Eos Faktor?


vippi # 2018.05.24. 06:35

nonolet Az első papírom amit kaptam 9 nappal ezelőtt a végrehajtási lap . Mert persze küldtek nem 1 nem 2 értesítőt felszolitást már de olyan címre amire kötöttèk is a szerződést ahol sose tartózkodtam. most lett itthon 2 hete bejelentett lakcimem . 11 napja kaptam az első levelemet ami ellen nem tudok legalábbis ezt mondták már mit tenni mert volt idő ami már lejárt. folytonosan azt kérdezte az eos hogy tudom e bizonyítani hogy adataimmal visszaéltek. ha nem tudom tartsam be az időpontot mert előbb vagy utóbb de rajtam lesz behajtva mivel jogerős bírósági vh ügynél járunk már . így ha bizonyítani akarok akkor valószínű ügyintézésem során plusz költségekkel kell számolni vagyis a jelenlegi adósságom csak több lesz . És felajanlottak egyből a részletfizetest ... Ma bemegyek a tcomhoz panaszt teszek hogy a tudtom nélkül szerződést kötöttek megprobalok ezen az úton elindulni. Mert úgy vélem hogy ha a T com utanajár normálisan és kiderül hogy tényleg hamis szerződés kötés volt gondolom visszavonja a tartozást vagy kiegyensúlyozott a megadott levelezési címre és felkeresi aki hasznalja ezt a szerződést vagy a T com tesz 1 feljelentést vagy én teszek egyet nem tudom első lesz a T com panasz benyujtás utána eos faktor iroda ...

vippi # 2018.05.24. 06:43

javítás :* az első papírom amit kaptam nem 9 hanem 11 nappal ezelőtt vagyis egyetlen 1 papírt kaptam a mook végrehajtási papirját

gerbera317 # 2018.05.24. 06:58

Ha 11 nappal ezelőtt kaptad meg a végrehajtási lapot (ekkor szereztél tudomást az ellened folyó végrehajtásról), akkor még ellentmondással élhetsz a fizetési meghagyással szemben.
Az ellentmondást nem kell túlcifrázni, elengendő a szándékot és a tényeket bejelenteni: "T. Közjegyző! A fizetési meghagyással szemben az Fmhtv. 32. § slapján ellentmondással kívánok élni. A végrehjtást kérő költségeit a végrehajtónál igazoltan megfizettem, mellékelem az igazolást."

vippi # 2018.05.24. 07:02

,,igazoltan megfizettem" mit is ? :)

drbjozsef # 2018.05.24. 07:45

Mondjuk én nemigen hiszem, hogy valaki a nevedben kötött simán egy szerződést. Teljesen ismeretlen a cím is, meg az ott lakók is számodra, ahova a tartozás szól? Nem írtál alá valami rokonnak vagy cimborának egyszer valami papírt, mert éppen megszorult, és szépen kérte, vagy valami ilyesmi?

vippi # 2018.05.24. 08:29

Nem nem és nem . senkinek semmit és teljesen ismeretlen a cím is . Sajnos erre nincs időm . T com mutassa meg hogy én kötöttem ha nem tudja megmutatni akkor gondolom nem tartozom . Köszi a válaszokat a segítségeteket . de mivel külföldön dolgozok és megyek vissza 1 héten belül nincs időm levelezgetni feljelentgetni. A T com na benyujtok egy panaszt Hamis szerződés miatt . A panaszt kivizsgálást követő en bizonyítást nyer hogy nem én kötöttem gondolom ez már elég mindenhez .

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.24. 08:39

Leráncigálhatod a lovat a folyóhoz, de erőszakkal megitatni nem tudod...

vippi # 2018.05.24. 09:57

Ha nem volt a szerződés kötés időpontjában bejelentett lakcimem, a lakcim kártyán a következő szerepelt Budapest 13 kerulet lakcimem nélküli lakos ... hogy köthettek távközlési szerződést?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.24. 09:59

Nem érti... Nem és nem...

vippi # 2018.05.24. 10:09

Sajnos nem 20 évesen életem első ilyen ügye. nem tudom azt se kinek vagy miként kell megirni bármely ellentmondasom .....mint a kisgyerek 1 napja az iskolába és már az abcét követelik első nap a tol z ig . ennyire értem amit leírtak. látom hogy segíteni akartok de ennél szajbaragosabban kérném szépen :(

vippi # 2018.05.24. 10:36

Nem vettem a fejembe semmit csak kevés hülye tudásommal próbálom megoldani a dolgot. amit írtatok tanacsoltatok egyszerűen nem tudom a módját kézzel írják levelet ? jegyzonek? vagy email. Ez hivatalos vagy kivel írjam meg hogy el is fogadják olvassák ? nem értek az egészhez :(

nonolet # 2018.05.24. 10:43

Közjegyzőnek...

De olvasd már el FIGYELMESEN!!! amit eddig írtak vazze!
Minden van az eddigiekben.

- -

De ha most azt mondod hogy nem tudod mi a különbség a jegyző meg közjegyző között akkor nagy gáz van veled....

Vadsuhanc # 2018.05.24. 11:28

Nem szoktam így írni, de a véleményem, hogy ez a történet egy nagy kamu. Végig kell olvasni a kérdező hozzászólásait és egyből kiderül.

Én kérek elnézést.

vippi # 2018.05.24. 11:59

Köszi a segítséget 9000 Ft befizetve kézbesítési ellentmondás előterjesztve. most kell egy tervivevenyes levelet írnom a kozjegyzonek ha jól értelmezem leírni vagyis kérvényezni kell a végrehajtás megszüntetését. csak nem tudom hogy fogalmazza meg . mit írjak bele :( ???

drbjozsef # 2018.05.24. 12:13

Ha a kézbesítési ellentmondás „előterjesztve”, akkor mit akarsz még írni?

gerbera317 # 2018.05.24. 12:35

Kevésnek tűnik a 9000 Ft. Az csak a vh-kérő által a végrehajtónak előlegezett költség. Mi van a vh-lap 14. pontja szerinti összegekkel? Az minimum 10 ezer Ft.
"Kézbesítési ellentmondás" nem létezik. Főleg úgy nem, hogy még csak nem is a közjegyzőnek küldted el. Vagy ha mégis jó helyre elküldted, akkor a fizetési meghagyással szembeni ellentmondást sem ártott volna egyidejűleg elküldeni.
Te tudod...

Vadsuhanc # 2018.05.24. 12:39

12:36 órakor még nem értesz semmit és azt sem tudod mi a jegyző és mi a közjegyző.

13:59 óráig elmentél a végrehajtóhoz - kivártad a soros - befizetetted a pénzt hazaértél megírtad a "kézbesítési ellentmondást" majd azt beadtad és még ide is tudsz posztolni.....

Másfél óra alatt.. aham...

Vagy a végrehajtó a posta is a lépcsőházatokban van.

vippi # 2018.05.24. 15:11

hm :) bárcsak itt tartanék ahogy írod . Utolsó posztom után jöttem ki vagyis fizettem be a 9000. saját szavaimmal most végeztem a megfogalmazással holnap adom fel postán ma az eos faktort kerestem kervenyeztem az össze dokumentum lekereset és a 9000 ezret fizettem be holnap posta utána várakozás a válaszra .

vippi # 2018.05.24. 15:17

amúgy igen előlegezett költség a 9000 Ft . Az adós a végrehajtói irodában megjelent. előadta hogy nem ért egyet a kovetelessel kézbesítési kifogást kíván előterjeszteni az eljarro kozjegyzonel.

gerbera317 # 2018.05.24. 15:29

Kevés lesz az a 9000 Ft. A közjegyző hiánypótlásra fog felhívni, mert a 14. pont szerinti költségeket is meg kell fizetni a végrehajtónál (igazoltan).

Az, hogy a végrehajtó jegyzőkönyvbe vette, hogy tudatni kívánod a közjegyzővel, hogy nem értesz egyet a követeléssel meg a kézbesítéssel, szintén kevés. Ezzel még nem tudattad a közjegyzővel a szándékodat.

vippi # 2018.05.24. 16:14

értem hogy kevés ezertnirtam egy kérelmet indoklással hogy nem kötöttem szerződést nem kaptam előzményi levelet vagy felszólítást szüntessék meg az eljárást mert nem kötöttem semmilyen szerződést. ..olyan hülyén hangzik ahogy írtam is ...:(

nonolet # 2018.05.24. 16:43

Azt már 2018.05.24. 08:58-kor megírta neked gerbera317,
hogy mit is a írj a közjegyzőnek!!!!

- -

"T. Közjegyző!

A fizetési meghagyással szemben az Fmhtv. 32. § slapján ellentmondással kívánok élni.
A végrehajtást kérő költségeit a végrehajtónál igazoltan megfizettem, mellékelem az igazolást."

- -

Mi nem világos ezek után?!

Mert minden más fogalmazvány csak fölösleges marhaság.
Nem érdekel senkit... az ügy jelen állásában.

edenke74 # 2018.07.06. 09:09

Sziasztok! Kellene egy kis segítség.2018.április 13-án kaptam egy FHM-et az EOS által melyre 2018.április 18-án elévülésre hivatkozva ellentmondtam az eljáró közjegyzőnél.Tudom,mivel ellentmondással éltem ezért az ügy perré alakult,viszont az FHM óta semmiféle levelet nem kaptam ezzel kapcsolatban.Mai napon 2018.július 6-án jött egy tértivevényes levél az EOS-tól a jogi előadótól melyben az áll hogy én a Vodafon 42746FT összegű tartozára törvényes határidőn belül ellentmondtam így erre tekintettel az ügy fizetési meghagyásos perré alakult.A nyilvántartásuk szerint a tartozás összege a mai napon 42746 FT de amennyiben én 2018.08.01-ig befizetek 28119Ft-ot akkor az EOS a tartozást kiegyenlítettnek tekinti és velem szemben az ügykezelést lezárja.Mellékeltek hozzá egy darab üres csekket.Mivel még semmiféle bírósági papírt nem kaptam ezért nem tudom most mi is van.Köszi a segítséget!

edenke74 # 2018.07.06. 09:10

lemaradt az előző hozzászólásomból hogy elévülésre hivatkozva mondtam ellent.

lewho # 2018.07.06. 09:21

Tettek egy ajánlatot. Vagy elfogadod, vagy nem. Ha elfogadod, olyan megállapodást köss a jogosulttal, mely kiterjed a per megszüntetésére, a perköltségre is.

Ha valóban elévült, akkor ne fogadd el.