Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Betegszabadság. S.O.S!!!

efi99 # e-mail 2020.03.15. 20:24

Most pedig, halljuk kbs javaslatát, hogy hogyan kellett volna ezt lezsírozni a munkáltatóval péntek este 10 és holnap reggel 7 között így a hétvégén, valamint, úgy általában hogy hova tegyük a gyereket? Ha már egyszer a Kedves Vezetőnek annyi esze volt csak, hogy gyakorlatilag hétvégén jelentette be, péntek reggel helyett (közben meg ugye, mint a szélkakas forgott). Ráadásul teljesen feleslegesen záratták be.
A munkáltató feldughatja magának a felmondását, mert erről nem a szülő tehet.

alfateam # e-mail 2020.03.15. 15:00

Pici78!

És ha elmész dolgozni, felügyelet nélkül hagyod a fiatalkorút az Kiskorú veszélyeztetése és az is Jogszerű.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.03.15. 14:42

Pici78; hogy mit kap? Jó esetben figyelmeztetést, hogy azonnal vegy fel a munkát, rosszabb esetben azonnali hatályú felmondást. Jogszerűen.

www.kbs-ugyved.hu

oligaliga # e-mail 2020.03.15. 13:28

Ebben minden lehetőség le van írva:

https://dex.hu/x.php?…

Pici78 # e-mail 2020.03.15. 11:05

Tisztelt jogtudósok!

Aki hétfőtől nem megy munkába, mert nincs kire hagyni a gyereket, az mit kap azokra a napokra, amíg a gyerek miatt nem tud munkába menni? Illetve járvány esetén ha valaki bolti eladó, jár-e veszélyességi pótlék?

Válaszukat előre is köszönöm!

intentio #   2020.03.10. 13:08

jelentősége

intentio #   2020.03.10. 13:08

bigdady 2020.03.10. 11:49

Sziasztok
Kórházba kerültem és megműtöttek és 7 napig nem dolgoztam, munkáltatómnak mindent leadtam. Eddig nem voltam beteg idén egy napot sem.
Ha jól tudom ez betegszabadságnak minősül.
Kérdésem, hogy az erre vonatkozó bért kitől kapom meg. Munkáltató fizeti az mit jelent, ő adja oda vagy befizeti TB-be és onnan jön? (vagy az csak a táppénz?) Honnan kell pénzt kapnom majd? Köszi

Fizetési napon a fizetéssel együtt a munkáltató fizeti ki.

126. § (1) A munkáltató a munkavállaló számára a betegség miatti keresőképtelenség tartamára naptári évenként tizenöt munkanap betegszabadságot ad ki.

Mt. 146. § (5) A betegszabadság tartamára a távolléti díj hetven százaléka jár.

(A távolléti díj fizetésére a munkáltató köteles. Fenti szabályok alkalmazásánál nincs jelentésége annak, hogy a keresőképtelenséget a háziorvos, vagy a kórház (fekvőbeteg gyógyintézet/ igazolja.)

bigdady # e-mail 2020.03.10. 11:51

Ja és tudtommal nem tb kifizetőhely a cég, mert csak egy kisvállakozás

bigdady # e-mail 2020.03.10. 11:49

Sziasztok
Kórházba kerültem és megműtöttek és 7 napig nem dolgoztam, munkáltatómnak mindent leadtam. Eddig nem voltam beteg idén egy napot sem.
Ha jól tudom ez betegszabadságnak minősül.
Kérdésem, hogy az erre vonatkozó bért kitől kapom meg. Munkáltató fizeti az mit jelent, ő adja oda vagy befizeti TB-be és onnan jön? (vagy az csak a táppénz?) Honnan kell pénzt kapnom majd? Köszi

nessi # e-mail 2005.09.11. 22:46

És helyesbítek is, mielőtt olvasod...
Nem táppénzes állományba vesz, hanem betegállományba, táppénz ugyanis csak azt követően jár, ha a 15 nap betegszabadságot már igénybevetted.

nessi # e-mail 2005.09.10. 00:01

A betegszabadság a betegség miatti keresőképtelenség idejére illeti meg a munkavállalót és a keresőképtelenséget a kezelőorvos igazolja ("magyarul" táppénzes állományba vesz).
Kérdezd meg a kezelőorvosod, hogy ily módon igazolja-e neked a keresőképtelenséget a gyógytorna napjaira.

Ghost # e-mail 2005.09.09. 15:55

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a beteg szabadságot igénybe vehetem e szakaszokra bontva.
Az a helyzet hogy nyaki gerinc sérvvel műtöttek és most fél év elteltével az orvosom heti két alkalommal gyógytornát írt ki de a műszak beosztásom nem teszi lehetővé, hogy az adott időben fel tudjak menni.
A szabadságomat részben már kiadták és nincs is annyi amennyi, kellene az egészségem jobbra fordulására.
Az a kérdésem hogy kérhetem-e a betegszabadságot részekre bontva?

Tisztelettel Zsolt (Ghost)