Már eljáró ügyvédek bírálata


Dr.Attika # 2017.01.25. 09:53

Szeretném, ha a jogifórum üzemeltetője egyértelművé tenné, hogy az ügyvédekről szóló törvény és az ügyvédek etikai kódexét tiszteletben tartja és nem ad helyt olyan bejegyzéseknek, ahol egy már adott ügyben eljáró ügyvéd eljárását akarják másokkal kontrolláltatni és ellenőriztetni.

alfateam # 2017.01.25. 10:21

Már-megint a menetrend szerinti hisztid!

drbjozsef # 2017.01.25. 10:30

Mert, kinek kellene ide írnia? Hobbikertészeknek, hogy hogyan ültessenek fát?
Ügyvédhez fordulás előtt is sokan kérdeznek itt, de nem látom okát, hogy ezt ne lehessen megtenni egy már folyó ügyben, ügyvédi megbízás után is. Inkább azon kellene elgondolkodni, miért vannak olyan sokan, akik ezek alapján úgy tűnik nem igazán bíznak a saját ügyvédjükben sem...

Névvel, címmel, becsületsértő állításokkal, egyéb btk.-ba ütköző kommentekkel nem. De szerintem azt moderálják is.
Anonim módon, konkrét ügyben viszont igenis lehessen kérdezni.

Rexor # 2017.01.25. 11:40

1. Tudtommal csak a pápa tévedhetetlen. 2. Honnan tudja az oldal üzemeltetője, hogy egy kérdésnek mi a célja? :)

lajcsó # 2017.01.25. 12:43

A bírálatot úgy tudjuk elkerülni, ha nem adunk rá okot!

Sándor389 # 2017.01.25. 20:36

A bírálatot, kritikát tűrni kell(ene), az elismerést pedig ki kell érdemelni!!!

Azzal, hogy egyesek tiltani óhajtanák a kritikát, abból nehogy már az elismerés következzen!!!

Idáig nem süllyedhet ez az ország!!! vagy mégis?!

Mindenkinek joga van a véleménynyilvánításra, pláne ha alappal teszi!!! A kritika valóban kényes és roppant kellemetlen, hiszen azt a felfuvalkodott egot célozza, ami ugyebár az ügyvédség velejárója!!!

lajcsó # 2017.01.25. 20:51

Igen, a jogos bírálatot, meg a jogos kritikát!!!

Burn Out # 2017.01.25. 20:58

Mindenkinek joga van a véleménynyilvánításra, pláne ha alappal teszi!!!” - aki kritizál, az az álláspontja szerint alappal teszi, akkor is ha a kritika teljességgel megalapozatlan.

Sándor389 # 2017.01.25. 22:24

itt most nem erről volt, van szó!

hanem a bírálat és a kritika viselésének képességéről!

MACSKAJANCSI # 2017.01.25. 22:31

amire a szükségesnél jóval kevesebben képesek...

Burn Out # 2017.01.25. 22:34

hallgass végig naponta konkrétan 4-5 bírálatot, kritikát, aztán meséld el, hogy mennyire vagy képes elviselni :) nyilván nem az építő jellegű kritikáról beszélek...

Vadsuhanc # 2017.01.26. 09:55

Tisztelt Dr. Attika !

Nem pontosan ide tartozó dolog, de azért leírom a példámat.

Lényegtelen milyen ügyben, de két bírósági ügyben kellett volna intézkednem. Elsétáltam egy ügyvédhez és elmondta a véleményét. Hazajöttem elolvastam sok-sok törvényt és itt is sok-sok hozzászólást, ami alapján felhívtam, hogy így lehet-e? Ő azt válaszolta, hogy nem lehet. Megköszöntem a nem kis pénzért kapott tanácsot.

Én a fórumnak hittem a két kérelmet megírtam saját magam az itt adott válaszok alapján. ( talán még a Te általad leírtakból is merítettem )

Elsétáltam egy másik ügyvédhez és bemutattam neki az általam megírt kérelmeket. Azt mondta ez nem jó mert ilyen nincs, ez nem jó hivatkozás stb.stb. Itt is megköszöntem a tanácsot és azzal a lendülettel fél órán belül beadtam a két kérelmet a Bíróságra.

És láss csodát a két kérelmemnek helyt adott a bíróság nem kis gondot és terhet vett le a vállamról.

Én is kontrolláltattam és ellenőriztettem.

Immaculata # 2017.01.26. 10:46

Időt és pénzt lehet spórolni, ha jogifórumos válaszadó ügyvédek közül válogattok.

Vadsuhanc # 2017.01.26. 13:26

Immaculata

Én válogatnék, ha hagynák:-)...

MACSKAJANCSI # 2017.01.26. 19:19

Hála az égnek, hogy még ha kevesen is, de vannak, vagyunk józan felelős emberek, akik igenis kontrollálják a jogvégzettek tanácsait, munkáit.

Valóban iszonyú sokat lehet rajta spórolni, százezrektől a milliókig, de más nyereség is van ám!
Ez pedig az a tapasztalat, amit az ismeretlen terepre merészkedve helyt állunk, sikerrel, vagy tanulóleckeként!

A saját életünkért mi vagyunk a felelősek, tehát annak javításáért és elrontásáért is!

A többségében igen terebélyes egojú jogászokat előbb-utóbb valaki (egy általunk nevezett senki) időnként "megleckézteti", elsősorban emberségből, de előfordul, hogy szakmailag is!

Természetesen vannak olyan jogászok is, akiknek e hivatás nem elsődlegesen az üzleti vállalkozást jelenti, a profitot akár teljesen félre is teszik esetenként, ha a lelkiismeretük úgy diktálja.

Úgyhogy érdemes mindenkinek a körmére nézni, ellenőrizni, kontrollálni, hogyan végzi az elvállalt munkát, legyen az akár jogász!
Elvégre a megbízó az ügy ura, joga van hozzá!

Lyonee # 2017.01.26. 21:24

Bírálni és kritikát megfogalmazni sem képesek egyes öntelt fórumozók, csak sértegetni és személyeskedni.
Kontrollálni az tud, akinek a szakmai tudása is megvan hozzá.

alfateam # 2017.01.26. 22:00

MACSKAJANCSI!
A saját életünkért mi vagyunk a felelősek, tehát annak javításáért és elrontásáért is!"

ezt a mondatodat átgondolhatnád, legalább egyszer...