Végrehajtás közös megegyezés


Gabicsek # 2012.01.01. 16:27

Írja le és kérj végrehajtást.

SDOR # 2011.12.21. 07:50

Személyesen beszéltem a főnökkel . A rósz gazdasági helyzet kintlevőség s tb hivatkozót . Három hónapon belül utalok ez volt a válasz . Elmondtam hogy nekem is fizetnem kell a számláimat , megértő volt de mondta hogy nem tud fizetni . 2009 óta hiteget . A remény hal meg utoljára . Ez az egész nevetséges .
SDOR

gerbera317 # 2011.12.20. 19:37

Szóval elmaradt munkabér + késedelmi kamat + perköltség, és a fizetési határidő a minap járt le?

Rá kell kérdezni, hogy utaltak-e. Úgy kell előadni, hogy éppen most készítetted el a végrehajtási kérelmet, de mielőtt felragasztanád rá az illetékbélyeget, még tisztelettel érdeklődsz, nehogy kerüljék egymást a dolgok. Ha nem muszáj, akkor ne siesd el, de előadni mindig úgy kell, mintha őrülten sürgős lenne. Csak tipp volt.

SDOR # 2011.12.19. 19:58

Pontosítok .
2007-2009 keletkezet bérjellegű jövedelmet nem fizettek ki számomra . Időközben eljöttem egy másik munkahelyre és igére-tett kaptam hogy tartozásukat rendezik . 2010 be fizetési meghagyást bocsátott ki a körjegyző melyet ők ellent mondással perré alakítottak . A bíróságon megítélték számomra az elmaradt pénzt de régi munka vállalom 2 hónapot kért hogy számomra a tartozását rendezni tudja .Jelzem két hónapon belül rendezem e tartozást ez szerepel a jegyzőkönyvben . Én belementem de a pénz számlámra nem érkezett meg . A bíró döntésen Töke + tőke után járó kamat + közjegyzői díj + bírósági eljárás díj szerepelt .
Elnézést a pontatlan fogalmazásért .
SDOR

gerbera317 # 2011.12.19. 16:49

A "pert indítani" itt használandó állandó határozója nem az, hogy "vki ellen"?
Csak költői kérdés volt.

Itt pedig egy igazi kérdés: Elmaradt munkabér után mióta lehet felszámítani kamatot? Vagy ha ez késedelmi kamatot akar jelenteni, akkor a következő - egyébként érdemben semmitmondó - mondatban mi az a másik késedelmi kamat?

És biztos, hogy nem fizetett a kötelezett? Ma még csak december 19. van! Az ilyen elsietett végrehajtás-elrendelésekből nőnek ki azok a Vht. 41. § szerinti eljárások, ahol a követelést már korábban megfizették, ezért a végrehajtást kérő - tetszik, nem tetszik - bukja a végrehajtási költségeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.19. 14:05

Ha bírósági végzéssel jóváhagyott egyezség, akkor lehet végrehajtást kérni.

SDOR # 2011.12.19. 13:28

Bér jellegű tartozás miatt per indult egy munkáltató iránt . Két év után közös megegyezéssel lezárult az ügy . A munkáltató vállalta, hogy a tőkét + a kamatokat a bírósági költségeket + közjegyzői költségeket két hónapon belül megtéríti a munkavállalónak .A késedelmi kamatot a bíróság nem számolta ki a két hónapos intervallum miatt. A határidő 2011.12.15.én lejárt . A kifizetést a munkáltató nem teljesítette . Ilyenkor pontosan mi a teendő?
Köszönöm
SDOR