Magyar Követeléskezelő, Diákhitel


Mindenmind1 # 2020.08.15. 17:59

Tudna valaki segíteni? Diakhite1-et vettem fel még 2004-ben. Összesen 1 millió forintot. Az előírt törlesztő részletet eleinte fizettem, de mivel olyan "jól" kerestem, hogy a befizetett törlesztő a kamatot se fedezte, így a tartozás csak nőtt. Kb.400ezer forintot fizettem vissza, jelenlegi tartozás majdnem 2millió!(Uzsorások, senkinek nem ajánlom,hogy felvegye),de ez most nem tartozik a kérdéshez. Egy idő után nem tudtam tovább fizetni, átkerült a NAV-hoz, és jelzálogot (nem biztos,hogy így hívják)tették egy ingatlanra. Aztán átkerült a MKK-hoz és és most egy behajtó cég zaklat. Úgy tudom, az MKK nem adhatja ki 3. félnek az adataimat. Akkor ez most, hogy van? Jogszerű? Alkalmi munkáim voltak, de a COVID azt is elvitte.Nem tudok egyben 2milliót fizetni(nem is tartom jogosnak.)De jelenleg részlet se menne. Erre nem vonatkozik év végéig a moratórium? Mit tehetek? Ha nem tudok fizetni,mire számíthatok?

gerbera317 # 2020.07.11. 19:48

Mindig annyit kell fizetni, amennyit tudsz; és sosem annyit, amennyit nem tudsz.

feherfules # 2020.07.08. 16:22

Arra vonatkozóan van valamilyen ökölszabály, hogy a tartozás hány százaléka legyen a befizetett összeg? 2 millió forint tartozásról van szó, havi 30-40 ezer forintnál többet a legnagyobb jószándékkal sem tudok kipréselni magamból. Már ha egyáltalán megmarad a munkám.

Köszönöm!

gerbera317 # 2020.07.08. 14:22

Igen, így. És ha kedvezőtlen választ adnak (nem lehet, vagy kevés, vagy valami), vagy csak simán nem válaszolnak, akkor is fizess tovább. A teljesítés közleményét ne hagyd kitöltetlenül! Ez általában az MKK ügyszáma + a saját neved.

feherfules # 2020.07.08. 14:04

Kedves Gerbera! Nem akadékoskodni akartam, egyszerűen csak nem értek hozzá és totális pánikban vagyok. Nem akarom részletezni, gondolom itt már sokan sokféleképpen leírták, de olyan reménytelennek tűnik a helyzetem, hogy az agyam mintha 3 százalékon működne, a maradék 97 a masszív rettegéssel van elfoglalva.

Köszönöm a választ! Leegyszerűsítve mostani szintemre: utalják egy x összeget a követeléskezelőnek, majd kérdezzem meg őket, hogy ez rendben van-e így?

gerbera317 # 2020.07.08. 07:04

Aranyosak ezek a Blikkre hivatkozó hozzászólások.
Közben megtaláltam:
1/2012. Kr. 19. § (7) A szerződés felmondása esetén (...) a Diákhitel szervezet köteles az MKK Magyar Követeléskezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaságra adásvétel jogcímén engedményezni. 2017 vége óta van így.
De ez csak a kérdés egyik fele. A másik fele az, amit írtam: a teljesítési szándékot nem kérdéssel kell jelezni, hanem teljesítéssel.

feherfules # 2020.07.07. 22:03

A felmondott Diákhitel-szerződéseket az MKK Zrt. kezeli.

https://www.portfolio.hu/…lesek-313669

gerbera317 # 2020.07.04. 10:34

A nem fizetett diákhitelt a NAV hajtja be adók módjára. Vagy változott ez azóta? Ha nem változott, akkor mit keres az MKK-nál a tartozásodat?
Részletfizetést pedig nem kérni kell, hanem kérdés nélkül el kezdeni, majd pedig rákérdezni, hogy ez így jó lesz-e.

feherfules # 2020.07.03. 16:31

Előre is elnézést, ha túl kézenfekvő a kérdés. Van egy csúnyán elhanyagolt Diákhitelem, szeretnék bemenni a Magyar Követeléskezelőhöz, hogy valahogy elkezdjem rendbe tenni ezt az ügyet. Lehet részletfizetést kérni? Mire számíthatok? Egyébként mindenkinek az ügyeit ők kezelik?

Köszönöm a segítséget!