parkolási tartozás végrehajtása


lelle # 2011.07.30. 20:47

Köszönöm szépen ismételten a segítséget, jóindulatot.

Jómagam is jogot végeztem a Pázmányom, de a munkám már más, nem jogi terület, nem praktizálok. Baromi nehéz eligazodni a törvények és jogszabályok útvesztőjében még így is. Ezért kértem segítséget.
És köszönet érte.

Lehet, hogy butaság, de egy anya, aki akinek mindene a kislánya, érthető, hogy fél. Nincs az a pénz, amiért én megkockáztatnám a gyermekem elvesztését.

A pénzt majd az apukán megpróbálom behajtani, talán sikerül. Miatta van most ennyi parkolási bírság, neki kell kifizetnie. Valahogy behajtom rajta.

Tudom, hogy segíteni akartatok ,és ezért nagyon hálás is vagyok. Meg is kaptam azt a segítséget, amire számítottam és amit kértem.
Majd beszámolok a fejleményekről.

Addig is minden szépet és jót!!!!!

Lhotse # 2011.07.30. 07:48

Maradjunk annyiban, hogy tényleg butaság amitől félsz. Itt többünknek ez a szakmája és segíteni szeretnénk. A jobb anyagi körülmény gyakorlatilag egyáltalán nem szempont a gyermek elhelyezésének megváltoztatásához. Ha olyan jól él apuka, akkor sokkal inkább tartásdíj felemelésének van helye. :)

De ettől teljesen függetlenül érvényesítsed az általad kifizetett pótdíjakat a volt élettársaddal szemben. Ezek nem összefüggő kérdések!

lelle # 2011.07.30. 07:35

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat, megnyugtatást.
Így már látom, hogy mi kell tennem....
A lényeg, hogy pár hónapot tudok nyerni, aztán majdcsak megoldódik az ügy....

A gyerekkel kapcsolatban: nem lesz per, mert tényleg megvan a kockázata annak, hogy az apa elperelje tőlem...nem írtam butaságokat. Vannak egyéb körülmények, amiket nem akarok itt a nagy publikummal megosztani.

Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek a hozzászólásokat és főként, hogy kicsit megnyugtattatok.
Kellemes hétvégét!

ius latratus # 2011.07.30. 06:47

Jogááááász mondtaaaa?? Pusztán a jobb anyagi körülmények nem elegendőek egy ilyen perben -már ha lesz egyáltalán per- , nyugi. Válaszolva a kérdésedre, a végrehajtók sem ördögtől valók, ha tényleg oda kerül a sor, velük is tudsz egyezkedni, egy év részletfizetést adnak, ha többet kérsz, megkéreik a végrehajtást kérőt, hogy beleegyezik-e hosszab futamidőbe...

Egyébként ha még fmh-t sem kaptál, akkor tényleg nincs miért -egyelőre -aggódnod. Ha időt akarsz nyerni, akkor mondj ellent -nem kell indokolni, csak jelentsd ki, hogy ellentmondással élsz, átalakul polgári perré, pár hónap mindenképpen nyereség, aztán...

végrehajtó1 # 2011.07.30. 06:46

Butaságokat írsz.

lelle # 2011.07.29. 21:04

Sajnos nem csak ő mondta, jogász is alátámasztotta....
Nekem nincs saját lakásom, a GYED-ből élünk (plusz van nem hivatalos bevételem - tehát el tudom tartani, minden megvan), de ez a bírókat nyilván nem fogja érdekli.
Ha ő be tudja bizonyítani, hogy a gyereknek jobb anyagi körülményeket tud biztosítani, akkor nála fogják elhelyezni.
És ez az, amit nem akarok megkockáztatni.

végrehajtó1 # 2011.07.29. 20:51

Sajnos a volt élettársam ellen nem indíthatok pert, mert válaszlépésként ő meg a gyermekemet fogja elperelni tőlem

ezt ő mondta , ugye?

Te meg el is hiszed...:)

ne dőlj be az ilyen férfi dumának.

lelle # 2011.07.29. 20:44

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Nagyon féltem/félek ettől a végrehajtástól, ilyesmi velem még nem történt.
Két diplomás értelmiségi ember vagyok, és most itt tartunk.....

Sajnos a volt élettársam ellen nem indíthatok pert, mert válaszlépésként ő meg a gyermekemet fogja elperelni tőlem (ő az egy éves kislányom édesapja). És ezt nem kockáztatom meg. Inkább vigyenek mindent, de a gyermekemet nem adom!!!!!

Elévüléssel kapcsolatban lenne még kérdésem: végrehajtás elévülhet?
Illetve a parkolási bírság elévülése most egy vagy öt év????? Merthogy mindenhol mindkét határidő olvasható.

Köszönöm előre is a segítséget!!!!

végrehajtó1 # 2011.07.29. 15:19

Nyugalom:)
Még eltart hónapokig is.Főleg ha csak most fog kérni fizetési meghagyást ellened.
De te meg ha tudod bizonyítani hogy nem te okoztad akkor pereld be a korábbi élettársadat.

lelle # 2011.07.29. 13:04

köszönöm szépen a visszajelzést és a válaszokat.

Hááá, nem áll jól a szénám.....ez elég ijesztően hangzik. A lakásban tényleg minden a tulajdonosé, nem az enyém. Nyilván a ruhák, könyvek, ilyesmi az enyém.

Valami ötleted nincs véletlenül arra, hogy mégis hogyan lehetne megúszni a végrehajtást? Mikor mondja azt a megbízónak, hogy nem végrehajtható az X összeg?
A végrehajtás mikor évül el? Elévülhet egyáltalán?
Vagy lehet tőlük haladékot kérni? (pár hónap múlva várható egy nagyobb bevétel, max abból tudom kifizetni a tartozást)

ius latratus # 2011.07.28. 15:47

Ha nem a tiéd, akkor nem, feltéve, ha tényleg nem a tiéd..
Ami a tiéd, abból két váltás ágynemű, ágy, gáztűzhely, kabát, szék, aztal...bla-bla-bla maradhat, a műholdvevős laptop nem...
:)

ius latratus # 2011.07.28. 15:45

Akkor lefoglalható. Simán.

lelle # 2011.07.28. 14:55

Pontosítok: az autó az én nevemen van, a forgalmin az én nevemen van. A KH Lízingnek fizetem még fél évig a havi részletet rá. Tehát nem lízingelt, hanem hitel van rá.

lelle # 2011.07.28. 14:52

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az autó lízingelt, nincs nálam a törzskönyv, az még a lízing cégnél van, a forgalmi viszont az én nevemen.
Így is lefoglalhatják?

És igen, be vagyok jelentkezve a sógornőmhöz, erre a címre szól a lakcímkártya.
Ezek szerint innen, a lakásból is elvihetnek bármit akkor is, ha nem az én tulajdonom?

ius latratus # 2011.07.28. 12:22

lelle

Ja, és még valami: be vagy jelentkezve a sógornődhöz?

ius latratus # 2011.07.28. 12:20

lelle

Kezeske jól írta, jó lenne tisztázni, hogy lízingelt az autó, vagy nem. Szerintem nem, de ez ne nyugtasson meg, mindegy mennyi hitel van még rajta, az nem véd.

Igen, a bankszámlád inkasszózható, ott ugyanis nem GYES, családi pótlék, s egyéb szerepel, hanem csak összeg. Kérd postai címre...

Kezeske01 # 2011.07.28. 12:05

Pontosan fogalmazz! Ha lízingelt az autó, akkor nincs a neveden. Egyébként viszik, és ugrik a havi bevételed 33%-a.

lelle # 2011.07.26. 22:09

Tisztelt jogi tanácsadók,

Az esetem kissé bonyolult, de megpróbálom röviden összefoglalni.
Korábbi élettársam az én tulajdonomban lévő autóval több százezer forintnyi bírságot halmozott fel.
A bírságot most rajtam akarják behajtani, egy ügyvédi iroda most arról értesített, hogy a bírságot már átadták végrehajtásra.

Az autóm még a bank tulajdona, ugyanis lízingelt autó.
Sem saját ingatlanom, sem ingóságom nincs, egy éves kislányomat egyedül nevelem, albérletben lakunk.
Bevételem a GYED és családi pótlék.
Egyedüli vagyonom, ami a nevemen van: az autóm, ami egyelőre még a lízing cég tulajdona.

A kérdésem: mit vehet el és foglalhat le ilyen esetben a végrehajtó? Az autómat elvihetik vagy kivonhatják a forgalomból? A GYED-hez, családi pótlékhoz hozzá nyúlhatnak? (mindkettő bankszámlára érkezik)A bankszámlámra terhelhetnek levonást?

Még egy kérdésem lenne: jelenleg a sógornőm lakásában lakom a kislányommal, a teljes berendezés a sógornőm tulajdona. Bérleti szerződés nincs, mert rokonok vagyunk, nem tartottuk indokoltnak.

A végrehajtó a lakásban található berendezést, eszközöket, tárgyakat, bútort, elektronikai eszközöket (TV, hűtő, mosógép, stb.) lefoglalhatja?
A család nem tud a végrehajtásról és nem is szeretném, hogy megtudják.

Ja még annyi plusz infó: az autómra felhalmozódott bírság parkolási bírság.

És még egy kérdés: ha a végrehajtó semmit sem tud esetleg lefoglalni, akkor mi történik? Mire számíthatok? GYED-en vagyok, ha jól tudom, elvileg közmunkára sem ítélhetnek.

Köszönöm a válaszukat!
Egy kétségbeesett anya.

virag19 # 2010.07.14. 14:53

Parkolási ügyben kérem segítségeteket.2008.07.08-án bírósági végzésben parkolási díj megfizetésére köteleztek. A végrehajtási lapot 2010.07.03-án adták ki (már a másodikat)ugyanis I.és II.rendű alperes azonos nevűek és egy lakcímen laknak. A végrehajtási lapon nem tüntetnek fel azonosítót, csak nevet és lakcímet. Az elsőt megkifogásoltuk, most a másodikat is megfogom. Kérdésem viszont az, hogy a parkolás 2003.05.és 07. hónapban volt. Ez végrehajtható még? Vagy a jogerős bírósági végzéstől számít az elévülési idő? És ha igen mennyi az elévülési idő?

nandy # 2010.07.01. 13:37

Ha valóban a 2004-es tartozást adták végrehajtásra, akkor nincs mit tenni.

A bíróság és a végrehajtó nem vizsgálja automatikusan a tartozás "elévülését", így szélsőséges esetben akár az is előfordulhat, hogy 20 éves tartozást hajtanak végre sikerrel, mert az adós nem mondott ellent a fizetési meghagyásnak.

Az elévülés egyébként nem a követelés elévülését jelenti, hanem csak a bírósági végrehajtáshoz való jog elévülését. Ez az, amit a bíróság hivatalból nem vizsgál.

kabisari # 2010.07.01. 12:22

A végrehajtónál nincs irat, a Központi Kerületi Bíróságra kell bemennem, be is megyek. Itt igazából az a kérdés, hogy az az ügyvédi iroda aki a végrehajtást kezdeményezte engem szándékosan félrevezetett, hiszen 2008-as eseteket diktált be, holott mint most kiderült ők 2004-eseket hajtottak be és hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni. Mármint azzal, hogy félrevezettek, vagy most már mindegy...

nandy # 2010.07.01. 12:19

Vagy ha megvan a bíróságtól kapott fizetési meghagyás, nézd meg, mert azon tutira rajta van az időszak is!

Azt nem teheti meg a végrehajtást kérő, hogy a végrehajtásból befolyt összeget egy végrehajtás alá nem vont tartozásba számítja be!

nandy # 2010.07.01. 12:15

A végrehajtónál ott vannak az iratok, melyből kiderül, hogy milyen időszakban keletkezett a tartozás...

Tehát menj be hozzá, és tisztázzátok az ügyet.

kabisari # 2010.07.01. 11:21

A végrehajtónak fizettem, csak ők azt sem tudták, hogy mi t hajtanak végre, vagyis, hogy pontosan mi áll a végrehajtási megbízás mögött, így keveredtem az ügyvédi irodához. De akkor ezt már nem is kellett volna megfizetnem? Ilyenkor tudok valamit tenni, hogy szándékosan félrevezettek? Amúgy meg annyira megijedtem mikor jött a levél, hogy adjam le a rendszámot az önkormányzatnál, mert nem akartam, hogy utána még a forgalomba visszahelyezési díjat is ki kellene fizetnem.

végrehajtó1 # 2010.07.01. 11:12

Végrehajtónak kellett volna fizetned.
De az elévült tartozást is követelhet csak nem hajthat végre...