Végrehajtás megszüntetése


secon # 2014.10.03. 20:09

Tisztelt Szakértök!

Fel lehet-e függeszteni egy végrehajtási ügyet, amelyben a 2014-es XXXVIII hatályba lépése elött egy hónappal az árverés sikeresen lezárult, de az adós kifogással élt a törvény életbe lépése után?!

kovi8484 # 2014.10.02. 14:26

Eszter66

Mért van bíróság előtt a faktor ügy? Nem ismered el vagy nem fizettél? Ha a válaszod az lenne, hogy egy részét elismered csak a felhalmozott teljes követelést nem, akkor azért van más megoldás is a bírósági ügy lezárására!


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

Vh-ügyes # 2014.10.01. 18:16

A "hogyan jár el a végrehajtó" című sztorit tényleg perben akarod megbeszélni?
Szerintem ne csináld ezt egyedül..

valoapa # 2014.06.03. 21:19

Igen, ezzel tisztában vagyok. Sőt, azzal is, hogy nem "egy ügyvéd" kell, hanem egy jó ügyvéd.


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 21:17

Azért egy ügyvéd nem ártana. (V.ö.: "Csak egy ütés. De tudni kell, hova és hogyan kell ütni".) :)

valoapa # 2014.06.03. 21:10

Nahát. Köszönöm szépen!


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 21:06

Ennyi?
Ennyi.

valoapa # 2014.06.03. 21:04

Tényleg? Mi a menete? Csatolok egy hitelszerződést, meg az életközösség megszakítása óta a teljesítéseim bizonylatát, és kérem a felének a megtérítését? Ennyi?

Mennyi ideig tarthat ez egy lassabb bíróságon?


  • laikus fórumlátogató
valoapa # 2014.06.03. 21:04

Tényleg? Mi a menete? Csatolok egy hitelszerződést, meg az életközösség megszakítása óta a teljesítéseim bizonylatát, és kérem a felének a megtérítését? Ennyi?

Mennyi ideig tarthat ez egy lassabb bíróságon?


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 20:56

Azt is lehet.

valoapa # 2014.06.03. 20:52

hát, a másiknak van nem felém, hanem egy bank felé közjegyzői okiratban foglalt tartozása. ez végrehajtható, nem? évek óta nem fizeti, én pedig fizetem helyette évek óta, mert az édesanyám otthona a fedezet. az nem jó?

a helyzetet bonyolítja, hogy házasság alatt keletkezett, közös hitelről van szó. korábban azt az információt kaptam, hogy a helyette fizetett pénz megtérítését illetően nem indíthatok külön pert, csak a vagyonmegosztás keretei közt érvényesíthetem. az meg egy méreg drága, és évekig elhúzódó eljárás, amibe se erőm, se pénzem nincs belekezdeni.

ha külön lehetne a hiteltörlesztés megtérítését kérni, azt elindítanám.


  • laikus fórumlátogató
kaméleon # 2014.06.03. 19:23

Kbs első kérdésében a válasz is. :)
De miért nem lépsz te is, hogy a másik tartozása is elismert és végrehajtható legyen?

valoapa # 2014.06.03. 19:06

Akkor fordítva kérdezem: mi tudható be annak?


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.02. 17:28

Nem.

valoapa # 2014.06.02. 15:50

Tudja esetleg valaki a választ, hogy ha a közös tulajdonú hitelszámlánkra utalom a pénzt (ahonnan én soha nem veszek ki pénzt, csak befizetek oda), az betudható-e annak, hogy megfizettem a tartozást?


  • laikus fórumlátogató
valoapa # 2014.05.27. 20:53

Természetesen (sajnos) nincs.

Közben eszembe jutott még valami. Minden hónapban utalok egy tetemes összeget a közös hitelszámlánkra. Arra a pénzre nem mondhatom azt, hogy vegye úgy, hogy megfizettem a tartozást?


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.27. 20:20

Mivel a fél sokkal többel tartozik nekem
Aztán van-e erről jogerős és végrehajtható határozatod?

valoapa # 2014.05.27. 18:45

Egy elvesztett perben az ellenérdekelt fél ügyvédi költségének megfizetésére köteleztek.

Mivel a fél sokkal többel tartozik nekem, írtam neki (emailt), hogy számoljunk el. Nem válaszolt.

Sokkal később találtam egy lejárt postai értesítőt, amin egy olyan nevű személy volt a feladó, mint az ügyvédje. Eléggé gyakori név, de valószínűleg ő volt. A levelet már nem tudtam átvenni, ezért írtam az ügyvédnek is egy levelet azzal, hogy sajnos nem sikerült átvennem a levelet, kérem, hogy ha ő keresett, akkor tájékoztasson, hogy mi ügyben keresett meg.

Egyúttal jeleztem, hogy ha a tartozás miatt, akkor azt nem vitatom, és milyen módon ajánlom fel annak rendezését. Ebből az egyik volt az, hogy vonjuk le a másik fél adósságából.

Semmi válasz, azóta sem hallottam felőlük.

A minap jött egy értesítő egy végrehajtó cégtől. Gondolom, hogy ez ügyben.

Korrekt ez így? Nem tehetek panaszt - akár az ügyvédi kamaránál - emiatt az eljárás miatt? Hogyan tudom a legolcsóbban megúszni innen?

Kérlek, segítsetek!


  • laikus fórumlátogató
gerbera317 # 2014.05.27. 06:55

Akkor talán forduljon egy látnokhoz.

A végrehajtó biztos, hogy közli a díjigényét. Elképzelhetetlen, hogy úgy nyilatkozzon, hogy "a díjigényem a végrehajtandó követeléssel együtt elévült, ezért arra nem tartok igényt". Ő közli rendesen, a bíróság pedig majd dönt róla.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.27. 04:45

De ő arra kíváncsi, mi lesz abban az ítéletben.

gerbera317 # 2014.05.26. 20:53

A végrehajtási költségekről - a végrehajtó nyilatkozatát figyelembe véve - a bíróság rendelkezik (Pp. 370/A. (5)). Az ítélet helyettesíti a díjjegyzéket, ezért ilyenkor a végrehajtó nem készít díjjegyzéket.

cmcm # 2014.05.26. 11:05

Még nincs díjjegyzék, csak vh. megszüntetése iránti pert indítottam. Ebben viszont a végrehajtó úgy tudom, hogy nem kell, hogy alperes legyen, én őt nem is vontam így be.
Ha itt a bíróság kimondja a végrehajtás megszüntetését, akkor a végrehajtó erre tekintettel lehet, hogy nem is állít majd ki díjjegyzéket, mint egyébként rendesen?
A szavaidból úgy értelmezem, hogy a vh. szüntelésének kezdő időpontjáig megtett intézkedéseiért most 6 év után hiába állít ki díjjegyzéket, mert ezen díjkövetelések is elévültek a behajtandó tartozással. Jól gondolom?

Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2014.05.26. 10:58

kinek kell kifizetni?

Rajta van a díjjegyzéken. Ha te, akkor neked. Ha sérelmezed, akkor hivatkozz elévülésre, merthogy a végrehajtási költség is el tud évülni, mégpedig a végrehajtandó követeléssel együtt.

cmcm # 2014.05.26. 08:19

Kedves Fórumozók!

Nekem az lenne a kérdése, hogy ha elévül az ellenem indított végrehajtás, mert 5 évig nem volt semmilyen végrehajtási cselekmény, akkor a megszűnésre tekintettel kiállított végrehajtói díjjegyzékben foglalt összeget kinek kell kifizetni?A végrehajtónak van lehetősége kiállítani díjjegyzéket úgy, hogy 6 évig az eljárás szünetelt?

Köszönöm a választ előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.11. 10:55

Na mit mondtam?! :)