Végrehajtási Kifogás!


danildi # 2011.10.18. 17:55

T. Kovács Béla Sándor Úr!
Köszönöm a válaszát. Azóta az történt, hogy a végrehajtó inkasszóval beszedett 500 ezer Ft-ot. Közben az Adós felhívott, hogy rendezni és lezárni szeretné az ügyet még az okt. 27-re kitűzött árverés előtt, ha meg mondom mennyivel tartozik még? Megírtam neki, válaszul alkudozni kezdett, de a Végrehajtó azt mondta, ne törődjek vele, ha nem fizet, árverés lesz.
A tegnap elfogadott uzsora törvénnyel kapcsolatban viszont kételyeim támadtak. Bár az Adós ajánlotta fel annak idején (2009. január) a kölcsön adott pénzre adott kamat mértékét, sajnos rosszindulatot feltételezve róla el tudom képzelni, hogy valahogy húzni akarja az időt, míg érvénybe lép a törvény és akkor megtámad engem uzsorázással.
Kérdezem, hogy megteheti-e ezt, megtámadhatja e a jogerős itéletet visszamenőleg ill. megvádolhat-e uzsorával?
Előre is köszönöm a válaszát.
üdv.
danildi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.21. 21:36

Hogyne: kifizetheti a teljes tartozást.

danildi # 2011.09.21. 20:01

T. Fórum!
Végrehajtás alatt álló követelesemet az adós -felfüggesztett árverezés után- elkezdte törleszteni. 6 hónapig fizetett, majd meggondolta magát és az utolsó 1 millió Ft-ot már nem fizette meg. A végrehajtó kiértesítette, hogy az eljárás az
árverezéssel folytatódik, már ki van tűzve az időpont is. Kérdezem, hogy az Adósnak van-e joga ill. lehetősége bármilyen címen fellebbezni vagyis megakadályozni -az eljárásnak ebben a szakaszában- hogy a végrehajtás az árveréssel folytatódjon?

Köszönöm
danildi

ragyasdezso # 2011.08.12. 21:23

Két topic már szinte csak rólad szól! Mindkét helyen hozzáértőktől már megkaptad a választ, csak vagy nem érted, vagy nem akarod érteni! Az orvosi diagnózis nem tudom, hogy kerül ide, mivel végrehajtási topicban vagy. Fizetni kell a lustaságodért, az oda nem figyelésedért és a konokságodért. Az élet már csak ilyen! A pattanás meg köszönő viszonyban sincs a ragyával, mert az a himlő maradványa. Szóval... a nevem marad, neked meg fizetned kell!

Nikolett34 # 2011.08.12. 17:23

Tisztelt Ragyás Dezső!!!!!!

Nem kell gúnyolódni és válaszolni sem nekem, mert nem tudom, hogy milyen jogon húzod le a másikat, ha kérdéseim vannak..

Azt nem tudom, hogy van -e gyereked, mert ha kimondják rá, hogy izomsorvadása van, amiből ugyan meggyógyult a hülye orvosok diagnózisa volt téves, súlyos atópiás ekcémás és még fotoallergiás is, akkor nem tudom mennyire érdekelne a fizetési meghagyás, amikor én már megfizettem az összeget

Normális hangnemben is lehetne üzenni, még ha hülye vagyok és nem értek dolgokat.. Te is keresnéd a hivatalos szerveket, mert még Te sem tudod, hogy mi lesz a vége, vagy Te végrehajtó és bírósági titkár vagy, vagy csak józan paraszti ésszel átlátod???

Inkább a pattanásaidat tisztítsd ki, hogy megfelelő nevet vehess fel!

Üdv: Kiskapus Nikolett

ragyasdezso # 2011.08.12. 16:56

Nikolett34

Igazi magyar virtus: mindenki hülye rajtam kívül!
Csak a kiskaput keresed!

ragyasdezso # 2011.08.12. 16:54

Nikolett34
Még mindig ezen rágódsz? Már régen be kellett volna fizetned. Az FMH-t nem kifogásoltad meg akkor most még mi a gond! hiába kérdezed több helyen is a helyzet változatlan: a be nem fizetett közös költséget és a behajtásból eredő költségeket neked vagy a tulajdonostársadnak kell megfizetni!

Nikolett34 # 2011.08.12. 16:35

Hétfőn be kell fizetnem az egész vh költséget, mert ma a lakástörlesztő hitelnél azt mondták, hogy a végrehajtó áll az első helyen , őket megelőzve és így amennyit ráteszek a számlára, annyit vonnak inkasszóba, a többit fizethetem lakástörlesztőben.. Ez így lehetséges?
Munkabérből 33 % és egyéb összeget teljes egészében le lehet emelni?
Ha befizetem és kiderül, hogy nem jól intézkedett sem az ügyvéd, sem a végrehajtó, akkor hogyan juthatok a pénzemhez? Kötelesek vissza adni, vagy igénypert kell benyújtanom, esetleg én is fizetési meghagyással élhetek?

Nem baj, hogy csak két példányt küldtem el, a végrehajtó köteles átvinni a bíróságra?

Ha törvénykezési szünet van, akkor addig nem is tudnak hivatalosan intézkedni és függesztés tényében eljárni?

Gyakorlatilag azt mondták a bankban, hogy ha a végrehajtótól hozok egy papírt a felfüggesztésről, vagy a megszűnésről, akkor nem inkasszóznak..

A jogosultnak azt mondta, hogy nem ad részletfizetést, mert túl régi a tartozás, amit mellesleg megfizettem és a többi kötség a kamat követelés és ügyvédi és végrehajtói költség, ráadásul kiderült, hogy 2005-2006. évre kéri a tőke összeget befizetni és akkor befizettük az összes költséget..
Nem lehet kérni a jogosulatlan követelés miatt az eljárás teljes megszűntetését?

Köszönettel: Nikolett

végrehajtó1 # 2011.08.12. 16:17

Amíg a bíróság fel nem függeszti addig a vh folyhat.Az írja alá aki beadja.

Nikolett34 # 2011.08.12. 07:32

Szeretnék érdeklődni, hogy ha két pld. végrehajtási kifogást küldtem el a végrehajtónak, akkor az miatt nem utasíthatják el?

Egyetemleges adóstársak esetén mindkét félnek alá kell írni a vh. kifogást, vagy elég megjelölni a kifogásban és nem szükséges aláírni?

A végrehajtás felfüggesztése kérése közben is intézkedhet a végrehajtó ( pl. ingós lefoglalása, vagy inkasszó?).

Köszönöm előre is: Nikolett

bobapu # 2011.07.08. 05:22

Tisztelt Fórumozók!Akkor jogos volt az elutasítás ?

bobapu # 2011.07.07. 16:26

Akkor én jogszerűen adtam fel?

Dr.Attika # 2011.07.07. 16:07

bobagu!
Nincs igazad. A végrehajtási kifogás május 23-án a bírósághoz feladott levéllel 15 napon belül előterjesztettnek minősül. Törvényes határidő betartva.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 15:44

Ilus, úgynevezett igénypert kell indítanod. Sürgősen, mert különben a következő havi béredet megint inkasszálják.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 15:42

Én?

bobapu # 2011.07.07. 15:30

Tisztelt KBS Úr !Bemásoltam amit kért!

Ilus08 # 2011.07.07. 11:09

Tisztelt fórumozók!
A volt férjem ellen végrehajtást eszközöltek banki tartozás miatt.A végrehajtó megtalálta a közös számlánkat,melyre kizárólag az én bérjövedelmem érkezik.
5 éve nem élünk együtt,nem is szerepelünk egy címen, ellenem nincs letiltási végzés, a közös számlát szerettem volna megszüntetni de a volt férjem nem volt hajlandó aláírás végett a bankba bejönni.Én jogtalannak érzem azt ,hogy a számlámat letiltották,a fizetésem 50%-át levonták, a közüzemi számlák és lakbér kifizetése után 1000Ft maradt arra,hogy a következő fizetésig megéljek 2 gyerekkel.Mi a bánatot csináljak hogy pénzem visszakapjam minél hamarabb?????
Teljesen padlóra kerültem.
Kérem aki tud segítsen abban, hogy merre induljak?-és van e esélyen a bérem visszakapására?-kihez forduljak???
Köszönettel

bobapu # 2011.07.07. 10:21

Adós részére 2011.május 10.napján szabályszerűen kézbesítésre került így az ellen végrehajtási kifogást 2011.május 25.napjáig terjeszthette volna elő az önálló bírósági végrehajtónál,ahogyan azt a jegyzőkönyv jogorvoslati tájékoztatása is tartalmazza.Az adós azonban a végrehajtási kifogást 2011.május 23.postai úton feladva 2011.május 25.napján a Kecskeméti Városi Biróságon terjesztette elő.így az a végrehajtóhoz a bíróság továbbitása útján 2011.június 02.napján tehát a törvényes határidőn túl érkezett.Az előző levélen az állt,hogy a Bírósághoz nyújtsan be 3 példányban 15 nap a határidő.

Dr.Attika # 2011.07.07. 10:19

A végrehajtási kifogást a végrehajtónál kell benyújtani, aki az ügy irataival együtt beterjeszti a bírósághoz. Ha a bírósághoz küldi 15 napon belül, akkor sincs gond, mert akkor a bíróságnak kell a végrehajtótól bekérni az iratokat. Ez a 15 nap eljárásjogi és nem anyagi jogi határidő, tehát a 15. napon történt postára adás határidőben beterjesztettnek minősül.

végrehajtó1 # 2011.07.07. 09:57

Ezért nem utasítják el.
Pontosan szó szerint másold be miért utasították el.

bobapu # 2011.07.07. 09:24

Tisztelt Fórumozók!Végrehajtás alatt áll az ingatlanunk.A végrehajtó hibásan tüntette fel a ház helységeit,korát és nem vett figyelembe egy 50 nm -es lakható épületet.Ezért végrehajtási kifogással éltem.A bírósághoz írtam 3 példányban.A 15. napon ért be hozzájuk,de ők a végrehajtónak csak napok múlva továbbították.Ezért elutasítottak.Ez már a második kifogásom volt.Az elsőben is a rosszul feltüntetett dolgokra hivatkoztam .Erre most a végrehajtó annyit közölt,hogy eddig nem tűnt fel?Hogyne tűnt volna ha már egyszer jeleztem.Szeretném segítségüket kérni!Köszönöm