mentesség vh. költségek alól


gerbera317 # 2013.02.07. 08:42

Valójában mi az ok?

Mert olyanokat kérdezel - itt is és másutt is -, hogy égnek áll tőle az ember haja. Ilyen gyakorlatban haszonatlan kérdéseket senki nem talál ki magától, csak ha nem tőle is úgy kérdezik, vagy éppen ebből szakdolgozik. Ha utóbbi áll fenn, akkor meg azért nagyon gáz a kérdésed, mert a válaszadók is ctrl + F használatával keresik és adják meg a választ, márpedig ugyanezt te is megtehetnéd.

Ezen felül - jogász létedre - nem jól kérdezel. A nyitó kérdésedbe is miért kellett belekeverni a Pp. 358/B. §-t? Egyszerűen csak azt kellett volna kérdezni, hogy a "a végrehajtási eljárás során a kölségmentességet élvező végrehajtást kérőt minden esetben megilleti a költségmentesség? Ha nem, mely esetekben nem?" - így, Pp. 358/B. § nélkül. Meg ha így kérdezed: "Mi alól nem mentesít?", akkor a Vht. 40. § és társairól szóló kitérő választ, meg a lentebb vitattott visszakérdezést sem kapod - bár, ezek még korrekt válaszok, hiszen akár azt a választ is kaphattad volna, hogy "pl. a stoptáblánál előírt megállási kötelezettség alól", és egy rossz szavad nem lehetne miatta.

Egyébként a kioktatási kötelezettséget a Pp. 3. § (1) írja elő a végrehajtó számára, a Pp. alkalmazását pedig a Vht. 9. § alapozza meg.

BataG # 2013.02.06. 21:17

Gerbera317:
Köszönöm, hogy válaszoltál, de
a válaszod első mondatában lévő kérdés(ed)re szerintem Te jobban tudod a választ.
Valójában mi az ok ?

gerbera317 # 2013.02.06. 17:38

Miért van olyan érzésen, hogy az sem igaz, amit kérdezel?

A végrehajtó marhára nem foglalkozik a 358/B. §-sal, egyrészt mert mire végrehajtásra kerül a sor, addigra már úgyis tud az ügyfél a költségmentességéről; másrészt mert a végrehajtó marhára nem ismeri a 358/B §-t (én sem ismertem, nekem is meg kellett néznem, mi az); harmadrészt mert ha a végrehajtható okirat szerint az ügyfél nem költségmentes, akkor a 358/B. §-sal oda fordul, ahová akar, de a végrehajtás addig szünetel, amíg valaki meg nem előlegezte az eljárás költségeit.

Ha az érdekel, hogy a Vht. 34. § (5), 41. § (3), 132/F. § (1) a), 150. § (2), 158. § (7) szerinti fizetési kötelezettségekről kell-e tájékoztatni az ügyfelet akkor a válasz: igen. Hogy melyik jogszabály írja ezt elő, azt nem tudom, de a végrehajtó és valamennyi alkalmazottja úgy van összerakva, hogy a díjazását érintő fizetési kötelezettségéről soha nem mulasztja el tájékoztatni az ügyfelet. Ilyen mulasztás emberemlékezet óta nem alapozott meg végrehajtási kifogást.

BataG # 2013.02.06. 16:58

Köszi, igen, a vh kérőt, s hogy milyen fizetési kötelezettségek alól.

Plusz - szerinted - erre a Pp. 358/B.§-ra ki kell oktatni a vh. kérőt ?

gerbera317 # 2013.02.06. 16:35

Mármint a végrehajtást kérőt?

Például a Vht. 40. § szerinti bejelentési kötelezettsége alól. De sanszos, hogy a Vht. 11. § (2) is vonatkozik rá. Meg úgy általában az együttműködési kötelezettsége alól.

Ha fizetési kötelezettségre gondolsz, akkor ezeknél: Vht. 34. § (5), 41. § (3), 132/F. § (1) a), 150. § (2), 158. § (7).

BataG # 2013.02.06. 15:01

?

BataG # 2013.02.06. 10:37

Végrehajtási eljárás során mi alól nem mentesít a munkáltatói költségkedvezmény (Pp. 358/B.§)?