Elévülés?


ObudaFan # 2012.11.03. 10:39

Igen, el kell menni a végrehajtóhoz.

szabi85 # 2012.11.03. 10:24

Köszönöm a felvilágosítást azt szeretné még kérdezni hogy hogyan tudok belenézni az iratokba a végrehajtót kell meg kérne rá?

ObudaFan # 2012.11.03. 08:59

Be kell nézni az iratokba, hogy volt-e végrehajtási cselekmény legalább évente. Ha volt, nem évült el, ha nem volt, elévült. Attól, hogy te nem tudsz róla, még lehetett.
Ha elévült, akkor ezt először be kell jelenteni a végrehajtónak, és ha a végrehajtást kérő nem ismeri el, a végrehajtás megszüntetése iránt pert kell indítani.

szabi85 # 2012.11.03. 07:24

Tisztelt fórumozók!
Felvílágosítást szeretnék kérni a következő témában:
2004-ben volt egy előfizetéses telefonom az e-nett infokommunikációs kft-töl viszont lett egy 20000ft-os telefonszámlám amit nem tudtam kifizetni mivel még iskolás voltam kb 2005ig küldtek felszólítást végrehajtásra is adták. A végrehajtóval meg beszéltem 3 havi részletfizetést amit nem teljesítettem ekkor már 90000ft volt a tartozás.
Azóta nem kaptam semmilyen felszólítást még a mai napig sem csak egyik hónapban azt vettem észre hogy 40000ft-al kevesebb a fizetésem és már 216000ft ot követelnek és vonják rendszeresen a fizetésemből.
A kérdésem az lenne hogy jogosan vonják-e igy 7-8 év csend után, meg szüntethetem-e a levonást és esetleg vissza igényelhetem-e az eddig levont összeget. Ráadásul még a végrehajtó sem figyelmeztetett hogy a letiltást elindította a munkáltatómtól tudtam meg mi is ez a levonás