munka- vagy megbízási szerzodés,esetleg félállás? - Milyen minoségben alkalmazhat a saját foiskolám?


lili # 2002.11.27. 18:22

Hajnal írta - 2002.11.21 6:29
Nappali tagozaton tanulok immár 3. éve.Éjszakai munkát vállaltam,és az intézet szerzodést kötne velem.A gazd-i osztály szerint munkaszerzodés,a jogász szerint megbízási szerzodés.A fizetésem minimálbér alatti lenne,mert 2 éjszakán át teljesítenék szolgálatot(éjszakai betegszobai ügyelet egy ált.iskolában).Ez akkor féállás is lehetne?Köszsönöm.

Kedves Hajnal!

4 órás munkaszerződést köthetsz az intézettel, ekkor fizetik rád a társadalombiztosítási járulékot, nyugdíjjárulékot, személyi jövedelemadót. Munkaszerződés alapján jár neked időarányos szabadság és egyéb olyan arányos juttatás amit az ottani dolgozók kapnak.

Megbízási szerződésnél arra kell figyelned, hogy az ne legyen színlelt munkaszerződés. Nem hiszem, hogy megérné az a kics pénz, hogy esetleg problémád lenne az APEH-hel. az intézet jogászai szerintem ne a Te kis pénzednél találják meg a kiskapukat.

Üdvözlettel:

Lili

Hajnal # 2002.11.21. 05:29

Nappali tagozaton tanulok immár 3. éve.Éjszakai munkát vállaltam,és az intézet szerzodést kötne velem.A gazd-i osztály szerint munkaszerzodés,a jogász szerint megbízási szerzodés.A fizetésem minimálbér alatti lenne,mert 2 éjszakán át teljesítenék szolgálatot(éjszakai betegszobai ügyelet egy ált.iskolában).Ez akkor féállás is lehetne?Köszsönöm.


Hajnal