GYED - a cég nem válaszol


Sarah200 # 2023.01.23. 12:25

Kedves Válaszoló!

Gyed alatt szeretnék visszamenni dolgozni. Az egész még 2022.novemberben kezdődött. Kellett volna egy igazolás a bölcsődéhez , illetve szerettem volna megbeszélni a visszamenetel menetét és a szabadságok számát...Betelefonáltam, közölték, hogy 2 hét múlva hívjam vissza őket, mert nem érnek rá....Vártam, 2 napi hivogatás után felvették (minden telefonálás megbeszélt napon volt, de nem akarták felvenni a telefont...). 2022.11.18. -kor sikerült elérni a HR osztályt, megbeszéltük a dolgokat, megígérték a bölcsihez az igazolást, hogy jövő héten...Ebből 2022.12.15. lett... Illetve a fizetés nélküli szabadság megszüntetésének kérelmét leadtam 2022.11.20-án. 30 nap múlva telefonáltam ezzel kapcsolatban. Le lettem rázva, hogy nem is értik minek a 30 nap, majd keressem őket 2023.01.13-án. Meg is tettem. Kaptam szóban ajánlatot. Papír formában azonban SEMMIT. Telefont felvenni nem akarják... Elvileg 2023.02.01-én szűnik meg a fizetés nélküli szabadságom. Ilyenkor mit lehet tenni? Ez normális? Nem köti a vállalatot semmi? Előre is köszönöm a segítséget. Ui.:Anna

drbjozsef # 2023.01.23. 14:47

Elvileg 2023.02.01-én szűnik meg a fizetés nélküli szabadságom.

Elvileg?
A 30 nap az Mt. szerint van. Nem hallottak még róla?
133. §(2) A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg.

A megszüntetés nem kérelem. Ahhoz nem kell az engedélye a munkáltatódnak. Az egy egyoldalú jognyilatkozat, hogy X időponttól megszünteted. Pont.
Ha szabályosan bejelentetted, időben, hogy 2023.01.31.-én megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, akkor nincs más teendőd, mint 2023.02.01-én munkára képes állapotban, a munkaidőd kezdetére megjelenni a munkahelyeden. Eltérő megállapodás hiányában ott és akkor, amikor utoljára dolgoztál.
A többit majd meglátod ott.

drbjozsef # 2023.03.25. 13:58

László88,

Én a helyedben egy társadalombiztosítással foglalkozó szakértőt keresnék.
Ha jogutóddal szűnt meg a cég, akkor folyamatosnak kellene lennie szerintem az ellátásnak.
Esetedben valószínűbb, hogy jogutód nélkül szűnt meg a cég, ilyen esetben járhat még passzív GYED, és a CSED is bizonyos feltételek esetén, de a részletes szabályokat nem ismerem, és szerintem az itteni jogászok se nagyon.
Ezt kifejeztten TB-hez értő szakember tudná neked megválaszolni, és biztos kellene hozzá még egy két részlet, amit megkérdezni (időpontok, jogviszonyok).
Keress ilyet, ha máshogy nem telefonon, hátha tud segíteni valamelyik.

Majordomus # 2023.03.25. 20:24

Esetleg a helyi társadalombiztositási igazgatóság tudna segíteni.

Ott utána tudnak nézni fizettek e járulékot utánad.