végrehajtás vagy inkább megegyezés


runningman # 2013.05.25. 13:32

Behajtóknak általában nem éri meg fizetni. (eos, sigma group, intrumjustitia, dunacorp, stb, stb) Nem érsz a végére, mert nagyon tehetségesek abban, hogy újabb és újabb pluszköltségeket találjanak ki. Nem korrektek - és akkor qrva finoman fogalmaztam. Nekem az a tapasztalatom, hogy jobban járok ha Bíróság elé kerül a behajtók követelése és a tárgyalásra jól felkészült ügyvéd megy el.

zsika75 # 2013.05.24. 17:01

Teljesítenék én is inkább mint egyezkednék, ha lenne miből. Sőt nem óhajtok elmenekülni a tartozások elől, csak rémisztő, hogy az össze-vissza 4-5 milliós tartozásból, lesz vagy 10-15 millió az egyezkedés (részletfizetés) követően, és belegondolok hogy talán sosem lesz vége. Persze nem kellett volna elmennem 32 évesen felelőtlenül gyereket szülni vagy legalább tehetősebb férjet kellett volna beszerezni. :)

Vh-ügyes # 2013.05.24. 16:40

A cím jó.
Korunk jelensége, a teljesítés helyett egyezkedés!
(magáncsőd hiányában...)

zsika75 # 2013.05.24. 15:20

Akkor is ketyeg a késedelmi kamat, ha már végrehajtáson van a tartozás, csak ép sorba kell állnia a munkabéremre? (mert, hogy nincs egyéb végrehajtható ingó és ingatlanom)

nandy # 2013.05.24. 14:04

A végrehajtásnak is vannak költségei, plusz annak során sem csak a tőkét fogják leverni rajtad, hanem az azóta felhalmozott kamatokat.
Amellett persze továbbra is ketyeg a késedelmi kamat mindaddig, míg nem rendezed teljesen a tartozásodat.

zsika75 # 2013.05.24. 12:53

Tisztelt Szakértő!

A tanácsukra lenne szükségem, sajnos az élet úgy hozta belekavartam magam egy adósság csapdába. Több hitelemet nem tudtam fizetni, jelenleg fizetésem 50 % tiltás alatt van, viszont vannak még lejárt nem fizetett tartozásaim. Lassan úgy alakul az anyagi helyzetem, hogy talán egyet-kettőt eltudnék kezdeni törleszteni (ezek az adósságok adósságkezelőknél, behajtóknál vannak), viszont pl. egy késedelmi kamatokkal terhelt 600.000 ft-os tartozás havi 15.000 ft-os törlesztéssel 1.400.000,-Ft-ot kellene vissza fizetnem, vagy pl. 26.000-os egyösszegű csekket két részletbe fizettem be 2 hónap alatt és még + 8000 ezer forintot akarnak behajtani rajtam. Az az érzésem, hogy jobban járok ha végrehajtanak mint ha megegyezek és törlesztek. Jól gondolom? A bíróság a tőkén felül mennyi kamatot ítélhet meg a végrehajtást kérőnek? Változik (növekszik)-e a végrehajtási összeg abban az esetben ha nem tudja érvényesíteni egyből a munkabéremből, csak 1-2 év múlva mert sorban áll?
Köszönöm segítő válaszukat!