Végrehajtás, ajándékozás...


C a s a b l a n c a # 2011.08.30. 08:54

Vagy ha inkasszószerződést kötöttél vele és felhatalmaztad X összeg leemelésére...

végrehajtó1 # 2011.08.26. 12:19

se hogy

papeerkind # 2011.08.26. 12:17

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy van egy ügyletünk a dunacorp nevű cégnél,és most említette az egyik munkatárs (dr) hogy inkasszót rak a folyószámlámra.
Kérdésem az lenne,hogy ez lehetséges ? (magánszemély vagyok)

végrehajtó1 # 2011.08.26. 09:40

igen

sunca # 2011.08.26. 09:00

Érdeklődni szeretnék, hogy a hugommal örökültünk egy házat anyukánktól, és egy apeh tartozást. Van egy nővérünk is, aki nem örökölt az ingatlanból semmit, de neki van rajta jelzálog hitele (amit édesanyánk részére vettünk fel, mert ő nem volt hitelképes, de ez lényegtelen is), ami rendesen fizetve van. MI írtunk az apehnak kérvényt részlet fizetésre, de elutasították. Most az a kérdésem, hogy mivel ha jól tudom csak az örökölt ingatlannal felelünk az adósságért, akkor az apeh azon megkezdheti e a végrehajtást, úgy, hogy hitel van rajta, ami rendesen van fizetve? Köszi

éva4510 # 2011.08.04. 18:34

Az ügyvéd nem volt pontosan tisztában, hogy a terhelt ingatlanokkal mit is lehet kezdeni. Még utána néz. A nyaraló dolgait Ő intézi. Lediktálta, hogy a többi ingatlanra mennyit kell fizetni, és utána néz mit lehet tenni, beszéljük meg, hogy Ő csinálja-e a másik kettőt is. ÉN nem tudom, hogy erre van-e szakosodott ügyvéd, vagy mindegy ki, mert ugyanannyiért, és ugyan úgy csinálja.

végrehajtó1 # 2011.08.04. 17:25

ehhez kell a vh kérő beleegyezése is.

Lhotse # 2011.08.04. 16:45

Szerintem fordulj ügyvédhez! Akit megkérdeztetek az a kolléga miért nem jó? Ő ki tudja dolgozni a nektek megfelelő megoldást. Azért van az ügyvéd!

éva4510 # 2011.08.04. 16:23

Üdv!
Elég bonyolult a mi helyzetünk. Van 3 ingatlan, 1 nyaraló, 1 ipari telek, 1 családi ház. Családi ház és az ipari telek végrehajtás alatt. A nyaraló tiszta. 3 tulaj van. Abban egyeztünk meg, hogy mindenkié 1 ingatlan lesz, választottunk. A nyaraló mivel tiszta nem gond. Ügyvéd azt mondta, testvérek költség nélkül nem ajándékozhatnak egymásnak, ezért elsőre mondjunk le édesanyánk javára, ő pedig majd ajándékozza az ingatlanokat. Miattam lett megterhelve a két ingatlan, nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy én lemondjak a megterhelt ingatlanról, utána ő nekem ajándékozza az ipari telket, és arra rakják rá a végrehajtást, a házról levegyék, és így én jelzáloghitellel kiváltanám....
Mivel anyagilag nem állunk a topon, szeretném megtudni, hogy lehetséges-e így megoldani, mennyibe kerülne ez nekem, van-e lehetőség a hitel felvétele után kifizetni mindent....
Köszönettel!
É.