Végrehajtás és Foglalás


Gém # 2015.03.04. 17:22

öszönöm szépen a válasát!


Érdekl?dn szeretnék, ha valkinek több végrehajtótól is van követelése, és egy személygépkocsija - rátéve a jelzálog, mindegyik végrehajtótól,

gerbera317 # 2015.03.04. 13:59

Kérheti az adós, hogy az egyik végrehajtó vigye el a kocsiját, értékesítse, így csökken tartozása?

Igen. Erre kérd azt a végrehajtót, amelyiknél a legtöbb tartozásod van.

Gém # 2015.03.04. 13:11

Tiszelt Címzett!

Azt szeretném megtudni, hogy ha valakinek párhuzamosan több végrehajtóval is fennál tartozása, és az adósnak van egy személygépkocsija, amelyre mindegyik végrehajtó bejegyezte a jelzálogjogát, illetve az autót kivonatta a forgalomból, akkor mi történik?

A végrehajtók nem viszk el az autót, hiszen többen is ignyt tartanak arra.

A tulajdonos nem használhatja,mert nincs forgalmija az autónak.

Kérdéseim:

  • Kérheti az adós, hogy az egyik végrehajtó vigye el a kocsiját, értékesítse, így csökken tartozása?
  • Kérheti-e a tulajdonos- adós, hogy ő maga értekesítse az autóját, és az eladási árat az egyk végrehajtó javára utalja? (Vagy mindegyik végrehajtónak, elosztva az autó árát)?
  • Kérhet-e a tulajdonos méltányosságból gépkocsi forgalombahelyezési engedélyt, hiszen álló helyében az autó értékt veszti?

Mit lehet ilyen esetbn tenni, és hol?

Válaszát előre is köszönöm!


Érdekl?dn szeretnék, ha valkinek több végrehajtótól is van követelése, és egy személygépkocsija - rátéve a jelzálog, mindegyik végrehajtótól,

Vh-ügyes # 2015.02.12. 16:53

igen

CsillaRéka # 2015.02.11. 15:00

Azt szeretném megtudni, hogy ha a párom csak tartózkodási helyre van bejelentve az én ingatlanomba akkor ingó foglalást nálam hajthatnak-e végre? Mivel dolgozom nem voltam otthon így betöréssel fenyegetőzik a végrehajtó. Én nem szerepelek a hitel közelemben, neki nincs ott semmi ingósága csak a ruhái. Előzetes tájékoztatást nem adtak hogy legyünk otthon. Ez így törvényes?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.13. 17:56

Igen.

J.Zoltán # 2014.06.13. 17:13

Na jó, de egyszerre mindent?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.13. 17:04

Ha adós vagy, akkor a teljes vagyonoddal felelsz, letiltja a végrehajtó a fizetésedet is, és inkasszálja a bankszámlát.

J.Zoltán # 2014.06.13. 15:18

Üdv.

Adott nekem egy probléma, konkrétan OTP tartozás, ami 200.000Ft-ról 500.000Ft-ra nőtt.

Kaptam a földhivataltól fél éve levelet, hogy az örökölt ingatlanra ráterhelte az adósságot, eddig rendben van.
Most kaptam egy másik levelet, miszerint ugyan ezen adósság miatt jártak itt, egy teljesen másik (állandó lakcímem) ingatlannál foglalni 2 hete, és mivel senkit sem találtak itthon legközelebb karhatalom és lakatos társaságában érkeznek.

Kérdésem a következő lenne; Megteheti azt, hogy ráterheli az ingatlanra ÉS jön lefoglalni IS?
Értesítést nem kaptam arról, hogy az ingatlanra való ráterhelés folyamata megszűnt volna, ezért jönnek inkább foglalni.

Az ingatlan amire ráterhelték körülbelül 6 jónapja nem csak az enyém, mindössze 1/4 része mivel édesanyám még él és van egy testvérem is.

Segítségüket előre is köszönöm.