Lefoglalás!


porcmistrec # 2013.07.31. 19:25

Sándor,

akkor máshogy fogalmazok, és ugye mindenk imagából indul ki, én is a saját esetemet mondom: átirattam a gyerekre (3 éves) tavaly novemberben a kocsi tulajdonjogát, üzembentartó én maradtam, nyílván, ebből következően, én fizetem a súlyadót és GFB-t. Bár ez nem került említésre hozzászólásomban, csak az illetéket említettem. Az én esetemben semmi mást nem kért az önkori, csak apuka, anyuka hozzájárulását, anyakönyvi kivonatokkal együtt és 6000 Ft-ot új forgalmira (házasságban élünk). Ez tehát illetékmentes volt, legalábbis illeték kiszabása eleddig nem történt meg. Most akkor, hogy a többi olvasó és én is tisztában legyünk a dolgokkal, mely esetben illetékmentes kiskorú vagyonszerzése? Én nem vagyok jogász, de érdekel, mert olyan területtel foglalkozom, amihez érintőlegesen szükséges az infó. Most általános tájékoztatást kérek, ha konkrét ügy van, akkor úgyis van ügyvédem meg tudom kérdezni. Kösz előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.31. 16:41

Wers miféle gépjármű adóról beszél, hiszen kiskorú vagyonszerzése illetékmentes, rosszul tudom jogász Urak
Rosszul. Egyrészt nyilván te is hallottál már úgynevezett súlyadóról és kötelező felelősségbiztosításról. Másrészt szó nincs róla, hogy a kiskorú vagyonszerzése illetékmentes lenne.

porcmistrec # 2013.07.31. 16:33

luck-666

én az "öreget" már csak kivonatom a forgalomból, 15 éves, kb. 300e-t ér vagy annyit sem, persze hogy nem tévedhetetlenek, ahogy senki sem az, mindössze azért jeleztem, hogy ilyen is van, amúgy el lehet adni, gyámhivatali engedéllyel, de nem akarom, a cél más volt, azt továbbba sem Wers miféle gépjármű adóról beszél, hiszen kiskorú vagyonszerzése illetékmentes, rosszul tudom jogász Urak?

luck-666 # 2013.07.31. 09:50

porcmistrec
majd ha el kell vagy el szeretnéd adni,akkor érhet meglepetés

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.31. 07:01

Az nem jelent semmit. Vagy szerinted tévedhetetlenek?

porcmistrec # 2013.07.30. 21:45

Wers

Ezt reszben megcafolnam: tavaly irattam kiskoru gyermekem nevere at a kocsit, onkormanyzat csont nelkul megcsinalta, nem gyamugyeztek, egyedul az uj forgalmi kellett megfizetnem, 6e ft

wers # 2013.07.30. 11:54

továbbá, ahogy régebben KBS írta, a kikorú részére történő ajándékozáshoz kell a gyámügy engedélye, és nem biztos, hogy elfogadja, mert költségi vannak, pl. gépjárműadó, és neki nics önálló jövedelme

Sherlock # 2013.07.30. 11:42

Abban az esetben ún. fedezetelvonó ügyletről beszélnénk, ami hatálytalan azzal szemben akinek a kielégítési alapján ilyen módon elvonták, vagyis ettől még ugyanúgy „viheti ”a kocsit.

runningman # 2013.07.30. 11:09

Az a biztos ha ebben az országban nincs a neveden semmi, jövedelmed sincs meg bejelentett lakcímed se. Lehetőleg nem munkából, nem vállalkozásból élsz, hanem ésszel lopsz vagy rabolsz. Az a tuti.

timcsi1203 # 2013.07.30. 10:17

Vagy ha a nevén van átlehet ajándékozni kiskorú gyermekének?Akkor ő üzembentartó lenne.Úgy is foglalható?

timcsi1203 # 2013.07.30. 10:14

Akkor ne legyen az adós nevén egy ilyen értékű autó?Ugy tudtam hogy 500000Ft alatt nem foglalkoznak vele.

monalisa1 # 2013.07.30. 10:12

Különösebben nincs értékhatár, azt foglal aminek árverezéséből mielőbb pénz várható - általában ilyen ingóság egy autót. A kocsidat majd valaki megveszi ca 80-100 ezer Ft körüli összegért, neked meg visszamarad a különbözet mint adósság.

timcsi1203 # 2013.07.30. 09:37

Jó Napot!Azt szeretném megtudni,hogy a végrehajtó milyen értékhatártól foglal le autót tartozás behajtására?150.000Ft-os autó lenne a nevemen.Azt lefoglalják-e?Köszönöm