Elmű végrehajtás után tartozás státusza


gyulaci12 # 2012.10.10. 15:10

Sziasztok

Azt szeretném megtudni,hogy hol lehet az elmű ellen panaszt tenni?Ugyanis kikapcsolta az áramomat annak ellenére,hogy minden számlám bevan fizetve.

Mikor bementem hozzájuk elsőre más számlát mondott,hogy nem fizettem be,mint másodjára.

Tavalyi számláim tiszták.Az idén 9 hónapot fizettem az e havi nincs befizetve 10 hó.

Azt állitsák,hogy elvan csúszva a számlám,de ez mit jelent nem tudom.Egy áprilisi számlát követelnek rajtam ami most került kikapcsolásra.Bevittem a számlát,csekkeket az összeset,és mégis azt állitsák,hogy nincs befizetve.

Mit tudok ilyen esetben csinálni?Ja és védett fogyasztó vagyok. Elvleg:((

Köszönöm.

Aki teheti az a malandalag@gmail.com-ra írjon mert azt hamrabb megtalálom.

kfgabri # 2012.07.19. 04:11

Ezt a csodás igazolást az ELMŰ kérheti a saját könyveibe, ha a revizorai megkérdik, ezmijaz?
De, hogy az adósnak még igazoljanak is...

gerbera317 # 2012.07.18. 21:24

Hogyan jön ez össze az önkormányzati bérlakással?

Nem értem, mit vársz az Elmütől. Nem elég, hogy tartoznak neki, még igazolást is adjon? A végrehajtó már megállapította a tartozás státuszát: jelenleg behajthatatlan, a végrehajtás szünetel.

ha a tartozás az elmű felé behajthatatlan” - Pfúj, ilyen ronda mondatot már régen olvastam...

n.eva # 2012.07.18. 11:56

Egy olyan kérdésem lenne hátha valaki esetleg tud segíteni, hogy egy ismerősömnek elmű tartozása van, szolgáltatást kikapcsolták nála, végrehajtás megtörtént, de behajthatatlan volt.
Viszont mivel önkormányzati lakásban lakik, az új változások szerint ha van tartozása, kilakoltathatják.
A kérdés az lenne, hogyha a tartozás az elmű felé behajthatatlan, akkor a tartozás megszűnik, vagy milyen státuszba kerül?
Az elműnél vajon adnak e valamilyen dokumentumot a tartozás státuszáról?

Előre is köszönöm a segítséget!