Mit tehetek?


misso # 2013.06.28. 09:30

Na, ezt akartam én is kérdezni Nicki! Látom nem kaptál választ :( Nekem is ezt javasolta valaki, de én kételkedem benne, hogy ez ilyen eccerű lenne. Gondolom van valami nyilvántartás vagy ilyesmi az ügyvédi irodákban, amit a bíróság elfogad, és azért küldözgetik csak így sima postai levélként. Csak gondoltam rákérdezek, hátha én gondolom rosszul és az ismerősöm jól...

Hálás lennék ha valaki megmondaná, hogy járható-e ez az út? Tehát, hogy mivel sima postai levélként jött, nem veszünk tudomást róla és meglátjuk mi lesz. Vagy a bíróság adott esetben elfogadná, ha becsatolják a levél másolatát, hogy azt ő fel is adta postán? És én meg is kaptam?

nickik # 2013.06.24. 08:47

Helló!

Valaki tudna válaszolni a múlt heti lenti kérdésemre lécci!? Ki lehet ezt védeni azzal, hogy meg sem kaptam a levelet, vagy inkább nyeljem be azt a 12'000 Ftos "büntit"? Mi lehet a következménye ha most nem reagálok és tényleg kiadják végrehajtónak? Nekik nem kell majd bizonyítani, hogy felszólítottak-e? Sima postai levél elég lesz hozzá?

Köszönöm!!!

nickik # 2013.06.11. 19:34

Én is hasonló cipőben járok. Kaptam felszólítót pár 100 Ftról, és 10 ezer feletti behajtási költségről. A pár 100Ftot megfizettem épp aznap amikor a felszólító kelt. Ilyenkor nem lehet engedményt kérni a végrehajtási díjból vagy ügyvédi költségből (mert ügyvédi iroda küldte)? És ha úgy veszem, hogy meg sem kaptam a levelet mert csak sima postai levélben küldték akkor mi van? A végrehajtó akkor is eljár ha a feladó nem tudja bizonyítani hogy megkaptam a levelet?

wers # 2013.05.29. 12:04

Persze Béla, ami jár az jár :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 11:47

3 Ft késedelmi kamatom
Itt a bibi. Szemétség, de ha késtél, akkor késtél.

wers # 2013.05.29. 11:41

igen a NAV, Vat stb. a számítógépes programba húznak egy alsó határt.

wers # 2013.05.29. 11:38

az a baj, ha tényleg behajtásra adták, ki kell fizetni a behajtás költségét (de engem is felháborítana)

Még azt tudom elképzelni, hogy csomagban adta el a követelést, és nem figyeltek az összegre, mindent, ami mínuszban volt, átadtak egyben behajtásra.

luck-666 # 2013.05.29. 11:19

a Vat. meg a Tesz 300ft alatt nem is küld számlát

wers # 2013.05.29. 11:10

el tudom képzelni, hogy többen járnak így, a behajtó meg sógor-koma-barát, mert normális ember 3 Ft-ot nem kezd behajtatni, hacsak nem direkt a behajtási költségre pályáznak együtt

misso # 2013.05.29. 11:03

Ja, és azt is megnéztem, hogy egészen pontosan 244 Forinttal lógtam nekik egy hónapig...

misso # 2013.05.29. 11:01

Oké, behajtási költség azt értem, de nem hajtottak be semmit, hiszen ők maguk írták, hogy 0 Ft a tőketartozás akkor meg? Se egy felszólítót semmit nem kaptam előzőleg tőlük. Amikor beléptem - most megnéztem febr 4-ig kellett volna fizetnem, és márc 7-én léptem be, aznap elutaltam, de a Vaterának, hiszen a saját fiókomban láttam az elektronikus értesítést a Vaterától. Erre május végén jön egy iroda, hogy fizessek behajtási költséget?! Oké, késtem elismerem, de semmiféle költsége nem volt ezzel az irodának, főleg hogy 2 és fél hónapja pengettem be a pénzt a Vaterának!

wers # 2013.05.29. 11:01

100 Ft alatt még a NAV sem foglalkozik tartozással

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 09:59

5000,- Ft + ÁFA, erősen nyomott tarifa.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 09:58

A bajom az hogy mire fizessek én több, mint 7000 Ft-ot?
Ott van: behajtási költségre.

misso # 2013.05.29. 09:35

Üdv!

Múlt héten kaptam egy levelet egy ügyvédi irodától (szemmel láthatólag egy sablon levél egyébként) mely szerint egy bizonyos cég felé - ami az egyik internetes piactér ha jól tudom - van 0 az az nulla forint tőketartozásom, 3 Ft késedelmi kamatom és 7400 Ft behajtási költség.

Hogy van ez? Nem értem az egészet, azt sem írják le milyen tartozás (volt) milyen időszakban, csak a háttér cég neve szerepel - gondolkodnom is kellett hogy mi lehet ez mire beugrott a köztudatban ismert név - se ajánlott, se térti. Igaz, hogy volt egy 240 Ft-os tartozásom úgy január környékén, mert hónapokig nem használtam a felületem és nem vettem észre az értesítőt, de amint beléptem egyből elutaltam nekik, gondolom ezért a 0 Ft tartozás. A bajom az hogy mire fizessek én több, mint 7000 Ft-ot? Lehet, hogy egy 2000 Ft körüli összeget benyelnék, na de az egyébként idejét múlt sablon levél+a 65 Ft-os bélyegért sarcolnak így meg? Tehetek valamit? Írjak nekik egy emailt, hogy felezzük/harmadoljunk vagy nincs értelme? Köszi előre is!

Sherlock # 2013.05.21. 19:04

Nem fogsz olyat találni.

Acél # 2013.05.21. 16:10

Egy Kft tartozik nekünk, a tartozásért egy magánszemély kézfizető kezességet vállalt. A Kft jelenleg felszámolás alatt áll, de lejárt már a 180 nap, és nem jelentettük be a felszámoló felé a tartozásunkat, mivel úgysem fizettek volna, természetesen a cégben már nem volt pénz. Abban a tudatban voltunk, hogy a kezes köteles lesz fizetni. Azonban a bíróságon szembesültünk vele, hogy a jogvesztés a kezessel szemben fennálló követelésünkre is vonatkozik. Úgy gondolom, hogy ide nem alkalmazható a csődtörvény, hiszen ez polgári ügy. De minden jogász azt mondja, hogy ez jogvesztés, és a bírói gyakorlat ezt támasztja alá. Ha valaki véletlenül mégis tudna olyan bírói döntésről, amely nem ad igazat a kezesre vonatkozó jogvesztésről, azt hiszem talán segítene rajtunk.

Kezes # 2011.02.18. 06:38

Én úgy tudtam hogy nagyobb biztosíték mint a jelzálog,mivel árverezés nélkül a banké lehet a ház!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 17:59

Az nem is valódi biztosíték, tisztességes, komoly bankok nem is használják. A kölcsönadó a tartozást valamennyi adóstól, mögöttes felelőstől és valamennyi biztosíték érvényesítésével megpróbálhatja behajtani. Nem lehet kikényszeríteni, hogy csak ezt, csak azt, vagy hogy ezt is, azt is, és az sem hogy milyen sorrendben érvényesíti.

Kezes # 2011.02.17. 17:53

KBS!

Köszönöm gyors válaszod! Én ezt értem! De akkor mire való az opciós jog? Ezzel nem vagyok tisztában!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 17:47

Persze. A kezes arra vállal kötelezettséget, hogy ha az adós nem fizet, akkor ő fizet helyette. Nem tudtad?

Kezes # 2011.02.17. 17:45

Errő az opciós jogrol tudna nekem egyébként valaki valamit mondani?
Ha én úgy mentem lakáshitelhez készfizető kezesnek hogy az adós házára a bank opciós jogot jegyzett be ,akkor nem fizetés esetén jogosan tette rá az én házamra a végrehajtó az árverezési jogot?

hitelkárosult2011 # 2011.02.16. 16:52

Köszönöm a tanácsot sajnos más sem tud, ebbe az országba mindent lehet a szegény emberrel csinálni. Pedig nem milliárdokról van szó.

Kezes # 2011.02.16. 16:21

És mire való az opciós jog amit az adós házára tettek hitelfelvételkor?

nandy # 2011.02.16. 16:06

Kezes:

Ha készfizető kezességet vállaltál, akkor nemfizetés esetén a bank egyidőben kérheti az adóstól és tőled is a teljes tartozás kifizetését.
Nem kell megvárnia, hogy az adóstól mit tudnak behajtani. Ezért követeli a bank tőled is a teljes összeget.