Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Alexander mágus # 2020.05.24. 19:12

Végrehajtásról úljabban venni lakást a legnagyobb hülyeség. milliókat költeni egy Lerobbant, lepukkant szarra. Ahhh gyerekek. Ráadásúl bármilyen kifogást terjeszt elő a lakója évek múlva jutsz csak hozzá és persze a pénzed nem kapod addig vissza. Itt a fórumon olvastam olyat aki 2016ban vette a lakást és most 2020ban még mindíg arra vár. Az MBVK oldalon 2017ben 30lakásból átlag 20-22lakást adtak el. Most 2020ban a 30ból 10-12öt Abból a fele minimál áron megy el ami a teljes forgalmi érték felét jelenti. Nem egyszer a piacon jobb ajánlattal találkozól mint az árverésen. Bemész, megnézed tudod mit veszel és nincs zsákbamacska.

Szomorú örökös # 2020.05.24. 08:09

akhilleusz48

azért mert a szolgáltató leszerelte az órákat attól még be van vezetve a víz és a villany a házba csak nemfizetés miatt lekötötték.

Azért villanyóra esetében ne reménykedj, hogy csak úgy visszaszerelik, ha rendezed a tartozást. Amikor nem csak egy plomba van az órán, hanem el is vitték, azzal gyakorlatilag megszűnt az ingatlanban a villanyszolgáltatás. Csakis újraterveztetés, engedélyeztetés után kerülhet vissza az óra a jelenleg érvényes bekötési szabályok szerint, azaz ha az udvaron belül volt a régi helye, akkor azt bizony ki kell vezetni az utcafrontra, ahová az új vágási szekrényt felszerelik. Ezt nem én találtam ki, villamosszolgáltató partnerszerelőjétől tudom.

drbjozsef # 2020.05.24. 07:52

Ez sajnos a szeláví tipikus esete.
Nem nagyon van mit tenni.

akhilleusz48 # 2020.05.23. 22:11

azért mert a szolgáltató leszerelte az órákat attól még be van vezetve a víz és a villany a házba csak nemfizetés miatt lekötötték..(nálam több mint 600 000 ft tartozás volt a vízen a villanyt meg régóta lopták valahonnan...mindkét szolgálatónál személyesen rendeztem a dolgot)(persze gázórán is piros plomba)

"idő hiányában nem tudtam megtekinteni" tehát ha milliókat akarok kiadni a kezemből akkor nem nézem meg mit veszek mert nincs időm rá...jaaa!.ok.de akkor utána ne legyen panasz!

gaba1966 # 2020.05.23. 02:54

Örülj,hogy te nyerted meg az árverést. Ne a házzal foglalkozz!

bkrisz # 2020.05.22. 15:06

Sziasztok!

Árverésen vásároltam egy házat. Az ingatlan árverési hirdetmény szerint a főépület jellemzői: földszintes, alapozása: tégla, falazata: tégla, tetőszerkezete: cserép. Állapota: jó Közművesítettsége: vezetékes víz, villany.

A valóságban, azonban felvizesedett, vert falazatú, rossz állapotban lévő a ház. Vízóra leszerelve, villany kikötve.

Tudom, hogy benne van a hirdetményben, hogy a végrehajtó nem vállal felelősséget a hirdetményben megjelentekért, de ez szerintem akkor is nettó átverés! Sajnos az ingatlant idő hiányában nem tudtam megtekinteni!

Kérdésem, hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni vagy így jártam!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

vestel # 2020.05.17. 15:57

Tisztelt Gerbera317
Tartom magam az észrevétehez.
Köszönöm.

gerbera317 # 2020.05.17. 14:02

Nagyon pongyolán fogalmazol!!!
Ezek szerint az ügy tehát soproni végrehajtó előtt folyik, tehát a Soproni Járásbíróság a foganatosító bíróság. Kizárólag ez jogosult a végrehajtási kifogás elbírálására elsőfokon. (Másodfokon pedig a Győri Törvényszék.)
A Mosonmagyaróvári Járásbíróság végrehajtás megszüntetése iránti perben felfüggesztette a végrehajtást. Tehát a végrehajtást a bizonyára a Mosonmagyaróvári Járásbíróság rendelte el.
Ennek a két bíróságnak van hatásköre bármire is. Az ingatlan fekvése szerint illetékes bíróság nem jogosult semmire, hacsak véletlenül nem azonos valamelyik fenti kettővel. De akkor sem az ingatlan fekvése miatt! (Illetve, pontosítok: igényper esetén a foglalás helye szerinti bíróság az illetékes, ami ingatlan esetében mindig az ingatlan fekvése szerinti bíróság. Csakhogy itt most nem igényperről van szó!)
Ha tehát végrehajtás megszüntetése iránti perben valóban a Masonmagyaróvári Járásbíróság jogosult eljárni, akkor az felfüggeszthette a végrehajtást. Az viszont nem normális, hogy már 4 éve semmi fejlemény. Tudd, hogy a végrehajtó köteles volna 30 naponta írásban emlékeztetni a bíróságot, hogy a vételárat letétként kezeli.
Ezt a hitelkárosultak jogvédő egyletéről szóló faxságot, meg hogy ki volt ügynök meg ki nem, el kéne felejteni. Ezt itt egy jogi fórum.

vestel # 2020.05.17. 13:10

Bocsánat. Rosszúl írtam.
Bank Hitelkárosultak Jogvédő Szövetsége a neve az egyletnek.

vestel # 2020.05.17. 13:07

Tisztelt Grave7!
Csak,hogy érzékeltessem az ügyem érdekességét.
A Bank Hitelesek Jogvédő Szövetségének elnöke, anno még hitelezési ügynökként dolgozott.
Igaz azóta a BHJSZ adószámát törölték.
És azóta is az általuk beadott keresetek, akkori képviselések alapján folyik a dolog.

vestel # 2020.05.17. 11:50

Tisztelt Gerbera 317!

Egy kicsit nagyon rosszul érzem most magam.
Ha jól értelmezem hozzászólását akkor a Móvári Járásbíróságnak nem volt joga a Soproni Járásbíróság
/ kifogás elutasító/végzését figyelmen kívül hagyni, föként annak jogerőre emelkedése után.A dátumok is érdekesek.
A Soproni Járásbíróság elutasító végzésének dátuma:2017.04.24
Jogerőre emelkedett: 2017. 05.22.
Végrehajtó részére 2017.06.14.-én küldték meg.
" Időközben a 2017.05.24-én kelt és végrehajtóhoz 2017. 05.26-án érkezett xy számú végzésével az Móvári Járásbíróság a végrahajtási eljárást felfüggesztette, a megszüntetés érdekében indított per miatt.
2017.12.11-én azM:óvári Járásbíróság értesíti a vágrehajtót, hogy a per az Európai Unió Bírósága előtt van és azt a döntéshozatali eljárás befejezéséig felfüggeszti. Köszönöm türelmét, és segítségét.

vestel # 2020.05.17. 11:31

Sajnos harmadik félnek sem a Móvári Járásbíróság, sem a vérrehajtást kérő OTP Faktoring Zrt nem tekint partnernek.

Grave7 # 2020.05.17. 10:44

@vestel:
Esetleg annak is utána kéne járni, hogy az a bizonyos „Európai Unió Birósága előtt lévő előzetes döntéshozatli eljárás” befejezésre került-e már.
Már két év eltelt a felfüggesztés óta, simán lehet, hogy ez megtörtént.

gerbera317 # 2020.05.17. 10:08

A végrehajtási kifogást kizárólag a végrehajtást foganatosító bíróság bírálhatja el. Ez az a bíróság, amely mellé a végrehajtó ki van nevezve (például kiskunhalasi végrehajtó > Kiskunhalasi Járásbíróság).
A végrehajtás megszüntetésére irányuló kérelmet a végrehajtást elrendelő hatóság bírálja el, és ennek idejére ez a hatóság felfüggesztheti a végrehajtást.
Az ingatlan fekvése szerinti bíróságnak (ha az a fentiek közül egyik sem), nincs sem kifogás elbírálására, sem peresítésre hatásköre, ezért a felfüggesztést még a jogerőre emelkedése előtt meg kellett volna támadni.
Arról nem is beszélve, hogy ezt a kérelmet a vh-kifogás jogerős elutasítását követően adták be, ezért az árverés jogerőssé vált. A vevőnek már régen birtokon belül kéne lennie.
Lehetőség? Semmi. Vársz.

vestel # 2020.05.17. 09:24

Elfelejtettem a kérdést. Milyen lehetőségeim vannak?
Köszönöm.

vestel # 2020.05.17. 07:22

Tisztelt Szakértők!
Segítségüket szeretném kérni egy régebbi ügyben.
2016. 11. hóban árverésen nyertem meg egy ingatlnt. A megjelölt határídőn belül aláírtam az árverési jegyzőkönyvet, valamint az ott megjelölt határídőn belül kifizettem a vételárat.
Az adós képviselője BHJSZ kifogást emelt, melyet végrehajtó szerinti illetékes Járásbíróság elutasított.
Kérelmet adtak be az ingatlan fekvése szerinti területi Járásbíróságra.
2017.12. hóban Bíróság tájékoztatta jogiképviselőmet és végrehajtót miszerint a pert az Európai Unió Birósága előtt lévő előzetes döntéshozatli eljárás befejezééig felfüggeszti.
Időközben némi utánajárás után kiderült a BHJSZ adószámát 2019 végén törölték.
A végrehajtást kérő faktorcégnek ezt jeleztük,és kértük inditsa el a per érvénytelenítését de szóra sem méltat.
Kérem segítségüket.
Köszönöm

Wagner úr # 2020.05.15. 15:28

Mai hír szerint május vége.

gerbera317 # 2020.05.15. 10:50

Palpatine-nál meddig tartott?

wers # 2020.05.15. 10:37

Apropó, meddig lesz még vészhelyzet? :)

Ma már másnak is felajánlottam a jósgömbömet, most neked is, de előbb kipróbálom a lottón. Ha bejön, akkor referálok.

Wagner úr # 2020.05.15. 10:25

Bizony, ami majdnem az, az nem az.
Apropó, meddig lesz még vészhelyzet? :)

drbjozsef # 2020.05.15. 10:08

akomadi,

Ha aláírta, hogy nem kell neki semmi, akkor milyen szabály, miylen őrzés, milyen elvitel? Mármint jogilag. Semmilyen.

Innentől csak a te nagy szíved. Amiből nagy szívás lehet, ami hasonlóan hangzik, mégse ugyanaz.

wers # 2020.05.15. 10:00

Gerbera317 nagyon türelmes. Én egy percet sem várnék, indulnék zárat cserélni. Azért üzennék, hogy elindultam, ha megelőz még el tudja vinni a cuccait.
Pontosabban már három hete így tettem volna.

gerbera317 # 2020.05.15. 09:47

Mi fontosabb neked? Hogy a megvásárolt ingatlant biztonságban és magadénak tudd, vagy hogy az adós olyan igényének kedvezz, amiről ő már írásban lemondott?
Előtted a hétvége. Mondd meg neki, hogy most vasárnap délelőtt fél tízkor ott vagy és zárat cserélsz. Amit most nem visz el, azt már csak a személttelepről viheti. Mindenképpen az előtt, hogy ő cserél zárat, és visszaköltözik. Vagy felgyújtja.

akomadi # 2020.05.15. 09:28

Mi a szabály az adós holmijainak elvitelére vagy őrzésére. Nálunk megtörtént az átadás, igaz, hogy aláírta az adós, hogy nem tart igényt esetleges ingóságokra, de igazából igen. Már három hete megígérte, hogy elviszik, de nem történt meg. Most is azt írta vissza messengeren, hogy sajnos hétfőtől-szombatig dolgozik minden héten, de mielőbb próbálja elvinni. Zárat még nem cseréltettem, hogy el tudják vinni a holmikat, mert ugye nem fogok utazgatni, hogy kulcsot adjak emiatt, viszont így meg visszajárhatnak a házba. A gázt is nyitvahagyták a tűzhelynél, folyt a gáz, még jó, hogy fel nem robbant az egész ház.

Heroes # 2020.04.30. 17:10

Köszönöm gerbera317! :)