Hitel, perfeljegyzés, végrehajtás


didier # 2011.09.27. 22:02

Dr. Attika: miért zavarná az árverési vevőt a jelzálogjog???
Jó hír a számodra viszont andersen, hogy a haszonélvezet már annál inkább, feltéve, hogy a haszonélvező nem felel a szóban forgó követelésért...

andersen # 2011.09.24. 17:00

Akkor ha jól értem, ha nem tudok fizetni, az ingatlanárverésre kerül, hiába van még egy tulajdonos és egy haszonélvező?
Végrehajtóval érdemes beszélni? Máson is tudna végrehajtani.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.24. 07:04

(Az árverési vevő tehermentesen szerzi meg az ingatlant, vagyis a jelzálog megszűnik az eredményes árveréssel.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.24. 07:02

A jelzálogjogosult pedig minden bizonnyal felmondja a kölcsönt, és bekapcsolódik a végrehajtásba.

Dr.Attika # 2011.09.24. 05:34

Tisztelt andersen!
El lehet árverezni a haszonélvezettel terhelt ingatlant is. A tulajdoni hányad kerül árverésre. Jó lehet, kevés az esélye annak, hogy valaki megvegye. Főleg jelzáloggal terhelten.
A leírtak alapján semmit nem vihet a végrehajtó, de a végrehajtás költségei szaporítják a tartozást.

andersen # 2011.09.23. 20:29

Tisztelt Hozzáértők!
A következő ügyben kérném segítségeteket.
Van egy 90%-ban tulajdonomat képező, haszonélvezettel terhelt ingatlanom.
Az ingatlan értéke 15-17 millió ft, melyen van 9 millió ft hiteltartozás és egy perfeljegyzés.
Most 700.000.-Ft miatt rámküldték a végrehajtót.
A 700 ezer ft-ot nem tudom kifizetni, bármi is történik.
A bank ilyenkor felmondhatja a hitelszerződést hiába fizetem pontosan a hitelt?
Perfeljegyzett, haszonélvezettel terhelt ingatlant el lehet árverezni?
Fogalmam sincs merre, hova induljak...mik a jogaim, lehetőségeim.
Kérlek Benneteket segítsetek tanácsaitokkal.
Van értelme felkeresnem a végrehajtót? Lenne más vagyontárgyam amit vihetne, de az csak 50%-ban van a nevemen. Egyáltalán mit vihet el? Bankszámlám nincs, munkanélküli vagyok.
Minden segítséget előre köszönök!
Jó éjt Mindenkinek!