrienn.

MAKKZS # 2014.06.01. 17:21

Tisztelt Fórumozók

Egy barátom ügyében kérnék segítséget.
Eléggé szorult helyzetbe került, ugyanis a fizetése 50%-át letiltják, 20-at az előző élettársától született gyermeke miatt, a maradékot pedig régen felvett hitelek nem fizetése miatt. Most az új párja is gyermeket vár, 1 hónap múlva meg is születik a baba, de ebből a pénzből nem fognak 3an megélni.(hiteleket levonva, rezsit kifizetve 3emberre marad kb 50.000Ft kajára, pelenkára, egy újszülött ellátására, stb)
A hiteleket anno az előző élettársának vette fel, de erről nincs papírja, így bizonyítani nem tudja. Akkor úgy állapodtak meg , hogy felesben fizetik a törlesztőt, de miután elváltak az útjaik, a volt élettárs nem fizette a vállalt részt. A barátom nem tudta fizetni és most az ő fizetéséből tiltják le a hitel törlesztőrészleteit.
Ez a hitel egy 60.000 Ft-os, egy 380.000 Ft-os hitelkártyából és egy 800.000 Ft-os személyi kölcsönből áll. Jelenleg a két kisebb összegű hitelt átadták behajtó cégeknek, és ezeket már vonják, lassan ki is futnak, de a 800.000 Ft-ost még nem. A kérdésem a következő: Van e esély arra, hogy a volt élettárs bevonható a legmagasabb összegű hitelbe hiszen azt az ő tanulmányaira, illetve együtt költötték el. Amennyiben a hitelbe nem vonható be mit tehet a barátom annak érdekében, hogy a volt élettársat kötelezzék a fizetésre? Köszönettel, Zsolt

hajni82 # 2014.05.27. 15:16

Épp ezen az oldalon olvastam valamelyik fórumban egy ügyvéd írta, hogy nem vègrehajtó de nem is igazán behajtó a cèg.Én szemèlyesen még nem beszéltem velük és a cégem is ahol dolgozom nem adott ki ról adatot.Az elévülést meg azért kérdeztem mert ha jòl értelmeztem az ùj Ptk szerint van.Ha az interneten utána akarok nézni a cégnek ott se találok ròlul sokat.

ius latratus # 2014.05.27. 14:11

"Ez a Reg Finance-ról nem tudom hogy mi mert nem írja hogy behajtó vagy végrehajtó.Azt olvastam valahol hogy egyik se."

Nagy Ég!
(...)

"A hitel nem évül el 5 év után?"

A hitel? Nem.

"Engem nem értek még utol."

Aha. Vagy csak azt hiszed. Figyuzz: "Ma a munkahelyemet is hívák"

hajni82 # 2014.05.27. 12:13

Tisztelt Fórumozok!
Segítséget szeretnék kérni!200-ban vettem fel ai Raiffeisenhnél 180 ezer forintot.Munkahelyem megszűnése miatt nem tudtam fizetni.2009máj.26. a szerződëst felmondták.2010 nov-ben átadták a Reg Finance Zrt-nek az ügyemet.2013 okt. végéig nem kerestek.Akkor kaptam levelet de mivel elköltöztem a nővérem vette át aki tudatta ezt velük .Ezek után még zaklatták őket.Ma a munkahelyemet is hívák.Lehet ezt? Ez a Reg Finance-ról nem tudom hogy mi mert nem írja hogy behajtó vagy végrehajtó.Azt olvastam valahol hogy egyik se.A hitel nem évül el 5 év után?Engem nem értek még utol.