Eos Faktor?


Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.19. 11:33

Szerintem maradj az idézeteknél. Persze, általában az is hülyeség, amit idézel, de a saját termésű szöveged egyszerűen olvashatatlan.

szuppermen # 2014.06.19. 17:47

Szándékosan húzzák-halasztják és az egész világ ellened van? Havonta kéne könyörögniük, hogy ugyan fizessél már? Te miért nem keresed rendszeresen azt akinek tartozol? Ha nem szólnak, az adós leszarja és arra vár, hogy elvüljön és ne kelljen visszaadni soha és még ők vannak felháborodva ha a másik fél nem felejti el.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.19. 19:50

ártatlan1: persze Te azzal, hogy nem fizetsz, azzal véletlenül se húzod szándékosan az időt.

kulcs911 # 2014.09.12. 12:52

Ma 2014.09.12-én kaptam egy levelet EOS-tól 170 ezer Ft követelve....2008-as Főtáv 3200ft elmaradás ! rendezve lett 2011-07.-ben telefon ide oda főtáv mondta semmi elmaradásom stb.
EOS 2012-ben vette meg a 3200ft-os tartozásom ami akkor már 1 éve rendezve lett.Főtávnál 0 a számlám. Most mi a teendő?
SOS healp !

Dr.Attika # 2014.09.12. 15:18

Aki az EOS-tól sima levelet nem egyből a kukába, hulladék tárolóba stb. dob az nem körültekintő. Üsse már be az EOS zaklat szavakat a "gugliba" és minden kérdésére választ kap.

EOS_Faktor_Zrt. # 2014.09.15. 12:12

Kedves Kulcs911!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fvárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy ügyével kapcsolatban abban az esetben tudunk segíteni, amennyiben beazonosításra alkalmas módon (név, lakcím, ügyiratszám) kapcsolatba lép kollégáinkkal a jogiforum.blog@eos-faktor.hu emailcímen vagy a 06/1 887-9000 telefonszámon.

Üdvözlettel:
EOS Faktor Zrt.

eos_üldözött # 2014.09.18. 06:43

Ha azt megteszi amit EOS_Faktor_Zrt. néven fórumozó javasol akkor még több okot ad arra hogy az eosos droidok akár este 9-kor is telefonon zaklassák.
Ha felhívja őket akkor azt a telefonszámot jobb ha eldobja.
Az eos magától is tudja, hogy amit vett az elévült, de a zaklatás a módszerük.
Ne adjon esélyt nekik.
Dr.Attika javaslatát fogadja meg

hóhányó # 2014.11.04. 19:53

Olvasgattam ezt a topikot és nekem is lenne pár kérdésem.

A történet röviden:
2014.08.25.-ei keltezéssel kaptam egy levet tőlük hogy az MKB-Euroliasing átadta nekik a tartozásom(?) 2014.02.06.-án. A tartozás majdnem 1.000.000-ft. Ha felét befizet akkor végeztünk.
Felhivtam őket.
Szerintük én kezes voltam az Öcsém hitelénél és a szerintük a tartozásról 2006-ban valamilyen ügyvédtől kaptam levelet.
Közöltem velük hogy én biztos hogy nem, mert nem kellett kezes, a levélre sem emlékszm. Mondja a telefonos hogy elküldik nekem a szerződést amin én vagyok a kezes.
Ma kaptam egy levelet.
Természetes nem a szerződés volt benne, hanem a követelés most már a teljes összegröl.

Ha 2006-ota nem kaptam értesítést a tartozásról egész 2014-ig akkor az jogi úton nem behajtható (mert ha jól értelmeztem a neten olvasottakat akkor azt 5 év után nem lehet)?
Az EOS levélben fenyeget pénzletiltással és végrehajtással, azt nem csak bíróság után teheti meg?
Ezek szerint az EOS a behajthatatlan tarozásokat probálja meg behjtani?

hóhányó # 2014.11.19. 20:36

Megküldte az EOS az általam kért papirokat.
Megkaptam a KÉSZFIZETŐ KEZESSÉGVÁLLALÓ SZERZŐDÉS-t, az ÜGYVÉDI MEGHATALMAZÁSTt és az ügyvéd levelét, és egy ÁTADÁS-ÁTVÉTEL (Visszavett gépjármű, szakvélemény)-t

A következő a problémám a KÉSZFIZETŐ KEZESSÉGVÁLLALÓ SZERZŐDÉSel:
Csak a második tanú személyigazolvány száma van a szerződésen, sem az én (mint kezes), sem az Öcsén
(mint adós) sem a első tanú személyigazolvány száma nem szerep rajta (nincs is ilyen rovat). A második
tanút nem ismerem.
Az irat MKB Eurolising Cégcsoportos fejléces papíron van, se adó, se cégjegyzékszám nem szerepel
rajta (máshol se).
A szerződésen a
"amely létrejött egyrészről a(z)......................(székhely: 1022 Bp. Bimbó út 56.), stb..." ,
a sok pontra ahol a valamelyik MKB-s cég neve kéne hogy legyen az üres. Nem tudom hogy 2004-ben hány
MKB-s (vagy másmilyen) cég lehettet a Bimbó út 56-os szám alatt most 4 MKB-s cég van.
Ott ahol a "jogosult hitelező" aláírása és pecsétje kéne hogy legyen üres!!!

Az ÜGYVÉDI MEGHATALMAZÁST az MKB-Eurocredi Zrt. adta az ügyvédnek, de nem írta alá és nem pecsételte le senki a MKB-s cég részéről.

A "ÁTADÁS-ÁTVÉTEL (Visszavett gépjármű, szakvélemény)" papírt amiben egy szó sem esik az autóról csak
mindenféle szerződésről, jelentésről meg szakvéleményről. Csak egy számsor CV/2004/06435 és az
Öcsém neve, és az alján egy dátum és egy szignó van. Semmiféle utalás hogy egyáltalán ki vagy mi vette át és kitől, természetesen pecsét még véletlenül sincs rajta.
Viszont van egy olyan tétel rajta: "Kezesi szerződés" mögötte egy kézzel írt áthúzott 0, azaz egy
"nincs" jel.

Magyarán kaptam egy rakás "papírt" amin nem szerepel se MKB-s pecsét vagy aláírás. Egyedül az ügyvéd írta alá és pecsételte le.
Mit kéne csinálnom? Gondolom az EOS-nak hiába is mondanám.
Ha elviszem ezeket a papírokat egy ügyvédnek mit tud csinálni? Ja és persze mennyiért?

godnomad79 # 2014.11.21. 07:40

Tényleg van olyan aki még behajtócéggel egyezkedik? Tájékozódjanak neten ezelőtt szerintem vagy keresség facebookon a Fehér Kéményseprők Társadalmi Szövetségét.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.21. 10:55

Mer' az segít. És a zorrodat is tisztíccsa...

Egyjogász # 2014.11.21. 11:18

Javaslom továbbá a Hupikék Mesterséges Megtermékenyítők Nemzeti Számonszedő Székének megkeresését is....

Sherlock # 2014.11.21. 11:36

A kéményseprők voltak ott akkor is, mikor kőbányán jogtalanul lakoltatták ki a 11 fős családot, akik addigra két milla közüzemi tartozást halmoztak fel?

ius latratus # 2014.11.21. 12:07

Igen. S most, hétfőn, a Koppány csoporttal karöltve rohamozták a balos aljanéppel az Országház lépcsőit.
Hát ettől olyan szép ez a világ...

bogárka 77 # 2014.12.01. 13:26

bogárka77
Én abban kérem az Önök segítségét,hogy van az Eosz Faktornál egy fennálló tartozásom.Ami természetesen a duplájára nőtt.Van e olyan lehetőség ,hogy egyösszegű kifizetésnél adnak e kedvezményt a tartozásból.Előre is köszönöm!

barrerra # 2014.12.01. 14:23

bogárka77: ezt velük kéne sztem megbeszélned, ők a jogosultak, ők döntik el, hogy milyen méltányosságban részesítenek (vagy nem részesítenek).

negyszog # 2014.12.02. 09:23

bogárka77
Ez a fórum részben arról szól, hogy van egy cég, amelyik az eszközök közt nem válogatva működik - ezt még anno (a leánykori nevén) PSZÁF is megállapította. Tehát ettől a cégtől sok jóra nem számíthatsz. Módszereikhez tartozik, hogy kerülik az írásbeliséget, inkább csak telefonálgatnak.
Ha valós a tartozásod (merthogy ők a nem jogos tartozást is nagy lendülettel behajtják...), akkor meg kellene próbálnod velük egyezkedni, lehetőleg adják írásba, hogy X összeg befizetésével rendezettnek tekintik az ügyedet.

bogárka 77 # 2014.12.02. 09:30

Köszönöm a segítséget!

EOS_Faktor_Zrt. # 2014.12.03. 15:15

Tisztelt Bogárka 77!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy hasonló ügyekben biztosítunk lehetőséget egyedi megállapodásra.

Felhívom figyelmét, hogy ügyével kapcsolatban abban az esetben tudunk segíteni, amennyiben beazonosításra alkalmas módon (név, lakcím, ügyiratszám) kapcsolatba lép kollégáinkkal a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címen vagy felveszi a kapcsolatot Társaságunkkal a 06/1 887-9000 telefonszámon.

Üdvözlettel:
EOS Faktor Zrt.

negyszog # 2014.12.05. 12:30

bermuda háromszög
Elvileg neked is rendelkezned kell a másik fél beleegyezésével, és onnantól a felvétel nemcsak a birtokodban van, de használhatod is. Érdemes kipróbálni, mit reagálnak rá :) :)

Egyjogász # 2014.12.05. 13:15

Kötelesek kiadni. A fogyasztóvédelmi törvényben és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvényben is benne van, hogy a hangfelvételt a fogyasztó kérésére díjmentesen rendelkezésre kell bocsátani. Sőt a fogyasztóvédelmi törvény szerint a vállalkozás a hangfelvétel készítésével, megőrzésével és rendelkezésre bocsátásával kapcsolatos kötelezettségéről a fogyasztót a telefonos ügyintézés kezdetekor tájékoztatni köteles.

Ha nem adják ki, fordulj a fogyasztóvédelmi hatósághoz vagy az MNB-hez, mint felügyeleti hatósághoz, nem tudom az EOS vonatkozásában melyik jogosult eljárni, de valamelyik biztos.

Egyébként nekem az OTP-ben egyszer olyat is mondott a túlképzett ügyfélszolgálatos, amikor egy jogszabályra hivatkoztam, hogy "az OTP-re a törvények nem vonatkoznak" (sic.), biztos így gondolja ezt az EOS ügyfélszolgálatosa is....:)))

negyszog # 2014.12.06. 10:02

Úgy tudom, az illetékesség attól függ, hogy milyen cég megbízásából próbálkozik a behajtó cég. Tehát banki követelésnél az MNB az illetékes, szolgáltatói behajtásnál a fagyasztóvédelem.

(Az egy más kérdés, hogy egy egyszerű kérdésre a fogyasztóvédelem képes 6 oldalas tömény jogi szöveget kiadni "határozatként", amiből mezei halandó meg nem állapítja, hogy akkor most kinek is van igaza...)

A hangfelvétel kikérése azért is érdekes, mert szerepelnie kell rajta a beleegyezésnek, és onnantól akár bizonyítékként is használható. A "zugfelvétel" valóban támadási felületet nyit, nem érdeme rá hivatkozni (ahogy a kameráknál is jól láthatóan fel kell tüntetni, hogy az adott területen felvétel készül...).

EOS_Faktor_Zrt. # 2014.12.09. 09:57

Tisztelt Fórumozók!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésekkel kapcsolatban tájékoztatom Önöket, hogy az EOS Faktor Zrt. munkáját minden esetben a hatályos törvényeknek és rendelkezéseknek megfelelően végzi és az ügyfeleivel folytatott beszélgetések hanganyagait is ezen rendelkezésekben foglaltaknak megfelelően rögzíti illetőleg bocsájtja azokat – erre irányuló megkeresés esetén – ügyfelei rendelkezésére. Tisztelt “bermuda háromszög”, kérjük, hogy az ügy mielőbbi tisztázását elősegítendő, beazonosításra alkalmas módon (név, lakcím, ügyiratszám) lépjen kapcsolatba kollégáinkkal a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címen vagy vegye fel a kapcsolatot Társaságunkkal a 06/1 887-9000 telefonszámon.

Üdvözlettel:
EOS Faktor Zrt.

bogárka 77 # 2014.12.09. 10:43

Tisztelt!Eos Faktor Zrt!
Tegnap este küldtem el az emailt az Önök által leírt módon a megadott címre nagyon bízom benne,hogy mielőbb megjön a válasz.
Tisztelettel!

Vh-ügyes # 2014.12.09. 11:55

Maguk szeretnek elévült követeléseket kikukázni, majd az ügyfeleiket - e tárgyban - csúnyán megtéveszteni?

(kérdőjellel ugye nem rágalmazás) :)