jogerős fizetési meghagyás SOS!


Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.05. 09:25

A fizetési meghagyás jogerőssé válásáról nem a jogosulttól, hanem a közjegyzőtől kellene értesülnöd.

De ha mégis az van, amit mondasz, akkor sem kellene megvárni a végrehajtást, mert úgy sokkal drágább lesz. Ekkor összegre nagy valószínűséggel maga az OTP Faktoring is ad hathavi részletfizetést - ha kéred.

Syrakusa # 2012.10.05. 05:36

Tisztelt Szakértők a segítségüket kérném.
Nem régen kaptam egy levelet az OTP faktoringtól,h a fizetési meghagyás jogerősen befejeződött és ha 15 napon belül nem rendezem a tartozásom átadják egy behajtónak.Kaptam egy tájékoztatást miszerint a követelés behajtatható a járandóságokból /33%/ valamint ha rövid időn belül ebből a tartozás nem hajtható be lefoglalhatják az ingóvagyonaimat/elektronikai cuccok,autó) végső esetben pedig az ingatlant is......

Ami fontos ,h a tartozásom 125Eft dolgozom a nettó átlagbérem kb 110EFt,van egy autó a nevemen aminek az értéke kb 200 - 250Eft/20 éves autó de Nekem fontos ,mert ezzel kell munkába járnom/.

A kérdéseim a következők:

Mit takar a rövid időn belül?
Ekkora összegné a fizetésemhez viszonyítva megelégszenek -e a 33%-al vagy viszik az autót is?
A végrehajtó a végrehajtás előtt felveszi-e Velem a kapacsolatot vagy jön és visz?

Nagyon sűrgős lenne!Lehet már foglalkoztak itt Vele vagy volt ilyen kérdés akkor ne haragudjanak de nem volt már türelmem keresgetni,mert eléggé kétségbe estem........