ha több végrehajtás van?


vazoviktor # 2017.10.10. 13:32

Köszönöm!
Ez finom :-)

vazoviktor # 2017.10.10. 14:27

Esetleg lenne itt valahol egy "kisokos", cikk, bármi az elévülés szabályairól?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 14:37

Végrehajtásban elég egyszerű a dolog: akkor évült el a követelés, ha öt éven át nem történt végrehajtási cselekmény. A végrehajtási cselekményt a gyakorlat nagyon tágan értelmezi. (V.ö.: bármi a végrehajtásban.)

vazoviktor # 2017.10.10. 14:41

Ok.
Haaz én tudtom nélkül egy bank pl., amely már azóta nem is létezik, eladta a követelést egy másiknak vagy egy behajtó cégnek valamikor, az már végrehajtási cselekmény?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 14:56

Nem. De a jogutódlás megállapításának már a kérése is az.

gerbera317 # 2017.10.10. 14:59

Nem az. Tekintetel arra, hogy végrehajtási cselekmény csak a végkrehajtási eljárásban történhet, ezért nem az. A legelső végrehajtási cselekmény a jogosult végrehajtás iránti kérelmének beérkezése, és onnantól az minden olyan regisztrált cselekmény, amit vagy a végrehajtó, vagy a bíróság, vagy a végrehajtást kérő, vagy az adós, vagy valamely közreműködésre kötelezett személy vagy hatóság vagy társszerv tesz. Ezek mindegyikének van valami nyoma a végrehajtó nyilvántartásában.
De a végrehajtási kérelemig nem lehet végrehajátsi cselekményről beszélni.
Mivel a KBS szerinti jogutódlás megállapítása csak a végrehajtási eljárásban történhet, ezért nyilvánvaló, hogy az is az.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 15:32

Még mielőtt nagyon félrevezetnénk: mikor indult a végrehajtás?

vazoviktor # 2017.10.10. 16:03

Nos, igyexem megtudni. Fogalmam sincs. Én most tudok róla.
Ha jól értem, erről a végrehajtó tud felvilágosítást adni.

A devizaalapú hitelek miatti eljárások esetén előfordulhat, hogy évekkel ezelőtt indult, csak mégis éveken át aludt az ügy?

Nem tudtam ezt a dolgot nyomon követni, bár mindig készültem elővenni, de akkora csend volt évek óta, hogy engem is elaltatott és volt elég egyéb bajunk.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.10. 18:36

vazoviktor

2014.évi XXXVIII.törvény 17. § (3): A kölcsönszerződésen alapuló követelések behajtása iránt folyamatban lévő (vagy a kölcsönszerződésből eredő követelés behajtása érdekében bekapcsolódással indult) végrehajtási eljárásokban - a (4), (7), (8) és (10) bekezdésben foglalt kivétellel - a külön törvényben meghatározott időpontig eljárási cselekmény, intézkedés nem foganatosítható, a felek és egyéb érdekeltek által tett nyilatkozatok is hatálytalanok; eddig az időpontig minden határidő megszakad, azt követően a határidő újra kezdődik. A végrehajtási ügyet a végrehajtónak szünetelő ügyként kell nyilvántartania, ha a végrehajtási ügyben eljárási cselekmény vagy intézkedés foganatosítására e törvény alapján nem kerül sor.

Az elévülés általános 5 éves határideje is megszakad, újraindul.

Pl. 2010.06.-hóban volt az utolsó vh. cselekmény, elvileg elévülne 2015. 06. hó, de a törvény hatályba lépésével megszakadt, és onnan újra indult.

@gerbera317 @Grave @KBS javítsatok ki, ha tévedek! Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 18:48

Mondta az elején, hogy devizás?

gerbera317 # 2017.10.11. 07:57

Devizás ügyekben 2017.01.01-től kezdődik az elévülés.

vazoviktor # 2017.10.13. 08:05

Köszönöm!
Hát nem mondtam, mert végig sem gondoltam és persze aki tájékozatlan, kérdezni sem tud :-)
De úgy tűnik, akkor ez az elévülés veszett fejsze nyel :-(

dinokacska # 2017.10.13. 08:10

A kérelem akként maradt, így leróttam az illetéket és
bírósági kifogást nyújtottam be!Majd kiderül.hogy a bíró
csökkenti-e a letiltás mértékét!