Intrum követelés - Overdraft Hungary Zrt, Help


turbo71 # 2012.12.14. 18:16

Overdraft= Dunacorp 2. még egy a sok lebuj ugynevezett pénz vagy inkább mosocégek közül.

david1788 # 2011.12.22. 23:45

Én is segítséget kérnék. 17 éves vagyok, és levontak 300 ft-ot a bankszámlámról, pedig sehol nem adtam meg a kártyaszámom. Nekem is ez a overdraft vagy micsoda vonta le. Mit tudok csinálni? Hitelem nem volt, mert fel sem vehettem volna.

kovacsz # 2011.01.21. 17:30

Ha az Intrumtól kérnék tőlük úgy kapnád meg, hogy nekik is be kellene kérni a megbízótól. Így gyorsabb, ha mindjárt a megbízótó Overdraft-tól kéred.

Endedményezés, ha korábban egy banktól vettél fel hitelt amit nem fizettél vissza, de ennek a behajtásával a bank saját maga egy idő utám nár nem foglalkozott tovább, hanam a te tartozásodat eladta/engedményezte egy követeléskezelő cégnek.
Erről kellett, hogy kapjál, ill. hogy küldjenek értesítést, bár lehet hogy az a korábbi címedre lett küldve, ahol nem vetted át.

Judit42 # 2011.01.21. 13:22

Nagyon szépen köszönök minden eddigi választ!

dr. Juci: én is ezt a 1/215–1513 telefonszámot találtam, és az online tudakozóban ezen a számon a következő cég szerepel: Movable Hungary Kft. A cégen belül pedig még további albejegyzések is vannak:
Budapest,IX.kerület 1094 Bokréta utca 31 (1) 215-1817
Budapest,IX.kerület 1094 Bokréta utca 31 (1) 215-8775
Budapest,V. kerület 1053 Károlyi Mihály utca 17
(1) 215-1513
Budapest,V. kerület 1053 Károlyi Mihály utca 17
(1) 216-9557

kovacsz: az általad javasolt másolatokat, iratokat kitől kérjem, az Intrumtól vagy az Overdraft-tól? Én úgy gondolom, hogy inkább az Overdraftnak kellene írnom (a cím legalább meg van), az Intrumról nem számítok többre mint telefonon.:( Vagy írjak inkább mind a kettőnek? Talán egyik ad valami érdemi választ. Az iratok másolatához biztosan van jogom, nem fognak valamilyen jogszabályra hivatkozva elutasítani?

végrehajtó1: mi az a engedményezés amit meg kellett volna kapnom és kitől?

dr. Juci # 2011.01.19. 18:43

Kedves Judit, íme a cégjegyzékbe bejegyzett székhely:

1053 Budapest, Károlyi Mihály utca 17.

és egy telefonszám, ami talán jó:

1/215-1513

Kedves kovacsz és végrehajtó1, mindezekkel természetesen én is tisztában vagyok, a gyakorlatban azonban ez nincs mindig így...

végrehajtó1 # 2011.01.19. 13:24

V alamint az emgedményezésről írásban kell(kellett volna) az adóst értesíteni.

kovacsz # 2011.01.19. 13:19

Juci: Követeléskezelésné alapvetően nincs jelentősége annak, hogy az adós a megbízónak, vagy a "behajtónak" fizet.
Judit: Kérhet másolatot az eredeti kölcsönszerződésről, a számlarészletezésről, az engedményezésről, annak a postázásával kapcsolatos iratokról. Ha ezek kézben vannak többet lehet tudni.

dr. Juci # 2011.01.19. 13:04

Ez így már érdekesebb... A BAR (KHR) listán akkor kerül valaki passzív státuszba, ha már nem áll fenn tartozása, és innentől számított 5 évig láthatóak még az adatai, utána elvileg automatikusan törlődnek. Ha már végrehajtották azt a tartozást, amiről te tudtál, akkor tényleg érdemes utánajárni, hogy ez a mostani mégis micsoda, mivel tudják igazolni, hogy fennáll és őket illeti?
A www.e-cegjegyzek.hu-n lehet keresni cégnév szerint is, de nekem most vmiért nem működik az oldal, ezt mindenképp próbáld meg, a székhelyüknek szerepelnie kell a cégnyilvántartásban.
Egyébként talán az Intrumot is érdemes lenne kicsit erősebb hangnemben, "ügyvéddel fenyegetve" megkérni, hogy adjanak normális elérhetőséget az Overdrafthoz(nyilván nem akarják, mert tartanak tőle, hogy te közvetlenül az Overdraftnak fizetsz és ők kimaradnak a buliból...)

végrehajtó1 # 2011.01.19. 10:50

Ne izgulj.Ha tényleg tartozol meg fognak keresni még levélben személyesen telefonon .

Judit42 # 2011.01.19. 10:44

Kedves dr. Juci, köszönöm a válaszod. Továbbra is segítséget kérnék, hogy tudnám felvenni ezzel az Overdraft céggel a kapcsolatot? Mint utóbb írtam, a telefonszámát sikerült kideríteni, de a számon egy másik cég szerepel, a címek ugyanazok, Bp. Bokréta utca és Bp. Nagykárolyi utca ha jól emlékszem, de nem az Overdraft van a címeken. Mindenképpen ki kellene derítenem milyen hiteltartozást követelnek tőlem, ami 2006-ban járt le. A hitelt amit nem tudtam fizetni és felmondták 2001-ben, ami miatt ekkor BAR listára is kerültem, 2005-ben került végrehajtásra, amit azóta már letiltottak a fizetésemből, és még jelenleg is passziv BAR listás vagyok. Próbáltam volna ugyan időközben (2001 után) hitelt igényelni mert szükségem lett volna rá, de kapásból mindenhol elutasítottak a BAR miatt, szóval nem értem mit követelhet és ki most rajtam. EZT SZERETNÉM kideríteni, és tisztázni, addig amíg késő nem lesz és az Intrum egyszer csak fogja és teljesen jogtalanul behajt rajtam egy nem létező tartozást. Kérlek, ha olvasol és esetleg tudsz segíteni abban, hogy feltudjam venni az Overdraft Zrt.-el a kapcsolatot, segíts! Köszönöm!

dr. Juci # 2011.01.18. 16:30

Kedves Judit!

Az Overdraft Zrt. valószínűleg megvásárolta ezt a követelést a banktól, akinél felvetted a hitelt és az Intrumot bízta meg a behajtással, szerintem ennyi a történet. Én is találkoztam már az Overdraft nevével követelésértékesítés kapcsán, szóval foglalkoznak ilyesmivel.

Judit42 # 2011.01.18. 15:47

Kedves szakértők! Már másodszor kapok az elmúlt 2 hónap alatt az Inrumtól levelet 260 ezer forint követelésről, amiből a számlaérték 187 ezer forint,a többi kamat és kezelési díj. A kedvezményezett egy úgynevezett Overdraft Hungary Zrt. A levél még a 10 évvel ezelőtti nevemre és címemre van címezve, azóta mindkettő megváltozott. Teljesen értetlenül állok a követeléssel szemben, számomra ez a Overdraft Zrt. semmit nem mond, soha nem is hallottam róla. A követelésként megjelölt összeg hiteltartozásként szerepel a levélben, ami 2006.12 hóban járt le. 2001-ben én sajnos BAR listára kerültem, ha akartam sem tudtam volna felvenni semmilyen hitelt, de egyébként nem is vettem fel azóta sem semmilyen hitelt sehonnan. Már fél napot eltöltöttem azzal, hogy a neten ezt a Overdraft Zrt.-t keresgéltem, de amit találtam, az sem ad semmi információt róluk. Feljön a PSZÁF, a cégböngésző oldalán is, de nem tudni meg semmit, nincs saját honlapja a pénzintézetnek, sem e-mail címe. Nagy nehezen a telefon számát sikerült megtalálni, a cím is stimmel a telefonszám mellett, viszont egy teljesen más nevű cég szerepel alatta. Valaki hallott már erről a pénzintézetről? Lehet, hogy valamikor más néven szerepelt? Semmit nem találok róla sajnos. Az intrumot is hívtam, de hiába, többet ők sem mondtak, csak azt amit a levélben is küldtek, hogy ez a számomra teljesen ismeretlen cégnek én tartozok. Kérem akinek ismerős ez az állítólag pénzügyi cég, vagy kapott esetleg hasonló levelet az jelezzen.