Mit jelent ez a sor a végrehajtási lapokon?


gerbera317 # 2013.02.12. 15:46

Ez a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara Végrehajtási Iratok Elektronikus Kézbesítési Rendszerének használatába történő bekapcsolódás lehetőségéről szóló tájékoztatás. A rendszert a végrehajtók, pénzintézetek, sokügyes végrehajtást kérők, jogi képviselők használják. Célja a gyors, biztonságos, és legfőképpen a postát mellőző iratforgalom bonyolítása. És ami a legfontosabb: a kézbesítési vélelem beálltának kiváltására is alkalmas, sőt, aki egyszer regisztrált a rendszerbe, annak az iratforgalmához csakis ebben a rendszerben fűződik joghatás, a postaihoz nem.

Mint egyszerű, "földi halandónak" egyszersmint adósnak neked erre nincs szükséged. Veled a végrehajtó továbbra is papíron levelez, és te is ővele.

Charles71 # 2013.02.12. 11:22

Üdvözlet mindenkinek.

Van dolgom a végrehajtóval, elismert, nem tagadott tartozás, fizetem is a megállapodásnak megfelelően.

Az egyik vh-lap alján van egy ilyen sor, lehet, nem tudom szó szerint idézni, nincs nálam a papír :

"2012.szeptembertől ügyeit elektronikusan is intézheti."

A dátum nem biztos, hogy jó, de a szöveg lényege ez.

Egészen pontosan mit jelent ez, és mit kellene tennem nekem, földi halandónak, hogy ezt használni tudjam?

Előr is köszönök minden választ.